Nowa Honda HR-V

Honda zaprezentowała nową generację modelu HR-V, popularnego kompaktowego SUV-a. Po raz pierwszy – w standardzie – dostępny będzie w nim zaawansowany, dwusilnikowy, hybrydowy układ napędowy e:HEV. Nowa Honda HR-V e:HEV oferuje wyjątkowo ekonomiczny napęd hybrydowy oraz wyposażenie i zaawansowane systemy dbające o bezpieczeństwo pasażerów. Odważnie zaprojektowane, a zarazem eleganckie nadwozie, nawiązujące stylistycznie do modeli typu coupe, zaprojektowane zostało z myślą o zwiększeniu zarówno przestrzeni wnętrza, jak i komfortu, z których znany jest model HR-V.

Honda HR-V e:HEV 2021
Hybrydowy napęd e:HEV w standardzie

Nowa Honda HR-V, która wejdzie do sprzedaży w Europie pod koniec 2021 roku, jest najnowszym modelem Hondy z emblematem e:HEV. „E:” oznacza elektryfikację, a „HEV” – technologię hybrydową opartą na zasilaniu energią elektryczną. To trzeci z kolei model Hondy z takim emblematem, po odświeżonym CR-V i nowym Jazzie, które pojawiły się w ofercie Hondy w 2020 roku. Nowa Honda HR-V e:HEV dołącza do gamy zelektryfikowanych modeli Hondy. Zgodnie ze zobowiązaniem firmy do końca 2022 roku, europejska gama jej głównych modeli zostanie wyposażona w napędy korzystające z energii elektrycznej.

Honda HR-V e:HEV 2021
Stylistyka SUV-a klasy premium

HR-V e:HEV wyróżnia się sylwetką typową dla modeli segmentu SUV, stylistycznie nawiązującą do kompaktowego coupe. Nowy model ucieleśnia filozofię spójnej, czystej, nowoczesnej stylistyki marki, charakteryzującej najnowsze modele Hondy, zgodnie z kluczowymi pojęciami funkcjonalności i piękna.

Honda HR-V e:HEV 2021

HR-V e:HEV otrzymał odważnie nakreśloną, zintegrowaną osłonę chłodnicy, wydłużoną maskę i wyraziste, bardziej pionowe boki. Dzięki temu uzyskano dodatkową przestrzeń we wnętrzu samochodu. Środek maski znajduje się nisko i jest płaski, a odważnie poprowadzone linie boczne biegną do podstawy słupków A, wzmagając wrażenie stabilności i bezpieczeństwa, co jeszcze bardziej podkreśla estetykę SUV-a.

Honda HR-V e:HEV 2021
Wyjątkowa przestrzeń, komfort i funkcjonalność

Dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu elementów hybrydowego układu napędowego, nowy HR-V stanowi fantastyczne połączenie stylistyki SUV-a klasy premium i wyjątkowej przestronności. W rezultacie, HR-V zachowuje wiodącą w swoim segmencie wielkość wnętrza, zapewniając komfortowe warunki podróżowania dla czterech dorosłych pasażerów.

Honda HR-V e:HEV 2021

Kabina pasażerska – podobnie jak nadwozie – potęguje wrażenie solidności SUV-a klasy premium, dzięki nowoczesnym tkaninom i miękkim w dotyku materiałom. Nowoczesna, minimalistyczna estetyka, widoczna w projekcie deski rozdzielczej, to efekt uporządkowania wnętrza i kokpitu. Wszystkie elementy zostały rozmieszczone w nim w przemyślany sposób, by wzmocnić poczucie przestronności. Jest ono potęgowane przez nowy układ wentylacji kabiny, który tworzy kurtynę świeżego powietrza obok i nad pasażerami. Jest to możliwe dzięki wyjątkowym nawiewom w kształcie litery L, umieszczonym w górnych narożnikach deski rozdzielczej.

Honda HR-V e:HEV 2021

Dzięki kompaktowemu, zintegrowanemu układowi napędowemu Hondy oraz centralnie umieszczonemu zbiornikowi paliwa, w modelu HR-V e:HEV zachowano wyjątkowo funkcjonalny system składania tylnych siedzeń Magic Seats. Daje on możliwość podnoszenia i opuszczania siedzeń w wielu konfiguracjach i elastycznego kształtowania przestrzeni ładunkowej.

Nowa Honda HR-V e:HEV będzie dostępna w Europie pod koniec 2021 roku.

Honda HR-V e:HEV 2021

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *