SKODA ENYAQ iV już dostępna

Nowy elektryczny SUV ENYAQ iV dołącza do oferty marki SKODA na polskim rynku. ENYAQ iV to niezwykłe połączenie dynamicznego napędu elektrycznego z nowoczesnymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami. Samochód zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa, a także komfort zarezerwowany dotychczas dla aut klasy premium. Pierwszy elektryczny model ŠKODY oparty na platformie MEB oferuje imponujący zasięg do 536 km, możliwość szybkiego ładowania oraz najnowsze systemy bezpieczeństwa. ENYAQ iV został zaprojektowany zgodnie z nowym językiem designu ŠKODY, w którym elementy estetyczne podkreślają wyrazistość i nieszablonowy charakter pojazdu.

W 2020 roku ŠKODA postawiła na elektromobilność, a na rynku motoryzacyjnym odnotowano sporą dynamikę wzrostu rejestracji samochodów w pełni lub częściowo zelektryfikowanych. Dzięki bardzo dobrej sprzedaży swoich modeli nisko- i bezemisyjnych marka została w ubiegłym roku liderem e-mobilności w Polsce.

SKODA ponadto wkroczyła w nową erę, prezentując pierwszego elektrycznego SUV-a – model ENYAQ iV. Jego pierwsze egzemplarze trafią do klientów w Polsce już wkrótce. Model wyznacza nowe standardy pod względem typowych dla ŠKODY cech: niezwykłej przestronności wnętrza, designu, maksymalnej funkcjonalności, komfortu oraz bezpieczeństwa.

Wersje i ceny

Samochód w polskim cenniku występuje w dwóch tylnonapędowych wersjach: ENYAQ iV 60 i ENYAQ iV 80. Różnią się one pojemnością akumulatorów, mocą i wyposażeniem. Samochód w wersji 60 posiada baterie o pojemności 62 kWh i zasięg do 412 km,a jego moc wynosi 179 KM. Z kolei wersja 80 posiada baterie o pojemności 82 kWh i zasięg do 536 km wg. WLTP, a napędza go silnik o mocy 204 KM. Obie wersje różnią się także wyposażeniem. Za tańszą wersję trzeba zapłacić od 182.300 zł, droższa to wydatek od 211.700 zł. Później ma pojawić się także wersja czteronapędowa o mocy około 300 KM.

Przełomowy model

ENYAQ iV to duży elektryczny SUV stworzony w oparciu o modułową platformę dla pojazdów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen. Łączy on w sobie bezpieczeństwo, nowoczesność i wyrazisty design. Model ten jest także wyjątkowo przestronny. Projektanci zaplanowali jego wnętrze tak, by uzyskać jak najwięcej miejsca dla pasażerów i bagażu, zapewniając wszystkim użytkownikom komfort jazdy. ENYAQ iV stanowi przełom w historii marki. To czwarty SUV w portfolio ŠKODY, ale pierwszy z innowacyjnym napędem elektrycznym. Wprowadzenie modelu na rynek to kolejny etap wdrażania strategii zrównoważonej mobilności przez ŠKODĘ. Elektryczny SUV produkowany jest fabryce ŠKODY w Mladá Boleslav, która została przebudowana specjalnie z myślą o produkcji nowoczesnych pojazdów elektrycznych.

Komfort i wygoda na co dzień

ŠKODA ENYAQ iV oferuje kierowcom niespotykane dotąd możliwości stworzenia specyfikacji odpowiadającej na ich indywidualne potrzeby. W zależności od rozmiaru akumulatora zasięg samochodu wynosi do 536 kilometrów w cyklu WLTP. Dzięki temu pierwszy elektryczny SUV marki jest idealnym wyborem nie tylko do miasta, ale także na dalsze, rodzinne podróże.

ENYAQ iV oferuje aż trzy wygodne sposoby ładowania. Jeden z nich to konwencjonalne domowe gniazdo elektryczne 230 V. Drugi to ładowarka ścienna o mocy do 11 kW, która naładuje akumulator w ciągu sześciu lub ośmiu godzin, w zależności od jego pojemności. Trzecia opcja to stacje szybkiego ładowania prądem stałym o mocy do 125 kW, dzięki którym akumulator zostanie naładowany do 80% w zaledwie 38 minut.

Designerskie i przestronne wnętrze

W pierwszym elektrycznym SUV-ie marki debiutuje nowa struktura wyposażenia wnętrza. Design Selections to zróżnicowane opcje designu inspirowane wystrojem typowym dla współczesnych domów i mieszkań. We wszystkich wariantach wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu lub wytworzone w zrównoważony sposób. Na przykład wełnę, skórę garbowaną ekstraktami roślinnymi czy poliester pochodzący z butelek PET. Poszczególne warianty Design Selections różnią się między sobą m.in. tapicerką, elementami ozdobnymi, deską rozdzielczą, użytymi materiałami oraz wyglądem konsoli środkowej i oświetlenia wnętrza. Odmiana Loft jest zainspirowana nowoczesnymi mieszkaniami młodych rodzin. Lodge reprezentuje zrównoważony charakter i innowację, Lounge to jakość i ekskluzywność, a Suite i ecoSuite oferują luksusowe detale.

Innowacyjne systemy multimedialne, rozszerzona rzeczywistość i bezpieczeństwo

Nowoczesny system multimedialny w modelu ŠKODA ENYAQ iV oparty jest na najnowszej generacji modułowych systemach Infotainment i oferuje liczne funkcje online. Centralny element systemu to ekran dotykowy o przekątnej nawet do 13 cali. Kierowca może dostosować jego układ i obsługiwać urządzenie za pomocą dotyku, suwaka dotykowego, gestów multi-touch i ruchów dłoni. Model można wyposażyć również w wyświetlacz typu head-up z rozszerzoną rzeczywistością oraz matrycowe światła FULL LED Matrix. Bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów ŠKODY, dlatego elektryczny ENYAQ iV jest wyposażony nie tylko w liczne systemy wspomagające kierowcę, ale także w aż do dziewięciu poduszek powietrznych, dzięki czemu auto zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. Flagowy model marki otrzymał również nowoczesne funkcje ułatwiające parkowanie.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *