McLaren Senna GTR z klocków LEGO

LEGO zaprezentowało model samochodu McLaren Senna GTR z klocków serii Technic, opracowany w porozumieniu z marką McLaren. Model ma zapewnić dreszczyk emocji zarówno miłośnikom samochodów sportowych, jak i fanom sportów motorowych, którzy szukają kolejnego wyzwania konstrukcyjnego i kochają klocki. Obie firmy nawiązały oficjalną współpracę.

830 klocków

Moc i wyrafinowanie McLarena w połączeniu z precyzją projektowania Grupy LEGO zaowocowały modelem zbudowanym z 830-klocków. McLaren Senna GTR jest pierwszym supersamochodem McLarena, który został odtworzony w serii LEGO Technic. Został zaprojektowany dla młodych budowniczych w wieku od 10 lat.

Duży McLaren Senna GTR to samochód inny niż wszystkie. Ta niesamowita replika z klocków jest pełna autentycznych funkcji i szczegółów konstrukcyjnych, które czynią ją równie imponującą. Począwszy od silnika V8 z ruchomymi tłokami, poprzez odwzorowanie linii kształtu nadwozia, otwieranych drzwi aż po niebieski lakier. Model o długości 32 cm (12 cali) z pewnością zwróci uwagę każdego fana motoryzacji.

Od 1 stycznia 2021 także w salonach McLaren

LEGO Technic McLaren Senna GTR będzie dostępny na całym świecie od 1 stycznia 2021 r. Będzie dostępny nie tylko sklepach LEGO na całym świecie, ale także w światowej sieci salonów marki McLaren. Jego sugerowana cena detaliczna będzie wynosić 49,99 € / 49,99 $ / 44,99 GBP. Polska cena nie jest jeszcze znana.

„Odtworzenie samochodu, który jest tak ekstremalny, jak McLaren Senna GTR z LEGO Technic, stanowiło dla nas niezwykle interesujące wyzwanie” – mówi Uwe Wabra, starszy projektant LEGO Technic. „Ten samochód wyścigowy nie przypomina żadnego samochodu drogowego, nad którym pracowałem wcześniej. Ma kilka unikalnych szczegółów, takich jak kształt nadwozia i niesamowity tylny spojler, który wyróżnia go spośród innym modeli. Oczywiście tak jak niesamowici inżynierowie z McLarena przy projektowaniu swoich supersamochodów, tak i my naprawdę daliśmy z siebie wszystko. Powstał więc model doskonale oddający cześć sztuce, jaką jest McLaren Senna GTR”.

Robert Melville, dyrektor projektowy McLaren Automotive, komentuje: „Zespół odpowiedzialny za projekt McLaren Senna GTR współpracował niezwykle blisko ze swoimi odpowiednikami w Grupie LEGO. Naszym celem było aby uchwycić ekstremalny wygląd, emocje i istotę tak niesamowitego supersamochodu w wersji LEGO Technic. Podobnie jak w rzeczywistości, model LEGO jest pełen niesamowitych detali. Oczywiście począwszy od tylnego spojlera, przez ruchome tłoki w silniku V8, po podnoszone drzwi. Wszystko to sprawia, że jesteśmy tak samo dumni z modelu, jak z prawdziwego samochodu”.

Współpraca LEGO i McLarena

LEGO Technic McLaren Senna GTR to najnowszy model, który zostanie wydany w ramach współpracy z McLaren Automotive. Współpraca ta rozpoczęła się w już 2015 roku. Oczywiście LEGO ma za sobą już model McLaren Senna, lecz z serii LEGO® Speed ​​Champions z 2019 roku. Ponadto konstruktorzy LEGO byli do tej pory w stanie stworzyć z klocków takie kultowe supersamochody, jak McLaren P1, 720S z 2017 roku i McLaren Senna z 2019 roku. Obie marki łączy dążenie do doskonałości inżynieryjnej, a także projekt który sprawia, że modele tają dużo przyjemności z budowania. Zarówno indywidualnie jak i wspólnie całą rodziną i to niezależnie od wieku.

Informacja prasowa

Więcej o modelach samochodów przeczytacie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *