Rajd Sardynii 2021 – Kajetanowicz zdobywa cenne punkty w WRC3

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak niestety pechowo rozpoczęli Rajd Sardynii 2021. W niedzielę za to wywalczyli drugi czas na Power Stage Aglientu-Santa Teresa, dodatkowo punktowanym, finałowym odcinku specjalnym Rajdu! Tym samym Polacy zdobywają kolejne cenne punkty do tabeli sezonowej Rajdowych Mistrzostw Świata 2021. Załoga LOTOS Rally Team ponownie pokazała się z bardzo dobrej strony na Sardynii i pomimo przerwania jazdy na piątkowym etapie ukończyli rywalizację na punktowanej, ósmej pozycji, osiągając imponujące rezultaty na poszczególnych próbach. 

Rajd Sardynii 2021 - Kajetanowicz zdobywa cenne punkty w WRC3
Pierwszy dzień rajdu – pechowy piątek

Rajd Sardynii 2021 od początku układał się po myśli duetu Kajetanowicz – Szczepaniak. Siedem pierwszych odcinków specjalnych kończyli na podium, dwa z nich również wygrywając. Gdy walczyli o kolejny oesowy triumf na ostatniej, piątkowej próbie, niespełna dwa kilometry przed metą ich samochód niestety zsunął się z trasy. Choć był nieuszkodzony, pechowo znaleźli się daleko od kibiców i nie byli w stanie sami powrócić na trasę. 

Rajd Sardynii 2021 - Kajetanowicz zdobywa cenne punkty w WRC3
Sobota

Do rywalizacji wrócili w sobotę, dzięki Super Rally. Wiązało się to jednak z doliczeniem 10 minut kary, co praktycznie wykluczyło załogę z udziału o czołowe lokaty. Na siedmiu sobotnich odcinkach sześciokrotnie plasowali się w pierwszej trójce. Jeden z odcinków także wygrali i ukończyli go na doskonałym, siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej, tuż za samochodami WRC. Duet LOTOS Rally Team był tym samym najszybszy w kategorii WRC 3 tego dnia. To tylko potwierdziło jego świetną dyspozycję i także formę, która towarzyszy Polakom od początku sezonu. 

Rajd Sardynii 2021 - Kajetanowicz zdobywa cenne punkty w WRC3
Niedziela

Finałowy etap rozegrany został w niedzielę. Już na pierwszej próbie Kajetanowicz i Szczepaniak awansowali w klasyfikacji na dziewiątą pozycję. Koncertowo pokonali kolejny, osiemnasty odcinek specjalny Aglientu-Santa Teresa 1 (7,79 km). Wygrali go w kategorii WRC 3, ze wszystkimi załogami fabrycznymi WRC 2, osiągając fenomenalny, szósty czas w klasyfikacji generalnej. Przed nimi znaleźli się tylko zawodnicy samochodów klasy WRC: Neuville, Evans, Ogier, Rovanperä i Tänak! Ostatnią próbę, dodatkowo punktowany Power Stage, ukończyli na drugim miejscu w WRC 3 (dziewiątym w klasyfikacji generalnej), zdobywając kolejne, cenne punkty. Rajd Sardynii 2021 przyniósł zatem duetowi Kajetanowicz / Szczepaniak łącznie 8 punktów. Cztery za ósme miejsce w klasyfikacji WRC3 i dodatkowe cztery za drugi czas na punktowanym dodatkowo Power Stage.

– Muszę przyznać, że po piątku czułem wielki niedosyt. Prowadziliśmy w rajdzie i niestety musieliśmy pogodzić się ze stratą kilku pozycji. Jednak obiektywnie spoglądając na sytuację, nasz weekend obfitował w wiele pozytywów. Za nami kolejne zawody, w których utrzymywaliśmy tempo dające nam realne szanse na wygraną. Jeśli walczysz o mistrzostwo, musisz dawać z siebie wszystko i jechać na limicie. Nasz cel pozostaje taki sam – mistrzostwo świata – i nie zamierzamy się w tych działaniach zatrzymywać.

Rajd Sardynii 2021 - Kajetanowicz zdobywa cenne punkty w WRC3

Dziękuję całemu zespołowi LOTOS Rally Team za serce włożone w ten rajd. Na tym poziomie, zmagania wymagają od wszystkich pełnego zaangażowania. Wsparcie mojej rodziny, kibiców i również partnerów, to coś, czego nie da się przecenić. Dzięki Wam nawet w trudnych chwilach mogę pędzić do mety w pełni skoncentrowany. Przygotowania do następnej rundy światowego czempionatu jak zawsze przyspieszyły też wraz z przekroczeniem mety ostatniego dzisiejszego odcinka. Życzę wszystkim kibicom nie mniej pozytywnych emocji w kolejnych rajdach, a mojej ekipie takiej samej motywacji, jak do tej pory! – mówił po rajdzie Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.

Rajd Sardynii 2021 - Kajetanowicz zdobywa cenne punkty w WRC3
Klasyfikacja Mistrzostw

Po pięciu rundach Rajdowych Mistrzostw Świata na czele kategorii WRC 3 jest Yohan Rossel (98 punktów), który startował w czterech rajdach. Na pozycji wicelidera umocnił się Kajetan Kajetanowicz (64 pkt), z trzema rajdami. Trzecią pozycję zajmuje Nicolas Ciamin (57 pkt, cztery rajdy), dalej są Teemu Asunmaa, Egon Kaur, Chris Ingram i Fabrizio Zaldivar (po 28 punktów). 

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Sardynii 2021, nieoficjalna klasyfikacja WRC 3:
  1. Rossel/Coria (Francja, Citroën C3 Rally2) 3:30:04,1 s
  2. López/Vallejo (Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +26,0 s
  3. Solans/Sanjuan de Eusebio (Hiszpania, Citroën C3 Rally2) +48,6 s
  4. Zaldivar/del Barrio (Paragwaj/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +4:46,4 s
  5. Fernández/Garcia (Chile/Argentyna, Škoda Fabia Rally2 evo) +6:35,7 s
  6. Ciamin/Roche (Francja, Citroën C3 Rally2) +7:02,5 s
  7. Kremer/Kremer (Niemcy, Volkswagen Polo GTI R5) +9:51,2 s
  8. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +10:29,9 s
  9. Miele/Beltrame (Włochy, Škoda Fabia R5) +22:29,9 s
  10. Biolghini/Pudda (Włochy, Škoda Fabia R5) +22:57,2 s

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *