Potwór na żywo. RAM 1500 TRX – polska premiera

RAM 1500 TRX to jeden z niewielu takich pick-upów, a z pewnością jeden z ostatnich. Turbodoładowane Hemi V8 o pojemności 6,2 litra, ponad 700 koni mechanicznych, 880 Nm momentu obrotowego. Od zera do setki w 4,5 sekundy. Osiem trybów jazdy i launch control. Chyba nie ma miejsca, w które nie mógłby wjechać. Specjalnie opracowane zawieszenie Bilsteina zniesie każdą przeszkodę.

RAM 1500 TRX - polska premiera

Pisaliśmy o nim przy okazji światowej premiery, ale teraz mieliśmy okazję obejrzeć TRX-a na żywo, do Polski dotarły bowiem pierwsze egzemplarze sprowadzone za pośrednictwem niemieckiego importera. Dzisiaj (3 sierpnia 2021) w podwarszawskim Józefowie, w salonie marki Dodge i RAM odbyła się polska premiera tego potwora. Oficjalnie Stellantis nie sprzedaje w Polsce ani Dodge’a, ani RAMa, jednak dzięki niezależnemu importerowi samochody można zamawiać u dealerów. Jeśli ktoś ma pieniądze i naprawdę chce się wyróżnić, a przy tym lubi wypady w teren, RAM 1500 TRX może być samochodem dla niego. Efekt gwarantowany.

Warto też zwrócić uwagę na to, jak ogromnego skoku jakościowego dokonały amerykańskie samochody. Wnętrze nie straszy już skrzypiącymi plastikami, multimedia i elektronika są na bardzo przyzwoitym poziomie. A że amerykańskie pick-upy są samochodami do pracy, można też oczekiwać trwałości i niezawodności.

Bartosz Ławski, zdjęcia: Paweł Bielak

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *