Zapowiedź premiery Citroën C4 i ËC4 Ëlectric

Citroen zapowiedział premierę nowego C4 oraz elektrycznego ë-C4 – 100% ëlectric. Premiera odbędzie się 30 czerwca br. ale już dzisiaj możemy zobaczyć oficjalne zdjęcia nowego samochodu. Auto ma według producenta być godnym spadkobiercą całej linii kompaktów marki. W szczególności nawiązuje ono do modelu GS, w 50 rocznicę jego powstania.

Kontynuując udaną ofensywę SUV-ów marki Citroen, producent koncentruje się na rynku hatchbacków. Po wprowadzeniu do sprzedaży C3 Aircross SUV i C5 Aircross SUV (300 000 i 200 000 sprzedanych egzemplarzy), Citroën kontynuuje swoją strategię. Kompaktowe hatchbacki odgrywają istotną rolę na rynku europejskim, odpowiadając za prawie 28% sprzedaży segmentu C w 2019 r.

Nowy ë-C4 – 100% ëlectric i nowy C4 spełniają wszystkie wymagania segmentu, oferując jednocześnie nowoczesną, charakterystyczną dla marki koncepcję samochodu. W 100% elektryczny, benzynowy lub diesel – to kompaktowy hatchback Citroëna nowej generacji, stworzony dla klientów i opowiadający ich potrzebom. Posiada on wszelkie niezbędne cechy potrzebne do wprowadzenia innowacji do segmentu, który podlega nieustannym zmianom.

Nowy Citroen C4 i EC4 Electric
Elektryczny, benzynowy i diesel

Nowy Citroen C4 to nowoczesny i zaawansowany technologicznie samochód z poszerzoną ofertą dostępnych układów napędowych. Samochód dostępny będzie w 3 wariantach napędu: 100% elektryczny, benzynowy lub diesel. Nowy ë-C4 – 100% ëlectric to piąty zelektryfikowany model, który zostanie zaprezentowany w 2020 r. w ramach strategii elektryfikacji Citroëna – po C5 Aircross SUV Hybrid, Ami, ë-Jumpy i ë-SpaceTourer.

Design

Nowy Citroen ë-C4 – 100% ëlectric i Nowy C4 stanowią nową odważną koncepcję designu w sercu segmentu. Dzięki podwyższonemu nadwoziu, samochód łączy w sobie elegancję i dynamikę hatchbacka, z charakterystycznymi cechami auta typu SUV. Aerodynamiczny kształt nadwozia odzwierciedla cechy charakterystyczne dla marki Citroën, jednocześnie wprowadzając odświeżony styl. Jego ciepłe i nowoczesne wnętrze ma zapewnić dobre samopoczucie i komfort pasażerom.

Wnętrze nowego Citroen C4 i EC4 Electric
Program Citroën Advanced Comfort ®

Citroen w nowym modelu C4 położył nacisk na komfort. Ma go zapewnić zawieszenie z progresywnymi poduszkami hydraulicznymi, nowa konstrukcja foteli Advanced Comfort, przestronne, jasne wnętrze wraz z nowymi elementami wyposażenia, które mają zostać zaprezentowane w dniu oficjalnej premiery.

Kompakty w historii marki Citroën

Samochody kompaktowe Citroëna odnosiły sukcesy od pierwszego C4 zaprezentowanego w 1928 roku. Historia obecności marki w tym segmencie obejmuje także model GS, uznany Europejskim Samochodem Roku w 1971 roku.

Także pozostałe modele marki cenione były przez wiele dziesięcioleci za swój charakter, komfort i wzorowe zachowanie na drodze: C4-1928, Ami 6/Ami 8, GS/GSA, BX, ZX, Xsara, C4-2004, C4-2010 i C4 Cactus.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *