Nextbase – nowa marka kamer samochodowych

Wiodący, europejski producent kamer samochodowych debiutuje w Polsce. Firma Nextbase, posiadająca 60% udziałów na europejskim, od dziś oferuje polskim kierowcom innowacyjne kamery samochodowe m.in. z funkcją „Emergency SOS”. W sytuacji awaryjnej technologia ta może uratować życie podróżującym, informując służby ratunkowe o poważnym wypadku.

Nextbase – nowa marka kamer samochodowych

Brytyjski Nextbase wkracza do Polski z nową linią produktów serii 2. W jej skład wchodzi 6 kamer samochodowych – 122HD, 222, 322GW, 422GW, 522GW oraz najnowsza 622GW o rozdzielczości 4K. Wszystkie posiadają inteligentny tryb parkowania, modele z oznaczeniem GW wyposażono także w moduły GPS (10 Hz) i WiFi. W swoich produktach firma koncentruje się na zapewnieniu najwyższej możliwej jakości obrazu bez względu na porę dnia oraz warunki atmosferyczne. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu autorskiego oprogramowania oraz też współpracy z firmą Ambarella – wiodącym producentem półprzewodników na świecie.

Nextbase – nowa marka kamer samochodowych

Cieszymy się, że z naszymi wysokiej klasy kamerami samochodowymi debiutujemy na polskim rynku. To dla nas idealne miejsce do rozwoju terytorialnego obszaru naszego działania. Polska jest też rynkiem z dużą chłonnością i miejscem dla nowego gracza klasy premium. Przychodzimy z unikalną technologią, która wzniesie branżę wideo rejestratorów jazdy na wyższy poziom. Z niecierpliwością czekamy na to, aby pomóc polskim kierowcom nie tylko jeździć mądrzej, ale przede wszystkim bezpieczniej ”- powiedział Richard Browning, dyrektor generalny Nextbase.

Nextbase – nowa marka kamer samochodowych
Najważniejsze funkcje kamer samochodowych Nextbase serii 2:
 • Emergency SOS – w przypadku poważnej kolizji lub wypadku technologia ta może uratować życie pasażerom. Wówczas automatycznie służby ratunkowe zostają poinformowane o wypadku oraz także o dokładnej lokalizacji pojazdu za sprawą wbudowanego w kamerę nadajnika GPS. Ułatwiając służbom uzyskanie kluczowych informacji użytkownik może wprowadzić w system informacje medyczne takie jak grupa krwi czy historia chorób.
 • Funkcja AutoSync to kolejną znacząca nowość w branży kamer samochodowych. Wykorzystuje ona technologię Bluetooth do automatycznego przesyłania plików wideo z konkretnym zdarzeniem na drodze bezpośrednio na smartfon użytkownika. Filmy można przeglądać na dedykowanej aplikacji mobilnej MyNextbase oraz łatwo udostępniać je stronom trzecim np. Policji.
 • Sterowanie głosowe. Nextbase w swoich produktach oferuje także integrację z asystentem głosowym Amazon Alexa. Kierowca dzięki tej funkcji ma możliwość zapisywania nagrań wideo, odtwarzania muzyki, wykonywania połączeń telefonicznych, a nawet także obsługi urządzeń smart home za pomocą swojego głosu.
 • Tryb parkowania – rejestruje wstrząsy lub fizyczne ruchy pojazdu, gdy samochód jest zaparkowany. Zapewnia kierowcom ochronę poprzez aktywację nagrywania wideo, gdy dojdzie do stłuczki, a nawet wówczas gdy w pojeździe nie ma  kierowcy.
 • Intuicyjne i zaawansowane oprogramowanie MyNextbase. W jego skład wchodzi aplikacja na urządzenia mobilne (MyNextbase Connect) oraz odtwarzacz wideo na komputery (MyNextbase Player). Użytkownik otrzymuje również wersję do edycji i bezpłatną pamięć masową w chmurze, która gwarantuje bezpieczne przechowywanie nagrań z kamery samochodowej.
Modułowość

To co wyróżnia debiutującą w Polsce markę Nextbase na tle konkurencji to modułowość swoich produktów. W sprzedaży dostępne są kompatybilne ze sobą kamery oferujące widok bezpośrednio z wnętrza auta oraz kamery cofania. Wystarczy zsynchronizować je z główną kamerą, aby cieszyć się większą ochroną pojazdu i pasażerów.

Nextbase – nowa marka kamer samochodowych

Poza rejestrowaniem podróży samochodowych, kamery samochodowe Nextbase to również zaawansowane funkcje i moduły przekształcające samochód w inteligentny pojazd. W ofercie znaleźć można też akcesoria, w tym karty SD, filtry polaryzacyjne, pokrowce oraz okablowanie.

O Nextbase:

Firma Nextbase jest dynamicznie rozwijającym się liderem na rynku zaawansowanych kamer samochodowych. Jej celem jest wywieranie pozytywnego wpływu sposób, w jaki ludzi podróżują dzięki inteligentnym innowacjom, które podnoszą poziom bezpieczeństwa. Nexbase jest największą marką na rynku zaawansowanych kamer samochodowych na świecie i także główną siłą napędową rynku. Posiada ponad 80% udziału w rynku brytyjskim pod względem wielkości (dane GfK) i także znaczące udziały w rynku w USA i Europie. W ciągu ostatnich 4 lat sprzedaż wideorejestratorów wzrosła o 850%, co czyni ją jednym z najszybciej rozwijających się sektorów technologii konsumenckich na świecie.

Nextbase – nowa marka kamer samochodowych

Inteligentne kamery Nextbase zyskały także szerokie uznanie recenzentów oraz wiele wyróżnień zagranicznych mediów, w tym Sunday Times, The Daily Mail, The Independent, Driving.co.uk, Auto Express, What Car?, Honest John czy Tech Advisor.

Dostępność i ceny:

Kamery samochodowe Nextbase dostępne są w MediaMarkt, MediaExpert, Komputronik, X-kom, Allegro, oraz także u wybranych partnerów handlowych w sugerowanej cenie katalogowej:

 • 122HD – 299 PLN
 • 222 – 399 PLN
 • 322GW – 599 PLN
 • 422GW – 799 PLN
 • 522GW – 899 PLN
 • 622GW – 1 199 PLN
Porównanie modeli
ModelNextbase 622GWNextbase 522GWNextbase 422GW
Rozdzielczość4K przy 30fps1440 przy 60fps1080p HD przy 120fps1440p HD przy 30fps1080p HD przy 60fps1440p HD przy 30fps1080p HD przy 60fps
EkranEkran dotykowy 3” HD IPSEkran dotykowy 3” HD IPSEkran dotykowy 2,5” HD IPS
WiFiWi-Fi QuickLinkWi-Fi QuickLinkWi-Fi QuickLink
BluetoothTak — Bluetooth 5.0Tak — Bluetooth 4.2Tak — Bluetooth 4.2
GPS10 Hz10 Hz10 Hz
Tryb parkingowyInteligentnyInteligentnyInteligentny
System SOSTakTakTak
Łączność AlexaWbudowanyWbudowanyWbudowany
Filtr polaryzacyjnyWbudowanyWbudowanyKompatybilny
Kąt widzenia140°140°140°
Obiektyw6-warstwowe f1.36-warstwowe f1.36-warstwowe f1.3
Kompatybilność z modułamiKamera tylnej szyby,
Kamera skierowana do tyłu,
Kamera widoku kabiny
Kamera tylnej szyby,
Kamera skierowana do tyłu,
Kamera widoku kabiny
Kamera tylnej szyby,
Kamera skierowana do tyłu,
Kamera widoku kabiny

ModelNextbase 322GWNextbase 222Nextbase 122
Rozdzielczość1080p HD przy 60fps720p przy 60fps1080p HD przy 30fps720p przy 60fps720p HD przy 30fps
EkranEkran dotykowy 2,5” HD IPSEkran 2,5” HD IPSEkran 2” LED
WiFiWi-Fi QuickLinkNieNie
BluetoothTak — Bluetooth 4.2NieNie
GPS10 HzNieNie
Tryb parkingowyInteligentnyInteligentnyInteligentny
System SOSTakNieNie
Łączność AlexaNieNieNie
Filtr polaryzacyjnyKompatybilnyKompatybilnyNie
Kąt widzenia140°140°120°
Obiektyw6-warstwowe f1.66-warstwowe f1.64-warstwowe f2.2
Kompatybilność z modułamiKamera tylnej szyby,
Kamera skierowana do tyłu,
Kamera widoku kabiny
  

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *