Basz i Lewandowski zwyciężają w Lamborghini Super Trofeo Pro-Am

Karol Basz wraz z Andrzejem Lewandowskim dopisali do swojego konta kolejne zwycięstwa w Lamborghini Super Trofeo Europe. W ten weekend zawodnicy startujący w pucharze włoskiego producenta zmierzyli się na niemieckim torze Nurburgring. Polska załoga ponownie była najlepsza w klasie Pro-Am!

Krakowianin i jego zmiennik od samego początku potwierdzali swoją wysoką dyspozycję. Podczas treningów wpisali się na trzecie oraz drugie miejsce w tabeli z czasami, co przełożyło się na czołowe pozycje w klasie. Podczas kwalifikacji Basz znów dał popis swoich możliwości i okazał się najszybszy z całej stawki. Sięgnął po pierwsze pole startowe przed pierwszy wyścigiem! Andrzej Lewandowski również zaliczył bardzo mocną czasówkę i wpisał swoje nazwisko na 10. miejsce w tabeli z czasami. 

Pierwszy wyścig

Pierwszy wyścig rozpoczął się od kontaktu w pierwszym zakręcie, kiedy jeden z rywali delikatnie stuknął w tył samochodu Basza. Obyło się bez poważniejszych uszkodzeń, jednak wystarczyło to do utraty prowadzenia. Podczas kolejnych minut Karol jak cień podążał za liderem i oddał samochód na drugiej pozycji. Lewandowski pomimo wyjazdu samochodu bezpieczeństwa, co pozbawiło go całej przewagi wypracowanej przez Basza, był w stanie skutecznie bronić się przed rywalami. Białe Lamborghini minęło linię mety jako czwarte w generalce oraz pierwsze w klasie Pro-Am. 

Drugi wyścig

W drugim wyścigu Andrzej startował z 10. pozycji, którą udało mu się utrzymać aż do zmiany kierowców. Po wyjeździe na tor Karol zdołał pokonać w walce czterech rywali i finiszować na szóstej pozycji w generalce. Oczywiście ta pozycja była bardziej niż wystarczająca, aby sięgnąć po kolejne z rzędu zwycięstwo w Pro-Am.

Karol Basz po weekendzie na Nurburgringu powiedział:

Z Niemiec wracamy z dwoma zwycięstwami, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Rywale w Super Trofeo Europe są bardzo mocni. Jednak kolejne pole position pokazuje, że nasze Lamborghini jest świetnie przygotowane, a my potrafimy je w pełni wykorzystać. Pewnie prowadzimy w naszej klasie i mam nadzieję, że podczas kolejnych weekendów będzie dokładnie tak samo! Na koniec chciałbym podziękować moim partnerom – firmie Cronic, właściciela sklepu RallyShop.pl, a także firmom Gama oraz Gonga”.

Źródło: informacja prasowa PZM.pl


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *