Jeep prezentuje koncept Gladiator Farout

Jeep przedstawił nowy samochód koncepcyjny pod nazwą Gladiator Farout. To prawdziwy pojazd kempingowo-terenowy, który wykorzystuje wiodącą w swojej klasie ładowność Jeepa Gladiatora 4×4 i oszczędny, umożliwiający dalekie wyprawy trzylitrowy silnik Silnik EcoDiesel V6.

Jeep Gladiator Farout pierwotnie miał zostać zaprezentowany w USA podczas Wielkanocnego Jeep Safari w Moab w kwietniu 2020 roku. Jednak z uwagi na pandemię koronawirusa, impreza nie mogła się odbyć. Jeep oparł swój projekt na koncepcji Jeep Wayout zaprezentowanej podczas ubiegłorocznej imprezy Jeep Safari Moab 2019. Koncepcyjny Jeep Farout wyposażony jest w 3,0-litrowy silnik EcoDiesel V6, który dołącza do gamy dostępnego w Stanach modelu Gladiator w roku modelowym 2021. Rozwija on maksymalną moc 260 KM i 599 Nm momentu obrotowego. Aby zmniejszyć zużycie paliwa, producent zastosował w standardzie technologię start-stop. EcoDiesel V6 jest dostępny w USA w modelach Gladiator Sport, Overland i Rubicon. Producent chwali się, że silnik ten pali tylko 8,4 l/100 km na autostradzie. Jeep Gladiator EcoDiesel 2021 trafi do sprzedaży na amerykańskim rynku w trzecim kwartale 2020 r.

Koncepcja Jeep Farout

Koncepcyjny Jeep został zaprojektowany jako „wszędołaz”, czyli samochód do jazdy po bezdrożach. Jednak koncept ten przenosi jazdę terenową na wyższy poziom, umożliwiając także spędzenie nocy w aucie. Wzorując się na zeszłorocznej koncepcji Jeep Wayout, koncepcyjny Jeep Farout wykorzystuje wiodącą w swojej klasie ładowność Jeepa Gladiatora 4×4 i oszczędność paliwa nowego silnika.

Kempingowy!

Główną cechą tej w pełni funkcjonalnej koncepcji jest starannie zamknięty, dostosowany do potrzeb klienta rozkładany namiot na dachu. Przestronna rezydencja rekreacyjna o długości 4,9 metra i wysokości 2,3 metra otwiera się i składa w ciągu kilku sekund. Po rozpakowaniu wygodnie pomieści do czterech śpiących osób.

Według Jeepa już dawno wyczerpała się koncepcja budowy tradycyjnego ale surowego samochodu terenowego. Jeep Gladiator Farout charakteryzuje się ciepłym, komfortowym wnętrzem z drewnianymi elementami wykończenia. Producent wyposażył je w klimatyczne oświetlenie oraz w pełni funkcjonalną lodówkę i kuchenkę. Wnętrze wyposażono także w wiszące półki, wygodnie siedzenia i stolik. W spersonalizowanej kabinie Farouta styl podkreśla ciemnoniebieska skóra, pomarańczowe szwy i flanelowe wstawki w siedzeniach w kratę.

Nadwozie Farouta ma nowy kolor nadwozia „Earl” z akcentami w kolorze „chartreuse” na masce, hakach holowniczych tylnej klapy, sprężynach, plakietkach i amortyzatorach. Jego surową sylwetkę podkreśla zestaw podnoszenia nadwozia Jeep Performance Part oraz koła. To 17-calowe matowe felgi w kolorze grafitowym z 37-calowymi terenowymi oponami. Zastosowano także zmodyfikowany stalowy zderzak Gladiator Rubicon z 5,5 tonową wyciągarką marki Warn. Całości dopełniają osłony progów oraz amortyzatory marki FOX, aby móc łatwo pokonywać przeszkody w ciężkim terenie. Zintegrowany system bagażników dachowych umożliwia przewożenie dodatkowego sprzętu na dachu.

Informacja prasowa


Jeśli podoba Ci się to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE, uzyskując dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *