Pierwsze zdjęcia elektrycznego Genesis GV60

Genesis – luksusowa submarka Hyundaia – przedstawiła swój pierwszy pojazd elektryczny. To crossover nazwany GV60, zatem mniejszy od spalinowych modeli marki – GV70 i 80. Zbudowano go na platformie E-GMP, tej samej, na której powstają Hyundai Ioniq 5 oraz Kia EV 6.

Genesis GV60

Wykorzystanie instalacji o napięciu 800 V pozwala – według producenta – naładować baterię do 80% w ciągu 18 minut. Oczywiście pod warunkiem wykorzystania odpowiednio szybkiej ładowarki (teoretycznie nawet o mocy 350 kW). Samochód jest trzecim w kolejności bliźniaczym modelem po Hyundaiu IONIQ 5i Kii EV6. Podobny zatem będzie też wybór zespołu baterii, 58 lub 72 kWh.

Genesis GV60

Z zewnątrz GV60 utrzymuje charakterystyczne dla designu Genesis akcenty, takie jak „podwójne” światła czy załamana linia dachu. Wewnątrz natomiast samochód wyróżnia się dziwnym elementem, nazwanym „kryształową kulą”. To przełącznik zmiany biegów, pełniący jednocześnie funkcję wskaźnika gotowości do jazdy lub używanego trybu. Genesis GV60 pozbawiono też zwykłych lusterek, zastępując je kamerami.

Genesis GV60

Poza szczątkowymi informacjami i porcją zdjęć studyjnych o samochodzie wiemy jedynie tyle, ze jego oficjalny debiut przewidziany jest na przyszły rok.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *