Polska premiera Rolls-Royce Ghost

Nowy Rolls-Royce Ghost oficjalnie zadebiutował dziś w Polsce. Premiera odbyła się 17 września 2020 r. w salonie Rolls-Royce Motor Cars Warszawa, wyłącznego dealera tej marki na terenie kraju. Już od jutra śmietanka towarzyska będzie mogła po raz pierwszy spotkać się z Ghostem podczas serii ekskluzywnych przyjęć dla klientów. Polska jest trzecim krajem (po Czechach i Szwajcarii), w którym zadebiutował nowy Rolls-Royce Ghost.  Jego podstawowa cena to 250 tys. euro netto.

Piotr Fus, współwłaściciel Rolls-Royce Motor Cars Warsaw, był gospodarzem premiery. Podkreślił że: „Odkąd staliśmy się autoryzowanym partnerem marki w 2011 roku, poruszamy się po wyjątkowym i bardzo wąskim segmencie rynku. Kluczowe dla naszego sukcesu jest portfolio Rolls-Royce’a, które usatysfakcjonuje każde motoryzacyjne pragnienia. Ghost jest modelem, który odniósł w Polsce ogromny sukces. Jestem przekonany, że nowy Ghost dopisze następny rozdział do tej historii.”

“Premiera nowego Ghosta wprowadza do świata luksusu nowy trend” – powiedział Frank Tiemann, Director Corporate Communications Central and Eastern Europe, Rolls-Royce Motor Cars. Dodał: “Kiedy kilka tygodni temu pokazaliśmy po raz pierwszy nowego Ghosta, natychmiast stał się flagowym przykładem nowego wymiaru luksusu ery ‘post obfitości’. Klienci kupujący Ghosta dobrze przyjęli tę minimalistyczną etykę, co przyznaję z ogromną przyjemnością.”

Najbardziej zaawansowany Rolls-Royce w historii

Nowy Ghost jest perfekcyjny w swojej prostocie, choć stworzenie czystego otoczenia było jednym z największych wyzwań w historii marki. W rzeczywistości nowy Ghost jest najbardziej technologicznie zaawansowanym modelem wyprodukowanym kiedykolwiek przez Rolls-Royce’a.

Projektanci, inżynierowie oraz rękodzielnicy oczekiwali wolności, by móc stworzyć bardzo wyjątkową osobowość nowego Ghosta. Owi specjaliści i specjalistki mogli wykreować ten prawdziwie luksusowy produkt jedynie bez ograniczeń narzucanych przez platformy, które stanowią podstawę samochodów masowych. Realizację projektu umożliwiła należąca do Rolls-Royce’a aluminiowa konstrukcja samochodu.

To przeznaczone wyłącznie dla Rolls-Royce’a podwozie jest już wykorzystywane we flagowym Phantomie oraz Cullinanie. Jego elastyczność i skalowalność umożliwiły marce realizację unikalnych estetycznych i technologicznych oczekiwań wobec nowego Ghosta. Dzięki temu portfolio Rolls-Royce’a wzbogaciło się o cechujący się najlepszą akustyką, bardzo sztywny i dynamiczny model w postaci nowego Ghosta.

Jako, że klienci kupujący Ghosta oczekiwali jeszcze więcej od swojego ulubionego modelu, Rolls-Royce wykorzystał swoją konstrukcję, by wdrożyć technologie takie, jak napęd na cztery koła i wszystkie koła skrętne. Nadał tym samym nowemu Ghostowi całkowicie nową osobowość.

Luksus i minimalizm

Nowy Rolls-Royce Ghost uosabia zredefiniowane podejście do luksusu, w którym dominują minimalizm oraz czystość podbudowane wspaniałą istotą. Jeszcze przed fazą szkiców projektowych, podczas tworzenia idei, to podejście nazwano „Post Opulence”. To ruch definiujący się przez autentyczność materiałów, nie zaś ostentację. Ma on już swoje wpływy w architekturze, modzie, tworzeniu biżuterii czy projektowaniu jachtów.

Oczywiście estetyka wnętrza podąża za tymi samymi zasadami minimalizmu. Odrzucono nadmiar detali oraz nieistotne ozdoby. Zrobiono to nie tylko po to, aby stworzyć bardziej relaksujące, przytulne miejsce. Także po to, by właściciele mogli pełniej czerpać satysfakcję z obcowania z wykorzystanymi materiałami oraz możliwościami personalizacji.

O nowym Rolls-Royce Ghost więcej możecie przeczytać tutaj

Informacja prasowa Rolls-Royce Motor Car Warszawa

Zdjęcia: Paweł Bielak


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *