MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Volkswagen Tiguan Allspace po liftingu

Jesienią 2020 roku zmianom poddano VW Tiguana, teraz przyszedł czas na wersję z większym rozstawem osi. Nową jakość modelowi Volkswagen Tiguan Allspace po liftingu zapewniają zmieniona stylistyka, nowe systemy obsługi i asystujące i wysokiej klasy urządzenia, jak interaktywne, matrycowe LED-owe reflektory IQ.LIGHT czy też dotykowe pola służące do sterowania seryjną automatyczną klimatyzacją. Dzisiaj co drugi Tiguan na świecie (55 procent) opuszczający bramy fabryki to model z większym rozstawem osi.

Volkswagen Tiguan Allspace po liftingu

Tiguana Allspace w wersji XL można przekształcić w SUV-a z miejscem dla 7 pasażerów lub w pojemne auto z bagażnikiem o pojemności 1.920 l. Zamówienia na nowy model będą przyjmowane już w najbliższych tygodniach. W Niemczech samochód będzie dostępny w wersjach wyposażenia Life, Elegance i R-Line. Od rozpoczęcia produkcji wersji wydłużonej w 2017 roku sprzedano już około 1,5 miliona egzemplarzy Tiguana Long Wheel Base (LWB). W Europie wersja ta jest oferowana jako Tiguan Allspace, która na życzenie może zostać wyposażona także w trzeci rząd siedzeń. Taki model staje się też doskonałym autem dla rodzin oraz osób prowadzących aktywny tryb życia.

Volkswagen Tiguan Allspace po liftingu
Zmiany

Wcześniej duże zmiany techniczne i stylistyczne przeszedł Tiguan, teraz na rynku pojawia się nowy Tiguan Allspace – ze zmianami w wyglądzie nadwozia, z zestawem cyfrowych wskaźników w kabinie, nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, w nowych wersjach wyposażenia i z systemem wszechstronnej komunikacji z otoczeniem. Nie zmieniły się jednak jego ogromne możliwości przewozowe. W wersji pięcioosobowej bagażnik ma pojemność od 760 do 1.920 litrów. W odmianie siedmioosobowej jest to wciąż imponujące 700 do 1.755 litrów. Opcjonalne fotele numer 6 i 7 można składać tak, jak siedzenia i oparcie kanapy w drugim rzędzie. Fotele w trzecim rzędzie po złożeniu znikają w podłodze tworząc równą powierzchnię. Do wyboru są trzy silniki TSI i dwa TDI. Wybrać można 7-biegową dwusprzęgłową przekładnię (opcja lub seryjna w niektórych wersjach wyposażenia), która przełożenia zmienia szybko i w optymalnym momencie. Wyśmienitą trakcję zapewnia z kolei opcjonalny napęd na cztery koła (4MOTION).

Volkswagen Tiguan Allspace po liftingu

Z powodu zmian stylistycznych, zwłaszcza z przodu, nadwozie Tiguana Allspace jest też dłuższe o 22 mm (jego długość wynosi 4.723 mm). Nie zmieniły się natomiast wymiary przestronnego wnętrza. Zmieniona osłona chłodnicy oraz nowy kształt świateł podkreślają także elegancję tego modelu. Po raz pierwszy Tiguana Allspace można zamówić też z adaptacyjnymi matrycowymi reflektorami IQ.LIGHT w technologii LED. Inną nowością z zakresu oświetlenia są kierunkowskazy, których diody zapalają się kolejno dając specjalny, atrakcyjny wizualnie efekt. Po obydwu stronach nowego logo Volkswagena na osłonie chłodnicy znajduje się podświetlana listwa, dodająca też szczególnego wyrazu przedniej części nadwozia.

Volkswagen Tiguan Allspace po liftingu
Trzy wersje wyposażenia do wyboru

Volkswagen przygotował nowe wersje wyposażenia Tiguana Allspace. W Niemczech będą dostępne odmiany Life, Elegance i R-Line. Elegance wyróżnia się licznymi chromowanymi elementami we wnętrzu i także na nadwoziu auta. W jej skład wchodzą też 18-calowe obręcze kół z lekkich stopów. Kierowcy preferujący sportowy tryb jazdy wybiorą zapewne wersję R-Line. Wielofunkcyjna sportowa kierownica pokryta skórą, z dotykowymi polami do obsługi różnych funkcji i znaczkiem R-Line, dekoracyjne elementy w kolorze Carbon Grey, zestaw cyfrowych wskaźników Digital Cockpit Pro oraz koła w rozmiarze 19 lub 20 cali to również charakterystyczne elementy wyposażenia wersji R-Line.

Volkswagen Tiguan Allspace po liftingu

Sterowanie funkcjami klimatyzowania kabiny, ogrzewania i przewietrzania skupionymi w seryjnej trzystrefowej automatycznej klimatyzacji odbywa się za pomocą nowego cyfrowego modułu na środkowej konsoli. Dotykowe pola i suwaki pojawiły się w niej w miejsce tradycyjnych pokręteł i przycisków. Potrzebne dane kierowca może przywołać też na kolorowym wyświetlaczu head-up (opcja). W zasięgu wzroku kierowcy pojawiają się na nim informacje na temat prędkości, znaczki wskazujące kierunek jazdy czy też ostrzeżenia. Znany z innych modeli Volkswagena opcjonalny Trailer Assist również wspiera kierowcę podczas manewrowania autem ciągnącym przyczepę. Dopuszczalna masa przyczepy w Tiguanie Allspace z napędem na cztery koła 4MOTION wynosi 2,5 tony.

Volkswagen Tiguan Allspace po liftingu

Częściowo automatyczną jazdę umożliwia z kolei IQ.DRIVE Travel Assist, który teraz jest dostępny również w Tiguanie Allspace. Zależnie od rodzaju przekładni, od 0 km/h (auta z DSG) lub od 30 km/h (auta z mechaniczną skrzynią biegów) do 210 km/h system ten może również automatycznie kierować autem, hamować i przyspieszać. Travel Assist korzysta przy tym ze znanych systemów, jak aktywny tempomat ACC i seryjny system Lane Assist.

Kolejny etap cyfryzacji Tiguana Allspace

Wszechstronną łączność ze światem zewnętrznym zapewniają Tiguanowi Allspace nowe systemy multimedialne (MIB3 najnowszej generacji). Współdziałają one także z serwisami online umożliwiającymi korzystanie z różnych usług. Online Connectivity Unit (OCU) ze zintegrowaną kartą eSIM umożliwia korzystanie z usług skupionych w We Connect (przez czas nieograniczony) i We Connect Plus (w Polsce do bezpłatnego użytku przez rok lub trzy lata). Takie urządzenia, jak system komunikatów głosowych do obsługi różnych funkcji reagujący na spontaniczne frazy czy też możliwość korzystania przez kierowcę za pośrednictwem Volkswagen ID z osobistych ustawień (dzięki informacjom zgromadzonym w chmurze), są dodatkowymi elementami systemów multimedialnych Tiguana Allspace. Poprzez App Connect Wireless z aplikacji Apple CarPlay i Android Auto można teraz korzystać również bezprzewodowo.

Znakomity odbiór dźwięku jest możliwy dzięki opcjonalnemu sprzętowi audio wysokiej klasy. Został on opracowany przez Volkswagena we współpracy z firmą Harman Kardon specjalnie do Tiguana Allspace. Odsłuch czystych wysokich tonów i mocnych basów zapewniają subwoofer, cyfrowy 16-kanałowy wzmacniacz, 8+1 głośników o wysokiej mocy oraz także 480-watowy wzmacniacz. Cztery wersje odtwarzania dźwięku, tryb surround oraz niezwykle wyraźne odtwarzanie mowy gwarantują w całym wnętrzu akustykę o znakomitej jakości.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *