2 Runda Porsche Mobil 1 Supercup

Dylan Pereira (BWT Lechner Racing) zabłysnął swoim występem podczas drugiej rundy Porsche Mobil 1 Supercup na Red Bull Ringu. Luksemburczyk minął metę na torze Grand Prix w Styrii o prawie 4 sekundy szybciej od trio, do którego należeli: Junior Porsche Ayhancan Güven (Turcja/Martinet by Alméras), Larry ten Voorde (Holandia/Team GP Elite) i Leon Köhler (Niemcy/Lechner Racing Middle). „Nikt nie mógł tego zaplanować, wszystko poszło po prostu perfekcyjnie” – powiedział podekscytowany Pereira. Dzięki swojej wygranej kierowca przesunął się na czoło tabeli punktowej międzynarodowego pucharu Supercup, który od 1993 roku reprezentuje top wśród markowych pucharów Porsche. Obecnie zawodnicy rywalizują w nim za kierownicą 485-konnych Porsche 911 GT3 Cup.

Porsche 911 GT3 Cup, Dylan Pereira (L), Porsche Mobil 1 Supercup, Spielberg 2020

Pereira wystartował do wyścigu z trzeciego pola. Już podczas sprintu do pierwszego zakrętu minął Leona Köhlera, a kilka sekund później odbył decydujący pojedynek ze zdobywcą pole positon – Ayhancanem Güvenem. Jadąc łeb w łeb, duet dotarł do kolejnego punktu hamowania, a dwa koła samochodu Pereiry zahaczyły o trawę. Mimo to kierowca zachował spokój i wyprzedził Güvena na następnym łuku. „Pomyślałem: teraz albo nigdy. Naprawdę chciałem przejąć inicjatywę tak szybko, jak to możliwe, żeby móc kontrolować wyścig z pozycji lidera”.

Podczas gdy Pereira zwiększał swoje prowadzenie średnio o 0,2 sekundy na okrążenie, Güven, Ten Voorde i Köhler próbowali za nim nadążyć przez resztę wyścigu. „Wszyscy czekali, aż przeciwnik popełni błąd – ale tak się nie stało” – wyjaśnił Ten Voorde, który nie znalazł sposobu, by wyprzedzić Ayhancana Güvena. „Dzisiaj nie dałem rady pojechać lepiej, Dylan był nie do powstrzymania” – przyznał Porsche Junior. „W każdym razie cieszę się z punktów za drugie miejsce”.

Leon Köhler, który zaskoczył w kwalifikacjach i po raz drugi wywalczył drugie miejsce, nie był do końca zadowolony. „Nie spodziewałem się, że światła na starcie zgasną tak szybko. Moja reakcja nie była wystarczająco sprawna” – powiedział 20-letni Niemiec. „Dlatego dwa pierwsze zakręty nie poszły mi tak dobrze, jak powinny. Oczywiście Dylan Pereira, Larry ten Voorde i Marvin Klein wykorzystali to i mnie wyprzedzili”.

Mimo to Köhler zdołał ponownie pokonać Marvina Kleina (Martinet by Alméras) i po raz drugi wygrać z Francuzem w klasyfikacji debiutantów. Pomiędzy nimi linię mety minął Junior Porsche Jaxon Evan (BWT Lechner Racing). „Chciałem zająć miejsce w pierwszej piątce, więc przynajmniej to »zaskoczyło«” – powiedział Nowozelandczyk, który rozpoczynał wyścig z ósmego pola. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Florian Latorre (Francja/CLRT), Jean-Baptiste Simmenauer (Francja/Lechner Racing Middle East), Max van Splunteren (Holandia/Team GP Elite) i Laurin Heinrich (Niemcy/MRS GT-Racing). Klasę ProAm wygrał Roar Lindland (Holandia/Pierre Martinet by Alméras), wyprzedzając lokalnego bohatera Philippa Sagera (Austria/Dinamic Motorsport), którego syn Moritz (Austria/Dinamic Motorsport) dojechał do mety na 19. miejscu.

Po dwóch wyścigach w Spielbergu Porsche Mobil 1 Supercup kieruje się na Węgry. Trzecia runda sezonu odbędzie się na Hungaroringu pod Budapesztem – już w najbliższy weekend.

Wyniki 2. rundy Porsche Mobil 1 Supercup, Spielberg (Austria), 17 okrążeń

1. Dylan Pereira (Luksemburg/BWT Lechner Racing), 26:08,539 min
2. Ayhancan Güven (Turcja/Martinet by Alméras), +3,750 s
3. Larry ten Voorde (Holandia/Team GP Elite), +4,342 s
4. Leon Köhler (Niemcy/Lechner Racing Middle East), +4,856 s
5. Jaxon Evans (Nowa Zelandia/BWT Lechner Racing), +7,120 s
6. Marvin Klein (Francja/Martinet by Alméras), +8,860 s

Porsche Mobil 1 Supercup 2020, punktacja po 2 z 8 wyścigów

1. Dylan Pereira (Luksemburg/BWT Lechner Racing), 45 punktów
2. Jaxon Evans (Nowa Zelandia/BWT Lechner Racing), 37 punktów
3. Leon Köhler (Niemcy/Lechner Racing Middle East), 31 punktów
4. Larry ten Voorde (Holandia/Team GP Elite), 31 punktów
5. Ayhancan Güven (Turcja/Martinet by Alméras), 28 punktów
6. Florian Latorre (Francja/CLRT), 21 punktów

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *