Volkswagen Multivan 6.1 w wersji PanAmericana

Mija właśnie 21 lat, odkąd dwie załogi Volkswagena, jadąc dwoma Multivanami, w rekordowym czasie pokonały trasę słynnej PanAmericany. To długa trasa biegnąca przez obie Ameryki, z Alaski aż do Ziemi Ognistej. W najnowszej generacji nazwanej podobnie wersji Volkswagena Multivan, po przygodę wyruszyć może nawet siedmioro globtroterów.

PanAmericana z zewnątrz

PanAmericana to wersja Volkswagena Multivana, która już w przypadku wcześniejszych wariantów odnosiła spore sukcesy. Różni się ona od wersji bazowej tego modelu przede wszystkim bardziej „terenowym” wyglądem. Grill osłony chłodnicy utrzymany jest w czerni. Wyglądające bardziej masywnie zderzaki – przedni i tylny – oraz szerokie listwy boczne na których umieszczono charakterystyczny napis PanAmericana, wykonane są z solidnego tworzywa w szarym kolorze „Nucleus Grey”. Stylowe osłony podwozia z przodu i z tyłu oraz listwy chroniące dolne fragmenty progów, są z kolei utrzymane w kolorze srebrnym. Standardowo, Multivan PanAmericana wyposażany jest w 17-calowe felgi „Devenport” ze stopów metali lekkich. Opcjonalnie dobrać można także koła 18-calowe z obręczami „Palmerston” lub „Valdivia”. Oczywiście wszystkie nadają się do jazdy w nierównym terenie.

Wnętrze

Oprócz tych funkcjonalnych udogodnień, Volkswagen Multivan PanAmericana oczywiście poszczycić się może wysokiej klasy, eleganckim wyposażeniem. Stylowy wygląd zewnętrzny pojazdu zapewniają m.in. przyciemnianie szyby przedziału pasażerskiego, czy przyciemniane światła tylne wykonane w technice LED. Stylistykę uzupełnia logo PanAmericana na słupkach B przednich drzwi.

Wnętrze VW Multivana PanAmericana wyposażone jest w dwukolorowe fotele skórzane, czarną deskę rozdzielczą i czarną wykładzinę. To opcja wyposażenia Marrakesh – Czarny Titanium. W wersji Palladium – Czarny Titanium dostępne są czarne fotele z obiciami z mikrofibry, czarna deska rozdzielcza i czarna wykładzina. Opcjonalnie, do kabiny pasażerskiej zamówić można także wytrzymałą wykładzinę podłogową z aluminium lub z imitacji drewna.

Napęd

PanAmericana jest dostępna we wszystkich wariantach silnikowych oferowanych dla Multivana. Począwszy od wersji 110 KM TDI z napędem na przednie koła i manualną, 5-biegową skrzynią biegów, po 150 KM TDI z napędem na wszystkie koła 4MOTION i z automatyczną skrzynią DSG.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *