MotoryzacjaNajważniejszeSport

Jaxon Evans pewnie wygrywa I rundę Porsche Supercup

Znakomity występ Jaxona Evansa (BWT Lechner Racing) podczas pierwszej rundy Porsche Mobil 1 Supercup 2020. Nowozelandczyk wystartował w wyścigu na torze Red Bull Ring z pole position i poprowadził wyścig na całym dystansie 17 okrążeń. „Idealny początek sezonu. Pierwszy start dla mojego nowego zespołu i pierwsze zwycięstwo. Oby było tak dalej – powiedział uśmiechnięty Evans, który ukończył wyścig niecałą sekundę przed swoim kolegą z zespołu, Dylanem Pereirą. „Zmieniłem kilka szczegółów dotyczących konfiguracji zawieszenia między kwalifikacjami a wyścigiem i to zadziałało naprawdę dobrze”, powiedział Luksemburczyk, który wystartował z czwartej pozycji na starcie i szybko zajął drugie miejsce, jeszcze na pierwszym okrążeniu.

Gdy Leon Köhler minął linię mety na trzecim miejscu, cały skład legendarnego austriackiego szefa zespołu Waltera Lechnera świętował potrójny sukces. Tym bardziej satysfakcjonujący, że osiągnięty w swoim domowym wyścigu na 4,318-kilometrowym torze Red Bull Ring w Styrii. 20-latek z Bawarii był także najszybszy z dziewięciu tegorocznych debiutantów. „Naprawdę się tego nie spodziewałem” – powiedział Köhler, nieco zaskoczony swoim wynikiem. „Z łatwością mogłem dopasować swoje tempo do moich obu kolegów z zespołu. Jestem ciekaw, czy dam radę także w kolejnym wyścigu. ”

Zacięta walka za pierwszą trójką

Za prowadzącym trio samochodów zespołu Lechnera toczyły się zacięte walki o kolejne punktowane miejsca. Podążając za faworytami, Porsche Junior Ayhancan Güven (TR / Martinet by Alméras) wyprzedził trzeciego zawodnika. Jednakże wielokrotnie blokował wyprzedzonego zjeżdżając z toru jazdy, za co otrzymał karę pięciu sekund. Spowodowało to, że ukończył wyścig dopiero na ósmym miejscu. W rezultacie Larry ten Voorde (NL / Team GP Elite) awansował na jego czwartą pozycję, zaledwie pięć dziesiątych sekundy przed piątym Florianem Latorre (F / CLRT) i szóstym debiutantem Jean-Baptiste Simmenauer (F / Lechner Racing Middle East). Na siódmym miejscu znalazł się Marvin Klein (F / Martinet by Alméras) udowadniając talent debiutantów.

W pierwszej dziesiątce za Juniorem Porsche Ayhancanem Güvenem znaleźli się Marius Nakken (N / Dinamic Motorsport) i Laurin Heinrich (D / MRS GT-Racing). Z kolei Mateo Llarena (GT), który w wieku 16 lat, czterech miesięcy i dziesięciu dni jest najmłodszym zawodnikiem Porsche Supercup, jaki do tej pory startował w wyścigu Porsche Mobil 1 Supercup, zajął 19 pozycję.

Kategoria ProAm

W kategorii ProAm Austriak Philipp Sager (Dinamic Motorsport) świętował zwycięstwo u siebie. Roar Lindland (N / Pierre Martinet by Alméras), który został zmuszony do zjechania do alei serwisowej po okrążeniu formacyjnym w celu rozwiązania problemu technicznego, musiał wystartować z pit-lane. Zajął mimo to, rewelacyjne drugie miejsce. Trzecie miejsce na podium w klasie ProAm zajął Stéphane Denoual (F / Pierre Martinet by Alméras).

Kolejna runda

Kolejna runda Porsche Mobil 1 Supercup jest zaplanowana na następny weekend, również jako wyścig poprzedzający Grand Prix Styrii Formuły 1. Wyścig ponownie odbędzie się na torze Red Bull Ring w weekend 10–12 lipca 2020 r. Wyścig rozpocznie się w niedzielę o godz. 12.30. Kanał telewizyjny Eurosport oraz usługa transmisji strumieniowej F1.TV będą ponownie transmitować wyścig na żywo.

Wyniki 1 rundy Porsche Mobil 1 Supercup 2020, Spielberg / Austria, 5 lipca 2020 r