Toyota Yaris z tytułem Car of the Year 2021

Nowa Toyota Yaris zdobyła tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2021. Auto zwyciężyło głosami jury składającego się z 59 dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów Europy. Czwarty model Yarisa powtórzył sukces sprzed 21 lat, kiedy to innowacyjny Yaris pierwszej generacji wygrał w konkursie European Car of the Year 2000. Toyota Yaris konsekwentnie zdobywała uznanie jurorów Car of the Year – wszystkie cztery generacje znalazły się wśród finalistów europejskiego konkursu.

Wyniki konkursu

Ceremonia wręczenia europejskiej nagrody Samochód Roku 2021 odbyła się w Palexpo – miejscu gdzie zwykle odbywają się Targi Motoryzacyjne w Genewie. Uroczystość była oczywiście transmitowana na cały świat przez internet. Toyota Yaris zdobyła 266 punktów i 14 głosów. Drugie miejsce przyznano nowemu Fiatowi 500, który zdobył 240 punktów i 9 głosów. Zaledwie jeden punkt za nim znalazła się Cupra Formentor, która otrzymała z kolei dziesięć głosów. Volkswagen ID 3 zdobył czwarte miejsce z 224 punktami i również dziesięcioma głosami. Wyprzedził on Skodę Octavię (199 punktów), Land Rovera Defender (164) i Citröena C4 (143).

Toyota Yaris – Car of the Year 2021

„To godny zwycięzca tegorocznego konkursu, który zasłużenie wygrał z sześcioma konkurentami najwyższej klasy” – powiedział po ogłoszeniu wyników Frank Janssen, przewodniczący jury Car of the Year 2021.

Komentując zwycięstwo, Matt Harrison, wiceprezes Toyota Motor Europe, powiedział: „To wielki zaszczyt dla Toyoty i chciałbym podziękować Jury za uznanie. Chciałbym również skorzystać z okazji, aby docenić pasję naszych zespołów projektowych w Europie i Japonii. To najlepszy Yaris w historii i zgodnie z zamierzeniami Akio Toyody, już wywołuje uśmiech na twarzach naszych klientów ”.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *