Nowy Volkswagen Taigo – SUV Coupé segmentu B

Taigo – nowy model Volkswagena – w niedużym nadwoziu łączy charakter SUV-a, technologię rodem z klasy premium i stylowy design. Volkswagen Taigo oferuje ponadto daleko posuniętą możliwość personalizacji: zarówno wyglądu nadwozia, jak i wnętrza. Dach pięciomiejscowego Taigo delikatnie opada ku tyłowi, w stylu samochodów coupé, ale nie ogranicza przestrzeni nad głową pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. Wyposażony standardowo w LED-owe reflektory, cyfrowy kokpit i systemy multimedialne najnowszej generacji, ten prawie 4,26-metrowy SUV coupé ma wyznaczać nowy standard w swojej klasie.

Nowy Volkswagen Taigo
Nadwozie

Rozwiązania wpływające na design samochodu można personalizować i sprawić, że każdy egzemplarz będzie mieć unikalny charakter. Sylwetka VW Taigo cechuje się znakomitymi proporcjami. Szczególną uwagę zwraca nadwozie, które przypomina samochody typu coupé, z mocno pochylonym słupkiem C. Sylwetka samochodu charakteryzuje się również bardzo precyzyjnymi i ostrymi liniami. Wraz z dużymi kołami i wyraźnie zaznaczonymi nadkolami podkreślają one charakter crossovera. Nowy Volkswagen Taigo jest dostępny w ośmiu kolorach nadwozia. Wszystkie, z wyjątkiem Deep Black, można łączyć z kontrastującym czarnym dachem (opcja). Rozmiar kół zależy od wersji wyposażenia i waha się od 16 do 18 cali. Liczne opcje wyposażenia obejmują duże panoramiczne okno dachowe, które można przesuwać lub uchylić, Digital Cockpit Pro z wyświetlaczem o przekątnej 10,25 cala, tapicerkę ArtVelour, sterowanie głosowe, pakiet stylistyczny Black Style dla wersji R-Line oraz system audio firmy „beats” o mocy 300 W z 6 głośnikami.

Nowy Volkswagen Taigo
Oświetlenie

Wszystkie elementy oświetlenia zewnętrznego, od reflektorów po tylne światła, są standardowo wykonane w technologii LED. Począwszy od wersji wyposażenia Style, Taigo jest standardowo wyposażony w nowe matrycowe reflektory LED IQ.Light. Występują one wraz z podświetlaną listwą w osłonie chłodnicy. W ten sposób Taigo nawiązuje stylistycznie do modeli z rodziny ID. Nawiązuje także do nowych: Golfa, Arteona, Tiguana Allspace i Polo, które również mogą być wyposażone w ten charakterystyczny element designu. Efektowna listwa świetlna z tyłu podkreśla szerokość i charakter auta. Ponadto, począwszy od wersji Life, standardem jest lampa projekcyjna o przyciągającej wzrok strukturze plastra miodu w lusterkach zewnętrznych.

Wnętrze

We wnętrzu Taigo uwagę zwracają m.in. wielofunkcyjna kierownica i zdigitalizowana obsługa podstawowych funkcji. Systemy multimedialne MIB3 zawierają Online Control Unit (eSIM) i bezprzewodową łączność App-Connect Wireless (w zależności od wyposażenia). Opcjonalna klimatyzacja Climatronic ma również minimalistyczny panel sterowania z funkcją dotykową, który optycznie nawiązuje do centralnego wyświetlacza. Obsługuje się go za pomocą dotykowych elementów sterujących i suwaków. W podobnej formie jak w większych modelach, takich jak Tiguan, Passat i Arteon. Podkreśla to wysoką jakość wnętrza Taigo.

Nowy Volkswagen Taigo
Systemy

Również pod względem systemów wspomagania kierowcy nowy crossover zbliża się do modeli Volkswagena z wyższych segmentów. Opcjonalnie nowy VW Taigo ma na pokładzie system Travel Assist: nowy aktywny tempomat ACC (automatyczna kontrola odległości z dodatkowym odniesieniem do ograniczeń prędkości i danych z systemu nawigacyjnego) oraz Lane Assist. Łączą się one z innymi systemami i umożliwiają półautomatyczną jazdę do prędkości maksymalnej wynoszącej 210 km/h. Nowa kierownica wielofunkcyjna posiada powierzchnie pojemnościowe, które rejestrują czy kierowca trzyma kierownicę. Każdy Volkswagen Taigo jest standardowo wyposażony też w systemy asystujące. To system monitorowania otoczenia przed autem Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście i z systemem Lane Assist. Niewiele modeli w tej klasie oferuje tak szeroką gamę systemów wspomagania, które zapewniałyby tak wysoki komfort i bezpieczeństwo.

Nowy Volkswagen Taigo
Bagażnik

Poza przyciągającym wzrok designem i zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, Taigo wykazuje się także dużą funkcjonalnością: pojemność bagażnika wynosi imponujące 438 litrów. Pomimo sylwetki przypominającej coupé, Volkswagen Taigo oferuje prawie tyle samo miejsca w przedziale bagażowym, co kompaktowy T-Cross wyposażony w przesuwaną tylną kanapę (pojemność bagażnika wynosi od 385 do 455 litrów).

Nowe wersje wyposażenia

Volkswagen zmienił nazewnictwo wersji wyposażenia we wszystkich modelach, upraszczając je i nadając im także większą przejrzystość. Elementy wyposażenia wybierane przez większość klientów, takie jak reflektory LED i cyfrowy kokpit należą do wyposażenia seryjnego Taigo. Z punktu widzenia nabywcy, wybór wyposażenia będzie teraz również bardziej klarowny. W przypadku nowego crossovera ofertę otwierać będzie podstawowa wersja Life, następnie do wyboru dostępne będą wersje Style oraz R-Line. Wszystkie wersje wyposażenia będzie można doposażyć za pomocą atrakcyjnych pakietów lub indywidualnych dodatków.

Napęd

Przednionapędowe Taigo napędzają silniki benzynowe. Dysponują mocą do wyboru: 70 kW (95 KM), 81 kW (110 KM) i 110 kW (150 KM). Maksymalna prędkość wynosi – odpowiednio – 183 km/h, 191 km/h i 212 km/h. W zależności od silnika, biegi można zmieniać także ręcznie za pomocą 5- lub 6-biegowej przekładni mechanicznej lub 7-biegowej dwusprzęgłowej (DSG). Pełna oferta modelu Taigo zostanie zaprezentowana w Polsce w pierwszym kwartale 2022 roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.