Nowe BMW serii 4 Cabrio

Fascynująco sportowego charakteru, będącego główną cechą nowego BMW serii 4 można teraz doświadczać również w wersji Cabrio. Nowe BMW serii 4 Cabrio w całkowicie odmiennej stylistyce,z zupełnie nową koncepcją miękkiego dachu, zróżnicowaną ofertą napędów, wysokiej klasy układem jezdnym oraz ze charakterystyczną dla tego modelu usztywnioną karoserią i innowacyjnym wyposażeniem oferuje typową dla tej marki radość z jazdy.

Podobnie jak nowe BMW serii 4 Coupé również czteroosobowy kabriolet charakteryzuje się wybitnie sportowym charakterem. Jest on w jeszcze bardziej drapieżnym wydaniu niż w poprzedniej generacji. Ponadto bardziej niż kiedykolwiek dotąd różni się zarówno pod względem stylistyki i indywidualnej koncepcji pojazdu, jak i zwiększonej dynamiki jazdy od nowego BMW serii 3 Limuzyna, na którym bazuje nowe BMW serii 4.

Wygląd zewnętrzny

Dynamicznie wydłużone proporcje nowego BMW serii 4 Cabrio wskazują zarówno na sportowy charakter, jak i stylową elegancję otwartego czteroosobowego kabrioletu. Płaska sylwetka charakterystyczna dla BMW Cabrio występuje tu w nowej, wyjątkowo wyrazistej interpretacji

Elegancka, a jednocześnie mocna prezencja nowego BMW serii 4 Cabrio wynika również z jego wymiarów zewnętrznych. W porównaniu z poprzednim modelem zwiększyły się one na długości o 128 mm (4768 mm). Natomiast i na szerokości o 27 mm (1852 mm). Również rozstaw osi jest większy o 41 mm (2851 mm). Wysokość pojazdu z zamkniętym miękkim dachem wynosi 1384 mm. Atletyczna postura i sportowe właściwości jezdne to również zasługa rozstawu kół zwiększonegoo28 mmzprzodui18 mm z tyłu.

Nerki…

Oprócz proporcji to przede wszystkim przód wskazuje na indywidualny charakter nowego BMW serii 4 Cabrio. Wyraźne odróżnia go od nowego BMW serii 3 Limuzyna. Jego charakterystycznym elementem jest duża, ustawiona pionowo atrapa chłodnicy BMW. Podobnie jak w nowym BMW serii 4 Coupé dominuje wygląd przodu. Zakryte standardowo siatkową strukturą wloty powietrza ustawionej pionowo atrapy chłodnicy BMW sygnalizują wysokie zapotrzebowanie mocnych silników na chłodzenie.

Płaskie reflektory nowego BMW serii 4 Cabrio zachodzą mocno na przednie nadkola. Wyposażenie standardowe obejmuje w pełni diodowe reflektory. Opcjonalnie dostępne są diodowe reflektory adaptacyjne ze światłami laserowymi BMW. Obejmują światła skrętne ze zmiennym oświetleniem jezdni zoptymalizowanym do jazdy w mieście i na autostradach. Przy prędkościach powyżej 60 km/h światła laserowe BMW zwiększają zasięg świateł drogowych do 550 m, dynamicznie podążając za przebiegiem drogi.

Nowy panelowy miękki dach

Innowacyjna koncepcja panelowego miękkiego dachu łączy w sobie zalety chowanego twardego dachu z purystyczną estetyką tekstylnego poszycia. Składa się z dużych elementów panelowych z płasko wkomponowaną szklaną tylną szybą. Posiada wielowarstwową izolację i poszycie wykonane standardowo w kolorze czarnym oraz opcjonalnie w kolorze antracytowym ze srebrnym połyskiem.

Komfort akustyczny i termiczny dachu panelowego jest znacznie wyższy niż w przypadku tradycyjnych miękkich dachów. Jednocześnie dach jest o 40 procent lżejszy niż chowany sztywny dach w poprzednim modelu. Napędzany elektrycznie dach można otworzyć i zamknąć za naciśnięciem przycisku w ciągu 18 s. Mechanizm działa również podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Adaptacyjny schowek na dach umożliwia zwiększenie pojemności bagażnika z 300 do 385 litrów przy zamkniętym dachu.

Czteromiejscowe wnętrze

Charakterystyczną dla BMW serii 4 Cabrio harmonię pomiędzy sportowym charakterem i elegancją widać również wewnątrz samochodu. Kokpit zorientowany na kierowcę uzupełnia duży zespół ekranów obejmujący zestaw wskaźników i monitor pokładowy. Również ergonomiczne rozmieszczenie elementów obsługi, fotele sportowe w standardzie, automatycznie wysuwane i chowane podajniki pasów bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażera obok, skórzana tapicerka Vernasca wraz z ogrzewaniem foteli i skórzana kierownica sportowa, a także wyraźny indywidualny charakter obu tylnych siedzeń podkreślają charakter samochodu ukierunkowany na intensywną radość z jazdy. Wysoka konsola środkowa oraz harmonijnie dopasowana struktura deski rozdzielczej, boczków drzwi i części podszybowych z tyłu tworzy przytulne wnętrze. Okalającą listwa ozdobna dodatkowo podkreśla to wrażenie, szczególnie przy otwartym dachu.

Cztero- i sześciocylindrowe silniki z technologią BMW Twin Power Turbo i mild hybrid

Technologia mild hybrid zapewnia dodatkową dynamikę i wydajność w nowym BMW M440i xDrive Cabrio oraz we wszystkich wariantach z silnikiem wysokoprężnym. Zastosowanie wydajnego 48-woltowego alternatora odwracalnego i dodatkowego akumulatora pozwala na większy odzysk energii hamowania. Energia ta wykorzystywana jest zarówno do zasilania sieci pokładowej, jak i do odciążania i wspomagania silnika spalinowego. Alternator odwracalny wytwarza dodatkową moc 8 kW (11 KM). Ten błyskawicznie dostępny elektryczny boost zwiększa dynamikę podczas ruszania z miejsca i przyspieszania.

Oprócz najwyższego modelu sześciocylindrowego z 6-cylindrowym silnikiem rzędowym o mocy 275 kW (374 KM) dostępne są jeszcze dwa 4-cylindrowe silniki benzynowe. W nowym BMW 420i Cabrio oferują moc 135 kW (184 KM),a w nowym BMW 430i Cabrio 190 kW (258 KM). Nowe BMW 420d Cabrio napędza czterocylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 140 kW (190 KM). Podobnie jak rzędowy silnik sześciocylindrowy w nowym BMW 430d Cabrio wyposażony jest w technologię BMW Twin Power Turbo z dwustopniowym turbodoładowaniem. Dwie turbosprężarki o różnych rozmiarach zapewniają również w nowym BMW M440d xDrive Cabrio niezwykle szybkie oddawanie mocy. Wszystkie modele spełniają wymogi normy emisji spalin Euro 6d.

8-stopniowa skrzynia Steptronic w standardzie

Po raz pierwszy wszystkie modele BMW serii 4 Cabrio wyposażone są standardowo w 8-stopniową skrzynię Steptronic. Opcjonalnie także z łopatkami zmiany biegów i nową funkcją Sprint. Najnowsza wersja skrzyni automatycznej przenosi moment obrotowy generowany przez silnik przy zoptymalizowanej dynamice przełączania biegów i wydajności.

Specyficzne opcje Cabrio: wiatrochron i ogrzewanie szyi

Wiele wysokiej jakości elementów wyposażenia dodatkowego pozwala w nowym BMW serii 4 Cabrio jeszcze bardziej zwiększyć nie tylko komfort i indywidualność, lecz także radość Cabrio. Opcjonalny wiatrochron zapewnia regulację przepływu powietrza we wnętrzu. Można go wygodnie zdemontować nawet przy zamkniętym dachu i bezpiecznie schować za składanym oparciem tylnej kanapy w odpowiednio dopasowanej torbie. Ogrzewanie szyi w zagłówkach przednich foteli zapewnia lepsze samopoczucie przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.