Nowe barwy Toyoty Yaris WRC na sezon 2021

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team pokazał nowe malowanie Toyoty Yaris WRC. Fabryczny zespół Toyoty będzie walczył tym samochodem o kolejne tytuły w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC) w sezonie 2021.

Nowe barwy

Nowe barwy nawiązują do pokazanego ostatnio wyścigowego modelu GR010 HYBRID. Będzie on od nowego sezonu FIA WEC reprezentował zespół TOYOTA GAZOO Racing w wyścigach długodystansowych. Wyraźne odwzorowanie logotypu GR w nowej kolorystyce wskazuje na silne więzi między samochodami wyczynowymi Toyoty a ich drogowymi odpowiednikami. Toyota GR Yaris (nasz test tutaj) została bowiem opracowana na bazie doświadczeń zespołu rywalizującego w WRC.

Nowe malowanie kryje sprawdzoną technologię Toyoty Yaris WRC, która wystartuje w piątym sezonie z rzędu – ostatnim przed zmianą przepisów technicznych. Nowe regulacje będą obowiązywać od 2022 roku. Do tej pory samochód Toyoty wygrał 17 rajdów WRC, czyli ponad jedną trzecią z tych, w których wystartował. Samochód zwyciężył także w 332 odcinkach specjalnych. W 2018 roku zespół TOYOTA GAZOO Racing został mistrzem świata w kategorii producentów. W dwóch kolejnych latach reprezentanci zespołu zdobywali tytuły w kategorii kierowców i pilotów.

Zespół oczywiście cały czas pracuje nad rozwojem Yarisa WRC. W 2021 roku auto zostanie wyposażone w kolejne nowe części. To będzie także pierwszy sezon, w którym samochód będzie rywalizował na oponach Pirelli. Włoska firma od tego roku jest wyłącznym dostawcą ogumienia w najwyższych kategoriach WRC.

Sprawdzony skład zawodników

W Yarisach WRC zobaczymy te same załogi, co w poprzednim roku. Po zdobyciu swoich siódmych tytułów mistrzów świata w zespole pozostali Sébastien Ogier i Julien Ingrassia. W drugim aucie pojadą Elfyn Evans i Scott Martin, dla których poprzedni sezon był najlepszym w karierze i zwieńczony został drugim miejscem w klasyfikacji generalnej. Drugi sezon w aucie klasy WRC spędzą także Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen. W debiutanckim 2020 roku uplasowali się na piątej lokacie.

Sezon zacznie się od Rajdu Monte Carlo, który zaplanowano w dniach 21-24 stycznia.

Informacja prasowa.

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *