Nowy, hybrydowy Jeep Wrangler 4xe

Żaden szczyt nie jest zbyt wysoki, aby go zdobyć, a żadna granica nie jest zbyt trudna, aby ją przekroczyć. Filozofia ta od zawsze definiowała samochód Jeep Wrangler, model będący w stanie pokonać każdą przeszkodę dzięki systemom i funkcjonalności. To prawdziwa siła marki szczycącej się 80-letnim doświadczeniem, sukcesami i innowacjami, dzięki której powstała gama najczęściej nagradzanych SUV-ów w historii. Dzisiaj, techniczną ewolucję marki Jeep kontynuują modele 4xe: Renegade i Compass, wprowadzone na rynek jako pierwsze. Teraz dołącza do nich Jeep Wrangler 4xe.

Jeep Wrangler 4xe
Hybryda plug-in

Bohaterem tej przygody jest nowa hybryda plug-in Jeep Wrangler 4xe. To najwszechstronniejszy, najpotężniejszy, najbardziej wydajny, zaawansowany technicznie i przyjazny dla środowiska Wrangler wprowadzony do tej pory. W 1941 roku, legendarny Willys MA/MB, pierwszy samochód Jeepa, zaprezentował światu koncepcję napędu 4×4. Pokazał że każdy teren można pokonać odpowiednim pojazdem. Wrangler więc dumnie kontynuuje to dziedzictwo. Od chwili wprowadzenia na rynek towarzyszy historii marki, prezentując i rozwijając jej wartości, przede wszystkim wolność, jaką oferuje.

Jeep Wrangler 4xe

W 2021 roku, nowy Jeep Wrangler 4xe zatem jeszcze bardziej kładzie nacisk na definicję wolności. Umożliwia podróżowanie w dowolne miejsca, także do centrum miast. Naturalny spadkobierca pierwszego Jeepa, Wrangler 4xe, łączy w sobie zalety napędu 4×4 z napędem elektrycznym. Udowadnia zarazem, że jazda terenowa może być także przyjazna dla środowiska, emocje ogromne, a przemieszczanie się z napędem elektrycznym równie przyjemne.

Jeep Wrangler 4xe

Antonella Bruno, dyrektor marki Jeep w Europie, Maria Grazia Lisbona, dyrektor Global Propulsion Chief Engineers i Fabio Carli, Senior Brand Manager Jeepa Wranglera, odkryli wszystkie sekrety nowego Jeepa Wranglera 4xe, będącego kolejnym krokiem w kierunku elektryfikacji całej gamy. Co więcej, technologia 4xe umożliwia klientom jazdę z napędem w pełni elektrycznym podczas codziennych dojazdów do miasta. Jednocześnie mogą cieszyć się wydajną i przyjemną jazdą po drogach, czerpiąc także korzyści z ulepszonych osiągów terenowych w niemal absolutnej ciszy.

Jeep Wrangler 4xe
Krótka prezentacja

Ozdobiony akcentami „Electric Blue”, nowy Wrangler 4xe z napędem hybrydowym plug-in, łączy zaawansowaną technologię ze swobodnym i autentycznym duchem Jeepa. Spodoba się także entuzjastom jazdy terenowej dzięki elektryfikacji, która poprawia jego legendarne możliwości. Jednocześnie jest też idealnym rozwiązaniem dla Klientów poszukających SUV-a do codziennego użytku. Dla tych, którzy nie chcą iść na kompromis, wybierając między wolnością, przyjemnością prowadzenia a także poszanowaniem środowiska.

Jeep Wrangler 4xe
2021 Jeep® Wrangler Rubicon 4xe

Ulepszono również osiągi Wranglera. Jeep Wrangler 4xe przyspiesza do 100 km/h w 6,4 sekundy i dostarcza 380 KM łącznej mocy oraz 637 Nm momentu. Ponadto, zaawansowany hybrydowy układ napędowy plug-in zapewnia zasięg do 50 km i zerową emisję w trybie całkowicie elektrycznym. Czas ładowania akumulatora wynosi niecałe 3 godziny, korzystając z opcji planowania. Z kolei dzięki funkcji Max Regen, można również zwiększyć naładowanie akumulatora podczas hamowania rekuperacyjnego.

Napęd

Wrangler 4xe plug-in hybrid jest wyposażony w dwa silniki elektryczne i pakiet akumulatorów wysokonapięciowych. Wspierają one zaawansowany, czterocylindrowy silnik 2.0 z turbodoładowaniem i sprawdzoną ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów TorqueFlite. Natychmiastowa dostępność momentu obrotowego i ulepszone osiągi zapewnione przez połączenie turbodoładowanego silnika benzynowego i elektrycznego układu napędowego sprawiają, że Wrangler ma jeszcze lepsze możliwości off-roadowe. Ponadto, technologia 4xe przenosi nowego Wranglera plug-in hybrid na wyższy poziom, oferując napęd na cztery koła w trybie czysto elektrycznym. Zapewnia on także wzorcowe osiągi w terenie. Wszystko przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa i pozwalając pasażerom skupić się wyłącznie na pięknie natury.

Wszystko to przy zachowaniu najlepszych właściwości terenowych podkreślonych emblematem „Trail Rated” Wranglera. W zależności od wyposażenia, samochód wyposażony jest w dwa zaawansowane systemy napędu 4×4 typu full time aktywowane na żądanie. Tryby Selec-Trac lub Rock Trac, osie Dana nowej generacji, elektroniczne blokady przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Trac-Lok oraz także elektroniczne rozłączany przedni stabilizator. To nie tylko ekologiczny i wydajny samochód 4×4. Zużycie paliwa wynosi około 3,5 litra/100 km w trybie hybrydowym wg. WLTP. Z kolei emisja CO2 jest niższa o prawie 70% w porównaniu z wersją benzynową. Technologia 4xe gwarantuje bowiem także wyjątkowo przyjemne wrażenia z jazdy.

Ładowanie Jeepa Wranglera 4xe jest łatwe i intuicyjne dzięki ładowarkom na publicznych stacjach i w domu za pomocą stacji ładowania easyWallbox. Stacja ta zapewnia pełne ładowanie w mniej niż 3 godziny przy 7,4 kWh.

Wyposażenie

Nowy hybrydowy Jeep Wrangler 4xe plug-in jest dostępny w trzech poziomach wyposażenia. To Sahara 4xe, Rubicon 4xe i także ekskluzywna seria specjalna „80th Anniversary 4xe”. Ta ostatnia z dwoma systemami napędu 4×4 i specjalnymi 17 i 18-calowymi felgami aluminiowymi. Zgodnie z oczekiwaniami w zakresie personalizacji Wranglera, dostępnych jest też dziesięć kolorów nadwozia. Czarny, biały Bright White, czerwony Firecracker Red, szary Granite Crystal Metallic, żółty Hella Yella, srebrny Billet Silver Metallic, szary Sting-Gray. Po raz pierwszy w gamie, dostępne są lakiery: niebieski Hydro Blue, bordowy Snazzberry i zielony Sarge Green. Wszystkie opcje kolorystyczne można również łączyć z różnymi dostępnymi konfiguracjami dachu.  Z miękkim, twardym, elektrycznym dachem power soft top i zestawem dachów. Wszystkie oczywiście zapewniają niezrównane wrażenia z jazdy pod gołym niebem w typowym stylu Wranglera.

Standardowe wyposażenie samochodu obejmuje też system multimedialny Uconnect™ NAV z 8,4-calowym ekranem dotykowym. System pozwala na integrację smartfona poprzez aplikacje Apple CarPlay i Android Auto. Dostępne są także usługi Uconnect, zapewniające w samochodzie łączność ze światem (m.in. monitorowanie przy użyciu smartfona parametrów samochodu za pośrednictwem aplikacji MY Uconnect). Dostępny jest również specjalny dla modeli 4xe 7-calowy wyświetlacz TFT z informacjami o poziomie naładowania akumulatora i zasięgu (w trybie elektrycznym i hybrydowym) i 9-głośnikowy system audio Alpine z subwooferem 552W.

Bezpieczeństwo

Pod względem bezpieczeństwa nowy Wrangler 4xe oferuje również najbardziej zaawansowane systemy ADAS. Dostępny w standardzie jest system monitorowania martwego pola z funkcją wykrywania obiektów na drodze cofania (Blind Spot Monitoring with Rear Cross-Path Detection), kamera tylna, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) z funkcją ERM (elektronicznym systemem przeciwdziałania dachowaniu), asystent parkowania przodem i tyłem oraz także bezkluczykowy system Keyless Enter ‘N Go. Wyposażenie opcjonalne obejmuje tempomat adaptacyjny, systemy ostrzegania o zagrożeniu najechania na poprzedzający pojazd (Forward Collision Warning Plus) oraz także nową przednią kamerę (standard w modelu Rubicon).

Personalizacja jest kolejnym kluczowym atrybutem Jeepa Wranglera 4xe. Dzięki współpracy z marką Mopar, klienci będą mogli wybierać z ponad 100 akcesoriów. Pozwoli to zwiększyć funkcjonalność pojazdu o dodatkową zawartość, wzbogaci możliwości personalizacji i jeszcze bardziej ulepszy kultowego Wranglera.

Już dostępny w europejskich Salonach sprzedaży Jeepa, Wrangler 4xe był zapowiedziany przez ekskluzywną premierową wersję First Edition. Pozwoliła ona prawie 2000 europejskim klientom wyrazić swoje zainteresowanie nowym modelem 4xe poprzez specjalną akcję rezerwacji wstępnej. Niestety nie w Polsce.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *