Odświeżona Toyota Camry Hybrid

Toyota Camry to model produkowany od 1982 roku, który w ciągu prawie 40 lat zdobył wiele nagród i wyróżnień. Jest sprzedawana w ponad 100 krajach na świecie, a łączna liczba sprzedanych egzemplarzy sięga ponad 19 milionów aut. Przy rocznej sprzedaży ponad 700 000 samochodów Toyota Camry jest najpopularniejszym średniej wielkości sedanem na świecie. Teraz sedan Toyoty zyskuje jeszcze więcej atrakcyjności za sprawą odświeżonego, bardziej dynamicznego designu i nowoczesnych technologii.

Toyota Camry Hybrid została zaprojektowana w architekturze TNGA na bardzo sztywnej, modułowej platformie GA-K. Dzięki niej auto prowadzi się precyzyjnie i pewnie, daje dużą przyjemność z jazdy. Camry stanowi atrakcyjną alternatywę dla średniej wielkości sedanów oferowanych na rynku. Jej atutem jest dynamiczny napęd hybrydowy o mocy 218 KM, oparty na silniku 2,5 l. Napęd ten łączy dobre przyspieszenie z niskim zużyciem paliwa i wysokim udziałem jazdy w bezemisyjnym trybie elektrycznym. Oczywiście bez ładowania baterii trakcyjnej z zewnętrznego źródła. Te zalety, w połączeniu z wysoką wartością odsprzedaży, przyciągają wielu klientów flotowych, których zakupy odpowiadają za 85% całkowitej sprzedaży Camry.

Odświeżona Camry zachowuje wszystkie kluczowe cechy, które przyniosły jej popularność. To jakość, trwałość, niezawodność, cisza we wnętrzu i dobre właściwości jezdne. Teraz dodając jeszcze bardziej elegancką stylistykę, nowe wzory felg aluminiowych i nowe kolory nadwozia.

Wnętrze auta od początku cechuje się komfortem i przestronnością, w szczególności na tylnej kanapie. Teraz kabina zyskuje nową kolorystykę i wykończenie wnętrza, większy, wyżej zamontowany ekran dotykowy 9″ oraz lepsze systemy łączności. Najnowszy pakiet bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense zawiera wiele nowych lub udoskonalonych funkcji. Dzięki nim Toyota Camry staje się bezpieczniejsza niż kiedykolwiek.

Stylistyka nadwozia

Hybrydowa Camry otrzymała nowy przedni zderzak oraz nowy projekt górnego i dolnego grilla, dzięki którym wygląda nowocześniej i bardziej stabilnie. Dolny grill może być wykończony w kolorze czarnym lub ciemnoszarym, natomiast na jego brzegach pojawiają się detale w kolorze chromowanym lub srebrnym.

Do wyboru są nowe aluminiowe felgi o średnicy 17″ i 18″. Siedemnastocalowe obręcze otrzymały skręcone szprychy w kształcie V, zaś większe koła mają podwójne, polerowane szprychy w kombinacji ze skręconymi ciemnymi szprychami. Gama kolorów nadwozia została wzbogacona o lakier Deep Metal Grey oraz nowe listwy między tylnymi światłami.

Zaktualizowane multimedia i zmiany we wnętrzu

W odświeżonym wnętrzu zwraca uwagę nowy, szybciej reagujący na dotyk, 9-calowy ekran dotykowy na konsoli centralnej. Jest on zamontowany wyżej niż dotychczas, co poprawia widoczność. Do ekranu zostały dodane także mechaniczne przyciski, które ułatwiają korzystanie z niego podczas jazdy. Zaktualizowany system multimedialny otrzymał szybsze oprogramowanie oraz integrację ze smartfonami za pośrednictwem Apple CarPlay® i Android Auto™.

Do wyboru są dwie skórzane tapicerki klasy premium w kolorze czarnym i beżowym. Są one zdobione stylowymi perforacjami, które dodatkowo umożliwiają wentylację siedzeń. Dostępna jest także zupełnie nowa czarna tapicerka ze sztucznej skóry z materiałowymi wstawkami.

Wykończenia na tablicy wskaźników, konsoli centralnej i panelu przycisków na drzwiach mogą być wykonane z eleganckiego kompozytu Black Engineered Wood przypominającego drewno lub z atrakcyjnego wizualnie tworzywa Titanium Line Pattern o regularnym geometrycznym wzorze, dającym efekt trójwymiarowości.

Systemy bezpieczeństwa nowej generacji

Nowa Camry Hybrid jest wyposażona w najnowszą wersję Toyota Safety Sense. To zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego, które zapobiegają kolizjom lub ograniczają ich skutki w wielu różnych sytuacjach na drodze.

Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) otrzymał nowe funkcje, w tym system wykrywania pieszych i rowerzystów, system zapobiegania zderzeniu czołowemu, wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia oraz układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (ITA). System ITA ostrzega kierowcę i uruchamia automatyczne hamowanie, jeśli podczas skrętu w lewo lub w prawo powstaje ryzyko zderzenia z pieszym na pasach lub z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem.

Camry otrzymuje także system redukcji prędkości na zakrętach (Curve Speed Reduction) oraz pełnozakresowy inteligentny tempomat adaptacyjny IACC. Za zgodą kierowcy dostosowuje on prędkość samochodu do ograniczeń prędkości widocznych na mijanych znakach drogowych.

Asystent utrzymania pasa ruchu (LTA) utrzymuje samochód na środku pasa i zapobiega zjechaniu z niego samochodu, ingerując w układ kierowniczy. LTA w nowej wersji został udoskonalony. Teraz bardziej precyzyjnie wykrywa granice pasa ruchu, szybciej powraca do działania po intencjonalnej zmianie pasa przez kierowcę. Dodatkowo system skuteczniej utrzymuje właściwy tor jazdy, kontrując turbulencje podczas mijania dużych ciężarówek. Ponadto wcześniej oblicza promień łuku zakrętu, aby precyzyjniej dopasować do niego tor jazdy. Dodatkowo ingeruje w układ kierowniczy z większą siłą, co sprawia, że działa przy wyższych prędkościach.

Nowa Toyota Camry trafi do sprzedaży w Europie w połowie roku 2021. Samochód będzie jak dotychczas oferowany wyłącznie z napędem hybrydowym.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *