Nowa Toyota GR 86 – premiera

TOYOTA GAZOO Racing podczas wspólnej prezentacji z Subaru Corporation pokazała wyczekiwany z niecierpliwością nowy model Toyota GR 86. To światowa premiera najnowszego sportowego samochodu Toyoty, który uzupełnia portfolio linii GR. Trzeci globalny model z serii GR dołącza więc do cenionych na świecie GR Supry i GR Yarisa.

Toyota GR 86

Nowy GR 86 to następca modelu GT86, który trafił na rynek w 2012 roku. Poprzednik osiągnął sprzedaż na poziomie ponad 200 tys. egzemplarzy. GR 86 odziedziczył po nim charakter sportowego samochodu dającego prawdziwą radość z jazdy. GR 86 będzie też najlżejszym czteromiejscowym coupe w segmencie dzięki wielu technologicznym innowacjom, których celem jest redukcja masy. Stąd m.in. zastosowanie aluminium do wykonania dachu czy także elementów nadwozia.

Toyota GR 86

Samochód jest napędzany lekkim, czterocylindrowym silnikiem typu bokser o pojemności 2,4 litra. Nowa, większa jednostka napędowa sprawia, że GR 86 ma również lepsze osiągi od swojego poprzednika.

Wymiary GR 86 są niemal identyczne jak GT86. Tym samym nowy model utrzymał nisko położony środek ciężkości, co przyczynia się do jeszcze bardziej zwinnego prowadzenia. Sztywność skrętną dodatkowo poprawiono o około 50 procent w porównaniu z GT86. Dzięki temu auto prowadzi się bardziej dynamicznie i pewniej pokonuje zakręty.

Toyota GR 86

Samochód wyposażono w elementy aerodynamiczne takie jak przednie wloty powietrza czy boczne panele, które wywodzą się wprost z motorsportu. Sprawiają one, że GR 86 osiąga prawdopodobnie też najlepsze w klasie właściwości jezdne i stabilność w zakrętach.

Więcej szczegółów dotyczących nowego GR 86 w Europie Toyota zaprezentuje jeszcze w tym roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *