Nowa Łada Niva Travel

21 grudnia 2020 r., zakład „LADA West Togliatti”, rozpoczął seryjną produkcję SUV-a pod nową nazwą – LADA Niva Travel. Dmitrij Azarow, gubernator regionu Samara i Yves Karakatzanis, prezes AVTOVAZ, wzięli udział w uroczystej ceremonii zjazdu pierwszego seryjnego samochodu z linii montażowej.

Podczas ceremonii Yves Karakatzanis, prezes AVTOVAZ, zauważył: „To wielkie osiągnięcie, szczególnie dla zespołu „Lada West Togliatti”, który sprawnie i terminowo wykonał ten ważny projekt. Niva ma długą historię. Ponad 650 tysięcy tych samochodów jeździ dziś po drogach i terenach Rosji, WNP i innych krajów. Wraz z powrotem legendarnej nazwy Niva do rodziny LADA, otwieramy nową kartę w jej historii. Zapewniam, że w najbliższych latach z tą nazwą będzie się kojarzyć wiele ważnych i ciekawych wiadomości”.

Zmiany

Wygląd LADA Niva Travel przeszedł znaczące zmiany, stał się bardziej wyrazisty i nowoczesny. W przedniej części męski charakter samochodu podkreśla nowa maska ​​z bardziej obszernymi tłoczonymi liniami. Dodatkowo przód samochodu posiada nowy wlot powietrza z dużymi otworami i nowe reflektory. Listwy boczne i mocniej wyprofilowane okładziny nadkoli, w połączeniu z nową konstrukcją felg aluminiowych, podkreślają wyjątkowe osiągi modelu w terenie. Tylna część również uległa zmianom, otrzymując nowe, w pełni diodowe tylne światła i bardziej wyprofilowany zderzak.

W wersji Off-road wygląd zewnętrzny Niva Travel jest uzupełniony standardowym snorkelem, oponami terenowymi i zestawem osłon wykonanych z niepomalowanego plastiku. Wszystkie samochody LADA Niva Travel wyposażone są w stały napęd na cztery koła. Zapewnia on równomierne rozłożenie i stałe przenoszenie momentu obrotowego na wszystkie koła samochodu. Napęd ma możliwość mechanicznego zablokowania środkowego mechanizmu różnicowego i włączenia redukcji skrzyni biegów. Komfort kierowcy i pasażerów zapewni przestronne wnętrze z doskonałą widocznością. Samochód wyposażony jest także w mocną klimatyzację, niezawodną izolację od hałasu i drgań, wygodne fotele i duży wyświetlacz.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *