Genesis X Concept

Genesis oficjalnie zaprezentował nowy koncepcyjny, elektryczny samochód GT – Genesis X Concept. Światowa premiera odbyła się 26 marca 2021 r. na dachu biurowca w Los Angeles, prezentując najnowszy projekt Genesis na oszałamiającym tle. Z tej okazji Genesis nawiązał współpracę z wielokrotnie nagradzanym reżyserem Jasonem Berghiem, który stworzył film z tego wydarzenia.

Genesis X Concept

„Samochód, który dziś przedstawiamy, to samochód koncepcyjny, który ucieleśnia podstawowe cele, do których dąży Genesis w swoich projektach. Poświęć chwilę, aby poznać przyszłość designu Genesis poprzez ten samochód koncepcyjny. Ucieleśnia on progresywnego i odważnego ducha naszej marki ”- powiedział Jay Chang, dyrektor globalny marki Genesis.

Genesis X Concept
Motyw dwóch linii

Genesis X Concept to piąty samochód koncepcyjny marki, po modelach New York, GV80, Essentia i Mint. Uosabia on również nowe podejście do zrównoważonego projektowania luksusowych samochodów. To samochód koncepcyjny GT o wysokich osiągach. Maksymalnie wykorzystuje on element stylistyczny Two Lines (dwie linie), z którego znana jest marka Genesis. Motyw Two Lines, stosowany we wnętrzu i na zewnątrz, a także w ładowarkach elektrycznych, uosabia język projektowania przyszłych elektrycznych modeli Genesis.

Genesis X Concept
Z zewnątrz

Przód Genesis X Concept ma niską oraz szeroką sylwetkę. Podkreśla ją połączenie kratki wlotu powietrza w kształcie tarczy oraz dwuczęściowych reflektorów zachodzących i przecinających przednie błotniki. Mocne wrażenie robią również dwuczęściowe zderzaki. Ponadto trójwymiarowy wzór nazwany G-Matrix został zastosowany w ostrej, metalowej konstrukcji przedniego grilla będącego symbolem marki Genesis. Wszystko to aby zaakcentować futurystyczny kształt samochodu elektrycznego. Maska wraz z przednimi błotnikami tworzą całość aby zaakcentować jego sportowy charakter. Dolny przedni wlot powietrza posiada cienką siatkę, która zapewnia chłodzenie i przepływ powietrza, zmniejszając także jego opory aerodynamiczne.

Genesis X Concept

Bok samochodu nawiązuje do tradycyjnego dla aut GT kształtu z długą maską i krótkim tyłem. Podwójne lampy o ostrym kształcie prowadzące od reflektorów w kierunku tylnych świateł, potęgują wrażenie lekkości projektu. Łukowata, paraboliczna linia biegnąca wzdłuż boku samochodu powiększa optycznie szerokość błotników podkreślając również dynamiczny i elegancki design. Samochód posiada także cyfrowe lusterka, co uwydatnia lekkość projektu. Genesis zaakcentował też sportowy charakter samochodu poprzez zastosowanie dużych, pięcioramiennych felg aluminiowych. Limonkowy kolor zacisków hamulcowych podkreśla też wysokowydajny charakter Genesis X Concept. Tylne światła, mające również dwuczęściową konstrukcję podkreślają spójność koncepcji stylistycznej. Tworzą także lekkie połączenie z kształtem dyfuzora.

Specjalnie dla modelu X Concept został opracowany także nowy kolor lakieru, nazwany Lençóis Blue. Inspiracją był Park Narodowy Maranhenses w Brazylii, w którym w porze deszczowej powstaje jezioro o zbliżonym kolorze wody.

Wnętrze

Wnętrze Genesis X Concept ma konstrukcję zorientowaną na kierowcę, z kokpitem który go otacza. Wyjątkowy charakter samochodu koncepcyjnego podkreśla również kolorystyka wnętrza z brązowym fotelem kierowcy i zielono-niebieskim fotelem pasażera. Zastosowano wyświetlacz nazwany Free-Form, który odpowiada za zarządzanie funkcjami samochodu oraz multimediami czy nawigacją i klimatyzacją. Design podkreśla również elektroniczna, sferyczna dźwignia zmiany biegów, za pośrednictwem której kierowca wybiera tryb jazdy.

Genesis X Concept posiada kubełkowe fotele wraz z czteropunktowymi pasami bezpieczeństwa. Odsłonięte metalowe elementy konstrukcji mają podkreślać ich atletyczną i także sportową konstrukcję. Użycie materiałów pochodzących z recyklingu nadaje też wnętrzu Genesis X wyjątkowy charakter. Tkanina o wzorzystym splocie wykonana z resztek skóry z poprzednich procesów produkcyjnych została wykorzystana do wykonania pasów bezpieczeństwa, części kierownicy i osłony poduszki powietrznej. Zastosowane materiały podkreślają tym samym ekologiczność całego projektu.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *