Citroen C3 Aircross po liftingu

Sprzedany w niemal 330 000 egzemplarzy od dnia debiutu rynkowego pod koniec 2017 roku Citroen C3 Aircross kontynuuje ofensywę w konkurencyjnym segmencie rynku. Klienci z miejsca docenili jego wyrazisty, przykuwający wzrok i poddający się daleko posuniętej personalizacji design. Docenili także również niezrównaną przestronność i modularność jego wnętrza. Większość z nich zdecydowała się na najwyższe wersje tego modelu (62% w wersji Shine), co dobitnie świadczy o jego atrakcyjności. Dzięki kompaktowym wymiarom nadwozia i nadzwyczaj przestronnemu wnętrzu jest to idealny samochód dla osób aktywnych. Dla osób poszukujących aut o coraz większym komforcie i modularności przy jednoczesnym zachowaniu zwrotności i zwinności w codziennym użytkowaniu. SUV Citroen C3 Aircross zmienia się. Zyskuje jeszcze bardziej unikatowy charakter. Prestiżowy i nowoczesny wygląd przy zapewnieniu jeszcze większego komfortu w kabinie, spokoju ducha i wszechstronności użytkowania.

01. WYRAZISTY STYL I WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI PERSONALIZACJI

Citroen C3 Aircross podkreśla swój charakter SUV-a, prezentując masywną, dającą przedsmak przestronności wnętrza bryłę nadwozia. Dominuje ono nad drogą dzięki zwiększonemu prześwitowi i dużym kołom. Samochód zaznacza swoją odmienność bocznymi listwami ochronnymi, nadkolami, przednią i tylną osłoną podwozia oraz relingami dachowymi, wizualnie podkreślającymi jego pełne i obszerne kształty. W momencie debiutu rynkowego C3 Aircross był uosobieniem sympatycznego samochodu, który pociągał świeżością stylistyczną i ofertą personalizacji. Dziś nowy C3 Aircross pokazuje nowy odświeżony wygląd. Zachowując oryginalne cechy i osobowość, zmienia swój czysto rekreacyjny charakter na rzecz bardziej ekskluzywnego, o wyrazistej osobowości, wychodzącego naprzeciw aktualnym oczekiwaniom rynku.

WYRAZISTY PRZÓD

Nowy C3 Aircross podkreśla swój design całkowicie zmienionym przodem, dodającym mu charakteru i prestiżu. Wzorowana na modelu koncepcyjnym CXPERIENCE i wprowadzona po raz pierwszy w nowym C3 w 2020 roku nowa sygnatura świetlna Citroëna nadaje mu niepowtarzalną tożsamość.

Nowy, zmieniony przód z miejsca rzuca się w oczy, w szczególności dzięki nowemu układowi przednich świateł. Chromowane logo zmienia kształt, sięgając teraz ramionami aż do świateł LED. Wszystko zgodnie ze stylistyką nowego C3 i nowego C4, ale w bardziej muskularnym wydaniu. Reflektory LED generują jeszcze jaśniejsze światło, dające poczucie bezpieczeństwa i ochrony na drodze.C3 Aircross wyróżnia się ponadto nowym grillem o geometrycznym, unikatowym motywie oraz nową, srebrnoszarą osłoną podwozia z barwnymi wstawkami. Nowy przód jest bardziej rozbudowany w pionie, co akcentuje wysoko umieszczoną maskę. Tak unowocześniony sprawia, że wygląd C3 Aircross jest jeszcze bardziej wyrazisty.

Mocno osadzony na kołach nowy C3 Aircross, z wysoko umieszczoną, poziomą maską, przestronnym wnętrzem i elementami ochronnymi wokół całego nadwozia, idącymi w parze z przeszkleniem kabiny, posiada przyciągającą wzrok, wyrazistą sylwetkę, dzięki której szybko wyróżnia się na tle SUV-ów z segmentu B.

EKSKLUZYWNA PERSONALIZACJA

Nowy C3 Aircross dysponuje bardziej rozbudowanym programem personalizacji. Pozwala on zadowolić i dodać prestiżu każdemu z klientów, oferując im wyróżniającego się spośród innych, unikatowego SUV-a. Personalizacja nadwozia staje się bardziej wyszukana dzięki 70 możliwym kombinacjom kolorystycznym, opartym na:

 • siedmiu kolorach, w tym trzech nowych – Kaki Grey, Voltaic Blue i Biały Banquise.
 • czterech pakietach kolorystycznych, obejmujących dwa nowe kolory: Anodised Orange i Anodised Dark Blue. W skład pakietów kolorystycznych wchodzą oryginalne, kolorowe, przyciągające wzrok wstawki umieszczone po bokach przedniej osłony podwozia, na obudowach lusterek bocznych i na szybach tylnych słupków. Na tylnych słupkach pojawiają się nowe charakterystyczne motywy – kultowe kolorowe żaluzje występują teraz także z nowym kubicznym motywem. W zależności od wybranego pakietu kolorystycznego może to być efekt żaluzji w kolorze lustrzanego chromu (chromowane elementy ozdobne tylnych słupków) w pakietach Shiny Black i Anodised Dark Blue, biały motyw sześcienny w pakiecie Polar White i pomarańczowy w przypadku pakietu Anodised Orange.
 • Dwa kolory dachu do wyboru: biały lub czarny.

C3 Aircross jest oferowany z nowymi felgami w rozmiarze 16” i 17” o jeszcze bardziej przyciągającym wzrok, dynamicznym designie. Obie są dostępne w wersji dwukolorowej  lub całkowicie czarnej, aby zapewnić wybór między bardziej subtelnym lub bardziej dynamicznym wizerunkiem samochodu.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom i upodobaniom wszystkich klientów zwiększone zostały także możliwości personalizacji wnętrza. Obejmują cztery różne wystroje kabiny, z których każdy nadaje samochodowi inną osobowość:

 • Wystrój standardowy, czysty i dyskretny, z szarą tapicerką siedzeń w połączeniu z szarą teksturowaną wstawką na desce rozdzielczej.
 • Dający poczucie nowoczesności i komfortu w kabinie wystrój Urban Blue, w subtelny sposób łączący niebieskie tkaninowe obicia w stylu „sportswear” i niebieską tkaninę skóropodobną, poprzeczny pas w górnej części oparć ozdobiony motywem szewronów i listwę na desce rozdzielczej z niebieskiej tkaniny skóropodobnej.
 • Bogaty i idący z duchem czasu wystrój Metropolitan Graphite, łączący w sobie szare obicia i grafitową tkaninę skóropodobną, poprzeczny pas w górnej części oparć z motywem jasnego drewna i listwę na desce rozdzielczej z dzianiny melanżowej.
 • Wyrafinowany wystrój Hype Grey, łączący w sobie szarozielone skórzane obicia i czarną tkaninę skóropodobną, pas na desce rozdzielczej wykończony szarozieloną skórą i poprzeczne pasy z motywem szewronów w górnej części oparć.

Wyrafinowanie wystrojów Metropolitan Graphite i Hype Grey podkreślono charakterystycznymi dla Citroëna, unikatowymi na rynku przeszyciami ze wzorem logo marki. Ten rodzaj przeszyć został po raz pierwszy zastosowany w nowym C4.

02. AKTYWNE ŻYCIE I CAŁKOWICIE BEZSTRESOWA JAZDA
WZMACNIAJĄCE DOBRE SAMOPOCZUCIE SIEDZENIA ADVANCED COMFORT

Nowy C3 Aircross pozwala użytkownikom czuć się za kierownicą „jak u siebie w domu”. Wszystko dzięki wzmacniającemu dobre samopoczucie w kabinie programowi Citroën Advanced Comfort®.

Oprócz zawieszenia, którego nastawy zapewniają niezrównaną w tym segmencie płynność jazdy, C3 Aircross oferuje jeszcze wyższy komfort podróżowania dzięki nowym fotelom Advanced Comfort, zastosowanym po raz pierwszy w modelach C4 Cactus i C5 Aircross. Fotele Advanced Comfort, dostępne w kolorach Urban Blue, Metropolitan Graphite i Hype Grey, zwiększają komfort siedzenia w 4 aspektach: wizualnym, dotykowym, a także komfortu pozycji ciała i komfortu jazdy:

 • Komfort wizualny, wyraża się w unikatowym, specyficznym dla Citroëna wypełnieniu siedzeń, które już na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie przyjemnych i przytulnych.
 • Dotykowy komfort, natychmiast wyczuwalny po zajęciu miejsca, zapewnia tworząca zewnętrzny materac warstwa pianki o grubości 15 mm.
 • Komfort pozycji ciała, będący zasługą szerokich i obszernych siedzeń ze wzmocnionymi podparciami bocznymi.
 • Komfortowa jazda, umożliwiająca długie i wygodne podróżowanie na pokładzie dzięki połączeniu umieszczonej w głębi siedzenia warstwy pianki o dużej gęstości z warstwą pianki strukturalnej o zwiększonej grubości.
WZORCOWA W SEGMENCIE PRZESTRONNOŚĆ, MODULARNOŚĆ I DOŚWIETLENIE WNĘTRZA

Nowy C3 Aircross zachowuje specyficzną dla siebie wzorcową modularność, przestronność i jasność wnętrza. Zapewnia jeszcze wyższy komfort podróżowania i większą wszechstronność. Dzięki kompaktowym wymiarom nadwozia o długości 4,16 m, C3 Aircross stanowi w swoim segmencie ofertę o niezrównanie dużej kabinie.

Nowy Citroen C3 Aircross, dysponuje rzadko spotykaną w tym segmencie dużą odległością od siedzeń do dachu i ilością miejsca na nogi z tyłu. Cechuje się także wyjątkową modularnością dzięki dwuczęściowej, przesuwanej w zakresie do 150 mm tylnej kanapie. Dodatkowo fotel pasażera z przodu składa się do pozycji stolika. Dzięki temu długość przestrzeni ładunkowej zwiększa się do 2,40 m. Umożliwia to bezproblemowy przewóz szczególnie długich przedmiotów (paczki z meblami do montażu, sprzęt sportowy itp.). Pojemność bagażnika można powiększyć od 410 do 520 litrów przesuwając tylną kanapę, bądź do 1289 litrów po jej złożeniu.

Kolejnym istotnym atutem wnętrza jest jego wyjątkowe doświetlenie. Uzyskano to dzięki dużym przeszklonym powierzchniom i otwieranemu szklanemu dachowi panoramicznemu, przez który światło wprost zalewa kabinę.

C3 Aircross zyskuje również na funkcjonalności dzięki nowej, staranniej dopracowanej środkowej konsoli. W jej tylnej części umieszczono obszerny schowek z żaluzjowym zamknięciem. Jest on dostępny zarówno dla pasażerów na przednich jak i na tylnych siedzeniach. Wszyscy pasażerowie znajdą we wnętrzu odpowiadające ich potrzebom schowki. To piórnik dla pasażera z przodu, miejsce na kubki wbudowane w opuszczane środkowe oparcie tylnej kanapy, kieszenie na tylnej stronie oparć przednich foteli i liczne miejsca na drobne przedmioty w dolnej części środkowego czołowego panelu.

TECHNOLOGIE UŁATWIAJĄCE CODZIENNE ŻYCIE I WYPADY NA ŁONO NATURY

Nowy C3 Aircross dysponuje kompletem technologii zapewniających jeszcze większy spokój ducha i bezpieczeństwo za kierownicą. Wyposażono go w szczególności w nowy, większy, bardziej ergonomiczny, czytelniejszy i praktyczniejszy w użytkowaniu 9-calowy ekran dotykowy. Ten wysokiej jakości ekran umożliwia ustawianie na pierwszym planie systemu Citroën Connect Navi. Można użyć także kompatybilnej z Android Auto i Apple CarPlay funkcji Mirror Screen. W ofercie dostępna jest także bezprzewodowa ładowarka do smartfonów i system Citroën Connect Box.

Nowy Citroen C3 Aircross dysponuje 12 intuicyjnymi technologiami wspomagania prowadzenia ułatwiającymi codzienne życie. Dzięki nim każda podróż staje się łatwiejsza i bezpieczniejsza. Są to technologie związane z bezpieczeństwem, takie jak wyświetlający użyteczne informacje w polu widzenia kolorowy wyświetlacz Head Up Display, system rozpoznawania znaków drogowych z wyświetlaniem zalecanej prędkości, Active Safety Brake czy automatyczne przełączanie świateł. Są to także elementy wyposażenia ułatwiające codzienne użytkowanie, takie jak system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania samochodu, wspomaganie parkowania Park Assist czy kamera cofania Top Rear Vision, przesyłająca na ekran dotykowy obraz strefy za samochodem.

I wreszcie, aby podkreślić charakter SUV-a, C3 Aircross może być wyposażony w system Grip Control® z funkcją Hill Assist Descent. Pozwala on poradzić sobie w każdej sytuacji, niezależnie od warunków zewnętrznych. System ten pozwala dozować moc przenoszoną na przednie koła w zależności od napotkanego terenu. Umożliwia także utrzymywanie stałej prędkości podczas jazdy w dół, nawet na stromych zboczach.

NAPĘD

Nowy SUV C3 Aircross jest oferowany z gamą efektywnych energetycznie i wydajnych silników benzynowych PureTech i wysokoprężnych BlueHDi. To PureTech 110 KM z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów, PureTech 130 KM z automatyczną skrzynią biegów EAT6, BlueHDi 110 KM z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów oraz BlueHDi 120 KM z automatyczną skrzynią biegów EAT6.

DANE TECHNICZNE

Długość: 4 160 mm
Szerokość: 1 760 mm
Wysokość: 1 640 mm
Rozstaw osi: 2 600 mm
Pojemność bagażnika: 410-520 l, do 1289 l

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *