Volvo rezygnuje z tapicerek ze skóry w modelach elektrycznych

Volvo Cars w trosce o dobro zwierząt nie będzie stosować tapicerek z naturalnej skóry we wszystkich swoich modelach elektrycznych, począwszy od modelu C40. Ta zasada zostanie rozszerzona na wszystkie elektryczne samochody w przyszłości. W ramach ambicji całkowitego wyeliminowania skóry firma Volvo Cars aktywnie pracuje nad znalezieniem wysokiej jakości ekologicznych materiałów stosowanych obecnie w przemyśle samochodowym.

C40 Recharge Interior

Firma dąży do tego, by od 2025 roku 25% materiałów w samochodach Volvo pochodziło z recyklingu lub miało pochodzenie biologiczne. Do 2040 r. firma chce działać całkowicie w obiegu zamkniętym. W ramach swoich planów działań na rzecz klimatu Volvo dąży do tego, aby wszyscy jego bezpośredni dostawcy, w tym dostawcy materiałów, wykorzystywali do 2025 roku 100% energii odnawialnej.

Rezygnacja ze skór zwierzęcych

Rezygnacja ze skór zwierzęcych ma swoje uzasadnienie środowiskowe. Firma dostrzega negatywny wpływ hodowli bydła na środowisko, w tym wylesianie. Szacuje się, że zwierzęta gospodarskie są odpowiedzialne za około 14% globalnych emisji gazów cieplarnianych związanych z działalnością człowieka. Większość z nich pochodzi z hodowli bydła.

C40 Recharge Interior
Nordico – nowy materiał

Zamiast skórzanych elementów tapicerowanych wnętrza, Volvo Cars zaoferuje swoim klientom alternatywy. Będą to materiały, takie jak wysokiej jakości ekologiczne materiały wykonane ze źródeł biologicznych i pochodzących z recyklingu. Jednym z przykładów jest tworzywo o nazwie Nordico. To nowy materiał wykończeniowy stworzony przez Volvo Cars. Składa się on z materiałów pochodzących z recyklingu, w tym butelek PET oraz materiałów pozyskanego ze ścinków leśnych i z przetworzonych korków do wina. Ten wysokiej jakości materiał ten zadebiutuje w nowej generacji modeli Volvo. Volvo Cars będzie również nadal oferować opcje mieszanek wełny od dostawców posiadających certyfikaty odpowiedzialnego pozyskiwania wełny. Firma dąży w ten sposób do zapewnienia troski o zwierzęta także na etapie dostaw wełny.

Nie tylko redukcja C02

Bycie postępowym producentem samochodów oznacza, że ​​musimy zająć się także wszystkimi obszarami zrównoważonego rozwoju, a nie tylko emisją CO2 – powiedział Stuart Templar, dyrektor ds. globalnego zrównoważonego rozwoju w Volvo Cars. Odpowiedzialne zaopatrzenie jest ważną częścią tej pracy, w tym poszanowanie dobrostanu zwierząt. Brak skóry w naszych modelach BEV to dobry kolejny krok w kierunku rozwiązania tego problemu.

Volvo Cars dąży również do ograniczenia wykorzystania produktów resztkowych z produkcji zwierzęcej. Stosuje się je powszechnie w produkcji tworzyw sztucznych, gumy, smarów i klejów. Wykorzystywane są jako część materiału lub jako środek chemiczny w procesie produkcji lub obróbki materiału. Firma podejmuje ten krok, ponieważ wierzy, że odchodzenie od skór jest krokiem we właściwym kierunku.

Volvo Car robi wszystko, aby ograniczyć ilość zanieczyszczeń pochodzących z hodowli, poprzez zmniejszenie popytu na produkty pochodzenia zwierzęcego. Znalezienie produktów i materiałów wspierających dobro zwierząt będzie trudne. Ale to nie jest powód, aby unikać tego ważnego problemu – powiedział Stuart Templar. Tę podróż warto jednak rozpocząć. Posiadanie prawdziwie postępowego i zrównoważonego sposobu myślenia oznacza, że ​​musimy zadawać sobie trudne pytania i aktywnie próbować znaleźć odpowiedzi.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *