Mustang Mach-E GT już w Polsce

Ford Mustang Mach-E GT – najbardziej ekscytująca wersja całkowicie nowego, elektrycznego SUV-a Forda – jest już dostępna do zamawiania w Polsce. Polska cena tego modelu w wersji GT rozpoczyna się od 335 000 zł. Cały czas w sprzedaży jest także dostępny od ręki Mustang Mach-E. Ford Polska ma pełną dostępność tego modelu we wszystkich wersjach.

Mustang Mach-E GT już w Polsce
Nowy Ford Mustang Mach-E GT
To historyczny model dla Forda w Europie

Głównymi zaletami elektrycznego Mustanga Mach-E GT są jego parametry. Para silników elektrycznych zapewnia 487 KM mocy i 860 Nm momentu obrotowego. Auto przyspiesza do 100 km/h w 3,7 sekundy. Oznacza to, że Mustang Mach-E GT jest najszybciej przyspieszającym samochodem seryjnym, jaki marka kiedykolwiek oferowała w Europie.

Dzięki akumulatorowi o pojemności 88 kWh na jednym ładowaniu może przejechać nawet do 500 kilometrów. Mustanga Mach-E GT można naładować od 10 do 80% w około 45 minut. W ciągu dziesięciu minut ładowania zasięg może wzrosnąć o 99 kilometrów.

Mustang Mach-E GT już w Polsce
Nowy Ford Mustang Mach-E GT
Emocje i komfort połączone w jednym samochodzie

Standardowe wyposażenie obejmuje adaptacyjne zawieszenie MagneRide (dostrojone specjalnie dla klientów europejskich), sportowy układ hamulcowy Brembo czy opony wyposażone w 20-calowe felgi aluminiowe i opracowane specjalnie dla tego modelu.

Wraz ze stopniowym przełączaniem trybów jazdy od Whisper przez Active do Untamed zwiększa się udział momentu obrotowego przekazywanego na tylne koła. Specyfiką topowego modelu jest tryb Untamed Plus. Oprócz bardziej sportowo zestrojonego układu kierowniczego, ostrzejszej reakcji na wciśnięcie pedału przyspieszenia, usztywnionego zawieszenia, symulacji redukcji biegów i wzmocnionej ścieżki dźwiękowej we wnętrzu w trybie Untamed, funkcja Untamed Plus kalibruje układ napędowy w celu zapewnienia stałej mocy i momentu obrotowego w powtarzających się sytuacjach wysokiego zapotrzebowania na moc, w czasie jazdy na torze wyścigowym.

Nowy Ford Mustang Mach-E GT
Nowy Ford Mustang Mach-E GT
Najnowocześniejsze technologie w standardzie

Wewnątrz na kierowcę czeka też ogromny, 15,5-calowy ekran centralny z najnowszą generacją systemu komunikacji SYNC. Sportowe fotele Ford Performance są pokryte miękką w dotyku sztuczną skórą, która pojawia się również na kierownicy. Komfortowe wyposażenie uzupełnia system audio B&O z dziesięcioma głośnikami czy bezdotykowe sterowanie klapą 402-litrowego bagażnika. Opcjonalnie samochód może być także wyposażony w dach panoramiczny.

Mustang Mach-E GT jest również standardowo wyposażony w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy. Zapewniają one bezstresowe podróżowanie. Obejmują one inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go i centrowaniem samochodu na pasie ruchu, system utrzymywania pasa ruchu z funkcją wykrywania obiektów w martwym polu lusterek, aktywny asystent parkowania 2.0 oraz także system ochrony przed kolizjami z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego.

Nowy Ford Mustang Mach-E GT
Nowy Ford Mustang Mach-E GT
Dwa unikalne lakiery w ofercie Mustanga Mach-E GT

Oprócz unikalnych lakierów Grabber Blue i Cyber Orange, nowy model wyróżniają nakładki na nadkolach w kolorze nadwozia, poliwęglanowa kratka wlotu powietrza w kolorze Dark Matter Grey z efektem 3D, a także typowy tylko dla tej wersji przedni zderzak z wlotami powietrza i spojlerem listwowym.

Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w Polsce na początku 2022 roku. Cena modelu rozpoczyna się od 335 000 zł.

– Nareszcie jest już w Polsce! Bezemisyjny…? Oszczędny…? Innowacyjny…? Tak, ale jednocześnie urzekający stylistyką i osiągami – teraz specjalnie przygotowanymi przez inżynierów z działu Ford Perfomance! Oto nadjeżdża bezkompromisowy Ford Mustang Mach-E GT, którego parametry techniczne oraz niezrównany komfort prowadzenia nie mają sobie równych. Jestem pewien, że ta wersja spotka się z tak samo entuzjastycznym przyjęciem jak pozostałe wersje Mustanga Mach-E. Powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Nowy Ford Mustang Mach-E GT
Nowy Ford Mustang Mach-E GT

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *