Nowy Nissan Note w Japonii

Nissan pokazał dzisiaj kolejną generację modelu NOTE, przeznaczoną na rynek japoński. Jego sprzedaż rozpocznie się już 23 grudnia bieżącego roku. Nowy Nissan Note będzie dostępny wyłącznie z zelektryfikowanym układem napędowym Nissan e-POWER. Jako najlepiej sprzedający się model firmy na rodzimym rynku, odgrywa on kluczową rolę w globalnym planie transformacji biznesowej Nissan NEXT.

Design

Nowy Nissan Note prezentuje najnowszą koncepcję projektową Nissana – ponadczasowy japoński futuryzm. Proste, ale niezwykle nowoczesne i charakterystyczne japońskie podejście ma odróżniać Note od innych kompaktowych samochodów. Charakterystyczna dla Nissana osłona chłodnicy w kształcie litery V dominuje w wyglądzie zewnętrznym, tworząc mocną linię pod smukłymi reflektorami. Liniowe przetłoczenia podkreślają profil boczny i przechodzą przez smukłe, poziome tylne lampy. Ogólne wrażenie to zaawansowany, prosty i dynamiczny zelektryfikowany projekt.

Wzór przedniej kratki nawiązuje do tradycyjnego japońskiego wzornictwa, podkreślając jego rzemieślniczy charakter. W atrapie wlotu powietrza umieszczono reflektory z czterema wbudowanymi diodowymi projektorami, które zapewniają ostry i sportowy przód. Szesnastocalowe aluminiowe obręcze kół z wewnętrzną konstrukcją przypominającą ostrze miecza dopełniają zwinnego wyglądu nowego Note’a.

Model jest dostępny w 13 wersjach kolorystycznych nadwozia, w tym w dwóch wersjach dwukolorowych i przyciągającym wzrok kolorze Vivid Blue. Dostępny jest również nowy kolor Opera Mauve, specjalnie stworzony dla Note.

Wnętrze

Nowy Note wymyka się wcześniejszym wyobrażeniom o wnętrzach samochodów kompaktowych, zwiększając komfort i dostępne technologie. Konsola środkowa jest zaprojektowana tak, aby mieć łatwy dostęp do zmniejszonej elektronicznej dźwigni zmiany biegów. Fotele Zero Gravity i duże podłokietniki zapewniają większy komfort podczas dłuższych podróży. Z tyłu przestrzeń przekracza średnią z segmentu, z dużą ilością miejsca nad głową i na nogi, a także z odchylanymi oparciami.

Napęd

Całkowicie nowy Note reprezentuje trzecią generację modelu. Został zbudowany na całkowicie nowej platformie. Nowy Note posiada również drugą generację uznanego elektrycznego układu napędowego e-POWER Nissana. System został gruntownie przeprojektowany, dzięki czemu zapewnia większą moc, wyższą jakość jazdy i lepszą wydajność. samochód ma dobre przyspieszenie i charakteryzuje się cichą pracą, którą może zapewnić tylko zelektryfikowany układ napędowy.

Nowa gama Note będzie również wyposażona w prawdziwie elektryczny model z napędem na wszystkie koła, z mocnymi podwójnymi silnikami elektrycznymi z przodu i z tyłu, dostarczającymi moc na wszystkie cztery koła. Premiera modelu AWD planowana jest na grudzień.

e-POWER ewoluuje

System e-POWER drugiej generacji ma całkowicie nowy silnik elektryczny i falownik. Moment obrotowy silnika elektrycznego został zwiększony o 10%, a moc wyjściowa o 6%. Oczywiście zapewnia to potężne, ekscytujące przyspieszenie ze startu zatrzymanego lub podczas wyprzedzania innych pojazdów. Technologia sterowania e-POWER została dostrojona w celu uzyskania płynnego przyspieszenia i znacznej poprawy wyciszenia kabiny.

Nowy falownik jest teraz o 40% mniejszy i 30% lżejszy. Pokładowy silnik benzynowy używany do wytwarzania energii elektrycznej jest również bardziej wydajny. Skutkuje to zarówno zwiększoną mocą, jak i większą oszczędnością paliwa. Silnik pracuje teraz na niższych obrotach i jest załączany rzadziej podczas typowej jazdy.

Bezpieczeństwo

Kierowcy mogą korzystać w nowym NOTE z systemu ProPILOT Nissana z Navi-link. System synchronizuje się z systemem nawigacji na autostradach i wykrywa znaki ograniczenia prędkości, aby automatycznie dostosować ustawioną prędkość. Dodatkowo, system wykorzystuje również dane nawigacyjne, aby ocenić kąt zbliżania się do zakrętów i odpowiednio wyhamować pojazd.

Po raz pierwszy w Nissanie zastosowano w podwoziu pojazdu stal o ultra wysokiej wytrzymałości 1470 MPa. Przyczynia się ona zarówno do zmniejszenia masy, jak i poprawy bezpieczeństwa biernego.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *