Elektryczny Jaguar I-PACE po liftingu.

Jaguar pokazał dzisiaj odświeżony model I-PACE. Ten w pełni elektryczny SUV klasy premium dostępny będzie z nowym szybkim i intuicyjnym systemem informacyjno rozrywkowym. Został także wyposażony w nowy system ładowania akumulatorów. Samochód ma maksymalny zasięg aż 470 kilometrów, co sprawia że przy wykorzystaniu w warunkach miejskich nie musi być ładowany codziennie.

Samochód wyposażony jest w dwa silniki elektryczne umieszczone na każdej osi, co zapewnia łączną moc napędu 4×4 na poziomie 400 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 696 Nm. Lekkie nadwozie wykonano z aluminium, a nisko położony środek ciężkości uzyskano poprzez umieszczenie akumulatorów w dolnej części nadwozia.

Ładowanie

Nowy Jaguar I-PACE jest teraz standardowo wyposażony w ładowarkę o mocy 11 kW. Dzięki temu klienci z dostępem do trójfazowych źródeł energii elektrycznej mogą cieszyć się znacznie szybszym ładowaniem. Po podłączeniu do zasilania o mocy 11 kW, pełne ładowanie od zera zajmie teraz tylko 8,6 godziny. To rozwiązanie idealne do nocnego ładowania samochodu. Klienci korzystający z wallboxów o mocy 7 kW naładują akumulatory do pełna w czasie 12,75 godziny. Podczas ładowania „w drodze” szybka ładowarka 50 kW doda do 62 km zasięgu w ciągu 5 minut. Ładowarka 100 kW w tym samym czasie pozwoli naładować akumulatory aby przejechać do 125 km.

Wnętrze

Jaguar I-Pace po restylingu wyposażony został w nowy system informacyjno rozrywkowy Pivi Pro. Jest on szybszy i bardziej intuicyjny, a także posiada ulepszoną nawigację. Umieszczono w niej mapę punktów ładowania akumulatorów wraz z cenami ładowania i ich aktualną dostępność oraz cenę. Nowy system Pivi Pro jest głównym punktem przestronnego, luksusowego wnętrza Jaguara I-PACE. 12,3-calowy wirtualny zestaw wskaźników wysokiej rozdzielczości, 10-calowe i 5-calowe górne i dolne ekrany dotykowe oraz wielofunkcyjne, dotykowe przełączniki są dopasowane do czystego i nowoczesnego projektu samochodu, zapewniając także intuicyjną obsługę. System wykorzystuje szybki procesor i uruchamia się błyskawicznie, zanim kierowca zajmie miejsce w samochodzie.

Samochód posiada także bezprzewodową ładowarkę do telefonu umieszczoną pod konsolą środkową. Oczywiście telefon możemy podłączyć poprzez Bluetooth do systemów Apple CarPlay i Android Auto. I-PACE ma także wbudowaną fabrycznie kartę SIM z dwoma modemami wraz z bezpłatnym pakietem danych. Umożliwia on nieograniczone strumieniowe przesyłanie muzyki a także usług sieciowych takich jak prognoza pogody czy aktualizacje kalendarza, a także informacji o natężeniu ruchu i korkach (w zależności od rynku).

Klienci mogą teraz także skorzystać z opcji ulepszonego systemu dźwięku przestrzennego Meridian 3D z technologią TrifieldTM. System ma dwa dodatkowe głośniki w podsufitce kabiny, co daje w sumie aż ​​16 głośników i jeden subwoofer.

Widoczność w samochodzie została znacznie poprawiona dzięki dodatkowemu systemowi 3D Surround Camera. System zapewnia 360-stopniowy widok z góry samochodu, a obraz wyświetlany jest na centralnym ekranie dotykowym. System ClearSight wykorzystuje szerokokątną kamerę, skierowaną do tyłu połączoną z ekranem o wysokiej rozdzielczości w bezramkowym szklanym wstecznym lusterku. Mały przełącznik na lusterku pozwala kierowcy przełączać się między widokiem ze standardowego lusterka a obrazem z kamery.

Samochód wyposażono w filtr jonizujący powietrze w kabinie. Usuwa on z powietrza zanieczyszczenia do PM2,5 oraz alergeny, a system można uruchomić przed rozpoczęciem jazdy.

Z zewnątrz

Z zewnątrz auto zmieniło się jedynie nieznacznie. Dopełnieniem nowego wykończenia grilla Atlas Grey jest nowa, luksusowa opcja Bright Pack, dostępna we wszystkich modelach z gamy I-PACE. Pakiet Bright podkreśla design Jaguara I-PACE dzięki osłonie chłodnicy w kolorze Noble Chrome, nakładkom lusterek w drzwiach w kolorze szarym Grey, obramowaniom w kolorze satynowo-chromowanym oraz w kolorze szarym dyfuzora. Nowoczesna opcja Black Pack została wzbogacona o zastosowanie błyszczącego czarnego wykończenia na tylnych znaczkach.

Odświeżono także paletę dostępnych lakierów. Nowością są kolory: czerwień Caldera, niebieski Portofino i szary Eiger. Mamy także większy wybór kół, z nową 19-calową felgą oferowaną po raz pierwszy w I-PACE, zastępującą 18-calowe koła jako standardowe wyposażenie w modelach S.

Od swojego debiutu Jaguar I-PACE zdobył ponad 80 globalnych nagród. Został Światowym Samochodem Roku 2019 (World Car of the Year), Światowym Projektem Samochodu Roku (World Car Design of the Year) i Światowym Zielonym Samochodem (World Green Car), wzmacniając status marki Jaguar.

Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *