Nowe Renault: Kangoo i Express

Renault pokazało właśnie nową generację modeli Kangoo i Express. Będą one dostępne zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej. Cztery modele uzupełnią ofertę marki i zostaną oficjalnie zaprezentowane i wprowadzone do sprzedaży wiosną 2021 r.

Renault Kangoo

Nowe Renault Kangoo Van to furgonetka pełna innowacyjnych rozwiązań, wyróżniająca się atletycznym i dynamicznym designem. Jest przeznaczona głównie dla klientów flotowych oraz firm działających w sektorze handlu i usług. To auto dla firm które poszukują pojazdu dostosowanego do ich potrzeb biznesowych, wyposażonego w najnowsze technologie.

Innowacje

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Easy Side Access i Easy Inside Gallery nowe Renault Kangoo Van rewolucjonizuje załadunek i dostęp do przestrzeni ładunkowej.

Easy Side Access (ułatwiony dostęp do przestrzeni ładunkowej z boku pojazdu), to innowacja, która sprawdza się w szczególności w zatłoczonych centrach miast. Zapewnia klientom łatwy dostęp do ładunku, niezależnie od wielkości miejsca parkingowego. Dzięki usunięciu środkowego słupka nowe Kangoo Van oferuje największą na rynku szerokość otworu przesuwnych drzwi bocznych. Wynosi ona aż 1.416 mm (jest dwukrotnie większa w porównaniu z poprzednią wersją).

Renault Kangoo Van – Easy Side Access

Easy Inside Gallery (wewnętrzny stelaż podsufitowy), to składany wewnętrzny stelaż podsufitowy. Stanowi kolejne innowacyjne rozwiązanie pozwalające lepiej wykorzystać przestrzeń ładunkową pojazdu. Przewóz długich i zajmujących dużą objętość przedmiotów tuż pod sufitem, uwalnia dodatkowe miejsce na podłodze.

Wygląd zewnętrzny

Nowe Kangoo Van powraca z jeszcze silniejszą i bardziej muskularną sylwetką. Przód samochodu został całkowicie zmieniony. Nowym przyciągającym wzrok akcentem jest chromowany pas biegnący między grillem a przednim zderzakiem. Sylwetka Nowego Kangoo Van przykuwa uwagę ostro zarysowanymi liniami boku z wyraźnymi przetłoczeniami. Całości efektu dopełniają wydatne nadkola. Eleganckie detale i chromowane elementy nadwozia to rozwiązania znane z wyższych segmentów rynku.

Renault Kangoo Van
Wnętrze

Wnętrze zostało zaprojektowane całkowicie od nowa. Deska rozdzielcza kryje wiele praktycznych schowków. Nowe fotele o zmienionym kształcie są bardziej trwałe i zapewniają większy komfort. W Nowym Renault Kangoo Van nie zabraknie systemu multimedialnego Renault EASY LINK. Dodatkowo obecne będą nowe systemy wspomagające prowadzenie, w tym systemu wspomagania widoczności Permanent Rear View. Nowy system zapewnia doskonałą widoczność do tyłu i sprawdza się w szczególności w samochodach wyposażonych w przegrodę między kabiną pasażerską a przestrzenią ładunkową. Inne nowości to m.in. Trailer Swing Assist (system zapobiegający myszkowaniu przyczepy), Brake Stability Control (system kontroli stabilności podczas hamowania) oraz Advanced Emergency Active Braking (AEBS, zaawansowany aktywny system wspomagania nagłego hamowania).

Renault Kangoo Van

Różnorodność wersji ze względu na wymiary nadwozia oraz bogata gama dostępnych silników sprawiają, że nowe Kangoo Van nie ma sobie równych na rynku. Model będzie dostępny w dwóch długościach, z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, z silnikiem benzynowym, wysokoprężnym lub elektrycznym. Przestrzeń użytkowa wynosi od 3,3 do 3,9 m3 w wersji standardowej i od 4,2 do 4,9 m3 w wersji długiej.

Wersja pięcioosobowa

Nowe Renault Kangoo, elegancki i przestronny kombivan z pięcioma pełnowymiarowymi miejscami idealnie wpisuje się w potrzeby grup przyjaciół czy rodzin prowadzących aktywny tryb życia. Oferuje nowoczesny design, bogate wyposażenie, nowe systemy wspomagające prowadzenie oraz wysoki poziom komfortu. Model zachowuje swoją funkcjonalność i modułowość, a więc cechy, które w sposób szczególny cenią sobie klienci instytucjonalni (urzędy, samorządy, stowarzyszenia).

Renault Kangoo 5-osobowy Kombivan

Nowe modele Kangoo Van i Kangoo będą produkowane we francuskich zakładach Renault w Maubeuge. Przeznaczone są na rynek europejski i rynki poza Europą (*).

Renault Kangoo 5-osobowy Kombivan
Renault Express

Nowy Express Van to praktyczny i funkcjonalny furgon. Samochód ten jest kierowany do przedsiębiorców i małych flot. Spełnia ich najważniejsze wymagania, oferując jednocześnie korzystny stosunek ceny do jakości.

Renault Express Van

Design nowego Renault Express jest zgodny z nowym kanonem stylistycznym marki. Komfort i jakość nowego wnętrza podkreśla wzmocniona konstrukcja foteli. Projektanci poświęcili szczególną uwagę praktycznym schowkom oraz ergonomii. Model oferuje największą pojemność schowków w swojej klasie (48 litrów). Pojemność ładunkowa wynosi od 3,3 do 3,7 m³.

Renault Express

W Nowym Renault Express nie zabraknie systemu multimedialnego Renault EASY LINK. Samochód został wyposażony w liczne systemy wspomagające prowadzenie takie jak: Rear-View Assist (system monitorowania strefy tylnej podczas jazdy do przodu), Blind Spot Warning (system monitorowania martwego pola), Front & Rear Park Assist (asystent parkowania przodem i tyłem), a także lusterko Wide View Mirror.

Renault Express Van
Elektryfikacja

Renault planuje zelektryfikować całą gamę swoich furgonów i furgonetek do 2022 roku. Marka jest również pionierem w obszarze lekkich samochodów dostawczych z napędem elektrycznym. Niezmiennie od 9 lat zajmuje pierwsze miejsce w Europie w tym segmencie. Prawie co drugi lekki pojazd użytkowy sprzedany na rynku europejskim to samochód marki Renault. Od 2011 r. Renault Kangoo Z.E. jest najlepiej sprzedającym się elektrycznym samochodem użytkowym w Europie, a liczba sprzedanych egzemplarzy tego modelu przekroczyła 50 tysięcy.

5 generacji Renault Kangoo

Otwarcie zamówień na gamę samochodów Kangoo Van, Express Van oraz Kangoo osobowe jest przewidziane w Polsce na początek lutego 2021 roku. Samochody zostaną oficjalnie wprowadzone na rynek na początku maja 2021 roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *