Nowy kamper – Renault Trafic SpaceNomad

Kampery, które już od pewnego czasu zyskują mocno na popularności, w czasach post-lockdownu stają się czymś wręcz nieodzownym. Elastyczność tego środka transportu ułatwia podróżowanie nawet przy obecnych ograniczeniach sanitarnych i oferuje użytkownikom całkowitą swobodę. Po udanym debiucie na rynku szwajcarskim w 2020 roku marka Renault zdecydowała się rozszerzyć sprzedaż modelu Trafic SpaceNomad na kolejne kraje. Samochód będzie oferowany w Niemczech, Austrii, Belgii, Danii i Francji.

Renault Trafic SpaceNomad
Kamper na bazie nowego Renault Trafic

Kamper, wyposażony przez firmę Pilote i produkowany na bazie Nowego Trafica w zakładzie w Sandouville (Francja), trafi do sprzedaży w sieci Renault na początku 2022 roku. Będzie dostępny w dwóch długościach, w wersji 4- lub 5-miejscowej, z bogatą gamą silników o mocy od 110 do 170 KM. Będzie dostępny z mechanicznymi lub automatycznymi (w przypadku silników o mocy 150 i 170 KM) skrzyniami biegów. Nowy kamper Renault Trafic SpaceNomad dostosowany jest do różnych sposobów użytkowania i potrzeb klientów poszukujących swobody i podróżowania.

Renault Trafic SpaceNomad
Wyposażenie kempingowe

Renault Trafic Space Nomad posiada w pełni wyposażoną kuchnię na zimę i lato, przystosowaną na każdą nieprzewidzianą sytuację. Wyposażenie kempingowe składa się z:

  • Dużej, dwupalnikowej kuchenki z zapłonem piezoelektrycznym połączonej ze zlewem z wbudowaną baterią zlewozmywakową
  • Lodówki o pojemności 49 l
  • Niezależnego stolika do ustawienia wewnątrz lub na zewnątrz (z możliwością przechowywania w bagażniku).
  • Dwóch stref sypialnych z nawet czterema miejscami do spania:
  • Łóżko w podnoszonym dachu (120 x 200 cm)
  • Tylna kanapa, którą można przekształcić w łóżko (130 x 185 cm).
  • Zewnętrzny prysznic.
Komfortowa kabina

Nowy Trafic SpaceNomad może posiadać do pięciu miejsc siedzących. Dwa przednie niezależne fotele można obrócić do wewnątrz, tworząc w ten sposób przestronną i przyjazną dla użytkowników przestrzeń mieszkalną. Tylna część kabiny jest dostępna w dwóch konfiguracjach: z tylną, nieruchomą, dwumiejscową kanapą lub z trzymiejscową kanapą przesuwną. W dzień i w nocy chroni swoich użytkowników przed niepogodą dzięki markizie (220 cm x 235 cm). Wnętrze oświetlone jest w 100% w technologii LED (12 punktów świetlnych). Niestraszne są jej skrajne warunki pogodowe, ponieważ jest skutecznie izolowana, oświetlona i ogrzewana (2 000 W) oraz wyposażona w żaluzje przeciwsłoneczne.

Design, schowki, bezpieczeństwo

Nowy Trafic SpaceNomad wyróżnia się bardziej wyrazistym designem nadwozia. Poziomo umieszczona pokrywa silnika i pionowa osłona chłodnicy tworzą wrażenie większej mocy. Ma również reflektory full LED i unowocześniony układ świateł C-shape. We wnętrzu, w przedniej części kabiny, uwagę zwraca unowocześniona deska rozdzielcza. Mieszczą się w niej schowki nawet do 81,8 l pojemności, co plasuje samochód w czołówce tego segmentu. Bogatszy jest też design: chromowane wstawki ozdobne, obręcze kół z diamentowym połyskiem, metalizowane lakiery (w tym unikatowy kolor Czerwony Carmin). Dla zapewnienia kierowcy większego spokoju ducha podczas jazdy samochód zyskał szereg nowych systemów wspomagania prowadzenia. To systemy takie, jak aktywny system wspomagania nagłego hamowania, system kontroli pasa ruchu, system wykrywania zmęczenia kierowcy i system monitorowania martwego pola.

Komunikacja

Nowy SpaceNomad dysponuje także szeregiem systemów pokładowych, takich jak 8-calowy ekran dotykowy czy ładowarka indukcyjna do smartfonów. Posiada także najnowszy system multimedialny Renault EASY LINK z wbudowaną nawigacją. Umożliwia on także podłączenie smartfona za pomocą Apple CarPlay i Android Auto.

Renault Trafic SpaceNomad

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *