Alpine Europa Cup. Gosia Rdest w Portimao

Dwoma finiszami na szóstej pozycji Gosia Rdest zakończyła sezon Alpine Europa Cup 2020. Polka utrzymała ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej, tym samym zaliczając udany debiut w serii.

Kwalifikacje

Od samego początku weekendu wyścigowego w Portimao, Gosia Rdest prezentowała niesamowite tempo. W pierwszej sesji treningowej najszybsza Polka w wyścigach samochodowych uzyskała drugi czas. Podczas sobotnich sesji kwalifikacyjnych wielu kierowców miało problemy z utrzymaniem się w limitach toru na którym tydzień temu rywalizowała Formuła 1. Żyrardowiance udało się ostatecznie zapewnić szóstą i piątą pozycję do dwóch ostatnich wyścigów sezonu.

Wyścigi

Sobotnia rywalizacja zakończyła się przedwcześnie ze względu na groźnie wyglądający wypadek Mateo Herrero. Ostatecznie Gosia Rdest została w nim sklasyfikowana na szóstej pozycji. Niedzielny wyścig to przede wszystkim zacięta walka z Lilou Wadoux-Ducellier. Obie startujące w francuskim pucharze zawodniczki zmieniały się na szóstej pozycji – górą koniec końców była jednak Polka.

Gosia Rdest:

Jestem bardzo zadowolona z tego weekendu. Ponownie mieliśmy bezproblemową rundę i pokazałam swoje dobre, równe tempo. Rywalizacja w drugim wyścigu była bardzo przyjemna. Walka koło w koło toczyła się na każdym okrążeniu, aż do ostatnich metrów przed metą. Po takim pojedynku świadomość pokonania rywala daje jeszcze więcej satysfakcji. Co prawda ze względu na problemy w pierwszych dwóch rundach nie udało mi się powalczyć o wyższą lokatę na koniec sezonu. Ale jak na debiut w tym pucharze myślę, że mogę być z siebie dumna. Bardzo dziękuję Alpine, mojej ekipie Racing Technology, sponsorom, a także kibicom, którzy trzymali za mnie kciuki podczas każdej rundy. Odczuwałam ich wsparcie na każdym kroku i bardzo mi ono pomogło.

Gosię w sezonie 2020 wspierają: Bahco, Bilstein, Ravenol, Epos, A/B/C, Emka S. A., Philips, Doppelherz

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *