Kamper Ford Transit Nugget Plus z odchylanym dachem

Ford pokazał nową opcję uchylnego dachu, przeznaczoną do swojego kampera Transit Custom Nugget Plus. Zwiększa ona znacznie wygodę jego użytkowania w porównaniu do wersji ze stałym, podwyższanym dachem. Zapewnia jeszcze większą elastyczność klientom kochającym podróżowanie i będzie dostępna na zamówienie od listopada 2020 r. Nowa opcja dachu uchylnego dla Transita Nugget Plus pozwala użytkownikom zmaksymalizować przestrzeń wewnętrzną samochodu. Podnosi to komfort podczas postoju i zmniejsza całkowitą wysokość pojazdu, zapewniając bezstresową jazdę. Nowy wariant rozszerza gamę Nugget do czterech modeli.

Kamper oparty na furgonetce Ford Transit Custom

Uchylny dach kampera Ford Transit Nugget Plus został opracowany we współpracy ze specjalistami od kamperów, firmą Westfalia. Samochód posiada w pełni wyposażone kempingowe wnętrze. Wyposażony jest w zaawansowane funkcje wspomagania kierowcy i łączności oraz mocny i oszczędny 2,0-litrowy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue. Kamper Ford Transit Nugget Plus wykorzystuje dodatkową długość podwozia o długim rozstawie osi. Dzięki temu może pomieścić toaletę, umywalkę i dodatkowe miejsce do przechowywania.

Gama Nugget, która wcześniej była popularnym modelem kamperów w Niemczech, jest obecnie dostępna bezpośrednio u dealerów Forda na wybranych rynkach w całej Europie. Ford przewiduje, że sprzedaż wersji Nugget w 2020 r. będzie prawie trzykrotnie większa niż liczba zakupionych w 2018 roku kamperów opartych o ten model Transita.

Elastyczna przestrzeń wewnętrzna

Uchylny dach Transita Nugget Plus jest idealny dla klientów, którzy lubią dłuższe objazdowe wycieczki lub używają kampera jako rodzinny samochód. Niższa wysokość dachu umożliwia łatwiejszy dostęp do parkingów wielopoziomowych lub miejsc postojowych o ograniczonej wysokości. Sprawia też, że ​​możliwa jest jazda przez obszary z ograniczeniem wysokości. Niższa wysokość całkowita ułatwia również garażowanie, gdy kamper nie jest używany, a także zapewnia oszczędność paliwa. Może także potencjalnie pomóc zaoszczędzić pieniądze na promach i na opłatach drogowych w porównaniu z wyższymi kamperami.

Uchylny dach po rozłożeniu daje dostęp do miejsca do spania z wygodnym podwójnym łóżkiem. Dach jest wystarczająco lekki, aby można go było obsługiwać ręcznie.  System otwierania automatycznie napina odporne na warunki atmosferyczne boki po podniesieniu dachu. Przy składaniu luzuje boki podczas opuszczania, zapewniając płynną pracę i bezpieczne zamykanie. Uchylny dach Nugget Plus może również pomieścić bagażnik dachowy do przewożenia dodatkowego sprzętu na wakacje.

Po podniesieniu i zamocowaniu, uchylny dach zapewnia do 2,4 metra wysokości wewnętrznej. Duża tylna i dwie boczne szyby doświetlają kabinę i są wyposażone w rolety zapewniające prywatność i chroniące przed porannym słońcem. Część sypialna na górnym poziomie jest standardowo wyposażona w boczne otwory wentylacyjne i lampki do czytania LED. Podwójne łóżko można również złożyć, aby uzyskać więcej miejsca nad głową w ciągu dnia.

Odchylany dach zapewnia całoroczny komfort i bezpieczeństwo. Mocny, wodoodporny dach z litego kompozytu zawiera piankową izolację, która pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz. Boki poliestrowe mają właściwości grzybobójcze i trudnopalne aby zapewnić trwałość i bezpieczeństwo. Mają także dużą odporność na przenikanie wody. Standardowe szare wykończenie dachu zostało zaprojektowane tak, aby uzupełniać pełną gamę dostępnych kolorów nadwozia. Opcjonalnie boki dostępne są w kolorze niebieskim, czerwonym lub antracytowym.

Wygodny i podłączony do internetu

Oprócz miejsc do spania w górnej części pod rozkładanym dachem, samochód posiada wyjątkowy układ wnętrza w kształcie litery L, tak samo jak wariant z wysokim, stałym dachem. Aneks kuchenny, przestronny salon i jadalnię można przekształcić w wygodne fotele podróżne dla trzech osób. Siedzisko oferuje dużo miejsca nad głową nawet przy zamkniętym dachu. Wyposażone jest także w punkty Isofix do bezpiecznego mocowania fotelików dziecięcych.

Dodatkowa przestrzeń Nugget Plus pozwala zapewnić miejsce z tyłu samochodu. Znajduje się tam wbudowana toaleta, co jest istotne podczas dłuższych podróży, szczególnie z dziećmi. Strefa ta, odsłonięta wysuwanym ekranem zapewniającym prywatność, zawiera również składaną umywalkę. Samochód posiada dwa zbiorniki o pojemności 42 litrów każdy – na świeżą wodę oraz na wodę szarą.

Aby zapewnić komunikację użytkownikom, modem FordPass Connect1 zapewnia szybki internet, tworząc hotspot Wi-Fi dla maksymalnie 10 urządzeń. Łączność dostępna jest w odległości do 15 metrów od pojazdu.

Napęd

Zaawansowany 2,0-litrowy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue zapewnia oszczędność i dobre osiągi zarówno podczas długich wypraw, jak i krótkich wycieczek. Klienci mogą wybrać wersje o mocy 130 KM i 185 KM, z których każda jest dostępna z sześciobiegową manualną lub sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów SelectShift. Szacuje się, że mniejsza wysokość wariantu z odchylanym dachem przyczynia się do 7% oszczędności paliwa w porównaniu z modelem z wysokim dachem stałym.

Rozszerzona seria Nugget wkracza na dynamicznie rozwijający się rynek. Segment kamperów odnotowuje dwucyfrowy wzrost na większości rynków europejskich. Dodatkowo oczekuje się, że ten trend będzie się utrzymywał, ponieważ ludzie coraz częściej preferują bardziej odosobnione, samodzielne wakacje z uwagi na pandemię koronawirusa.

Informacja prasowa


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *