2 runda FIA WEC 2021 – Inter Europol Competition na 5 miejscu

Inter Europol Competition z Alexem Brundle, Kubą Śmiechowskim i Louisem Delétrazem za kierownicą prototypu Oreca LMP2 z numerem 34, zajęli 5. miejsce podczas wyścigu rozgrwanego w Portimao. Była to 2 runda Długodystansowych Mistrzostw Świata 2021 – FIA WEC (World Endurance Championship).

Przebieg wyścigu

2 runda WEC 2021 zakończyła się dla zespołu powtórzonym wynikiem z poprzedniej, belgijskiej rundy w Spa. To nie był najbardziej ekscytujący wyścig, ale wynik jednak jest dobry. Alex Brundle dobrze wystartował, udało mu się wyprzedzić i po starcie zajmował czwartą pozycję. W pierwszych dwóch godzinach wyścigu zespół zajmował nawet drugie miejsce. Jednakże ze względu na problem z oponami podczas zmiany Louisa Delétraz podczas jego drugiego przejazdu, zespół spadł na 5. pozycję. Na takim też miejscu zakończył wyścig.

Inter Europol Competition w II rundzie FIA WEC 2021
Po wyścigu powiedzieli:

Louis Delétraz: „Zajęliśmy ostatecznie 5. miejsce, co jest bardzo dobrym wynikiem dla zespołu. Myślę, że ogólnie mieliśmy dobry wyścig. Zawsze jest wiele nowych rzeczy do nauczenia się i doskonalenia na wszystkich poziomach. W tempie byliśmy bardzo silni. W moim drugim przejeździe straciłem dużo czasu z powodu mojej tylnej lewej opony. Będziemy musieli to zbadać, ponieważ było to bardzo dziwne. Zespół wykonał też świetną robotę i dziękuję za weekend.”

Alex Brundle: „5 miejsce. Dokładnie taki sam wynik jak podczas majowej rundy. Jednak czuje się inaczej, ponieważ nasze oczekiwania się zmieniły; świętowaliśmy 5. miejsce w Spa, a teraz cieszymy się z 5. miejsca. Musimy stawiać kolejne kroki i podwyższać naszą formę”.

Kuba Śmiechowski: „Szczerze mówiąc, tym razem to 5. miejsce jest bardziej zasłużone. I myślę, że to dowodzi, że możemy walczyć z innymi. Samochód jest znacznie lepszy, a my jesteśmy bardziej konkurencyjni. Będę szukać tej samej konkurencyjności także na Monzy i będę walczył o to, by być lepszym”.

Inter Europol Competition w II rundzie FIA WEC 2021

Kolejna runda FIA World Endurance Championship zostanie rozegrana w dniach 16-18 lipca 2021 r. na włoskim torze Monza.

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.