MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Auto Moto Show Toruń już za miesiąc

Auto Moto Show Toruń to będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji. Czwartego września 2021 r. w toruńskim MotoParku, w kilkunastu strefach wystawowych zaprezentują się wyjątkowe pojazdy, reprezentujące różne oblicza motoryzacji.

Zabytki, nowoczesne auta, supercary i motorsport

W trakcie AMS Toruń 2021 zobaczyć można będzie wiele niezwykłych samochodów i motocykli, również tych rzadko wyjeżdżających na drogi. Nie zabraknie kilkudziesięcioletnich zabytków, prawdziwych legend motoryzacji i stylowych klasyków. Będą także luksusowe nowoczesne auta i ekstremalne sportowe samochody z segmentu supercars. Nie zabraknie pojazdów profesjonalnie przygotowanych do sportów motorowych oraz tych do jazdy po ulicach, które poddano fachowemu tuningowi. Nowości rynku motoryzacyjnego wystawią dealerzy samochodowi i motocyklowi. Zaprezentuje się też szereg klubów zrzeszających miłośników poszczególnych modeli i marek. Obecne będą m.in. toruńskie kluby fanów Forda Mustanga, Chevroleta Camaro i marki Mercedes-Benz. Wydarzenie będzie jednak nie tylko statyczną wystawą. W jego trakcie na torze znajdującym się na terenie obiektu, będą odbywały się liczne pokazowe przejazdy sportowych samochodów i motocykli. Także przejazdy z udziałem publiczności.

Auto Moto Show Toruń już za miesiąc

To będzie wydarzenie w konwencji moto show, jakiego w zasadzie na terenie północnej Polski jeszcze nie było – podkreśla Tomasz Niejadlik, dyrektor Auto Moto Show Toruń. – W otwartej przestrzeni będzie można zobaczyć bardzo szeroki zakres pojazdów. Jednakże każdy samochód i motocykl, który weźmie udział w evencie, będzie musiał został odpowiednio zweryfikowany. Sprawdzimy czy spełnia odpowiednie kryteria, ażeby móc zostać zaprezentowany na tego typu imprezie. Zależy nam na wysokim poziomie tej wystawy. Zaprezentują się zarówno wystawcy firmowi, jak i indywidualni, czyli osoby prywatne, które posiadają ciekawe maszyny i chcą je pokazać. Jednakże wszyscy oni muszą uprzednio przejść wspominaną weryfikację. Dla tej drugiej grupy organizowana przez nas impreza jest formą ekskluzywnego zlotu, na którym po prostu warto zagościć. Wyjątkowość wydarzenia wiąże się też z tym, że będzie to duża wystawa niezwykłych pojazdów, ale też równolegle wiele będzie się działo na torze, który jest częścią obiektu.

Auto Moto Show Toruń już za miesiąc
Nie tylko statyczna wystawa

Wśród dynamicznych atrakcji przewidziano szereg pokazowych przejazdów sportowymi autami i motocyklami z udziałem wyczynowych kierowców wyścigowych, rajdowych i driftingowych. Dużym zainteresowaniem publiczności powinny cieszyć się bloki Drift Taxi. W ich trakcie każdy chętny będzie mógł wziąć udział w przejeździe u boku fachowców od jazdy w kontrolowanym poślizgu. Chętni tego dnia będą mogli również sami zasiąść za kierownicami szybkich sportowych aut takich jak chociażby Ferrari, Lamborghini czy Porsche. Samochody należą do firmy Devil-Cars.pl, czyli głównego partnera AMS Toruń. Chętni będą mogli samemu spróbować jazdy po torze.

Do wydarzenia pozostał miesiąc i można powiedzieć, że z przygotowaniami wjeżdżamy na ostatnią długą prostą, na której jeszcze mocniej będziemy musieli podkręcić obroty – mówi Tomasz Niejadlik. – Mamy już szereg zgłoszonych wystawców, ale nadal szukamy kolejnych, zarówno osób prywatnych, które chciałyby wziąć udział w tego typu wyjątkowym wydarzeniu, jak i firm, które chciałyby przy okazji tego eventu zaprezentować swoją ofertę.

Wydarzenie będzie biletowane. Sprzedaż wejściówek przez Internet ruszy w drugiej połowie sierpnia. Więcej na oficjalnej stronie imprezy: www.ams-torun.pl

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *