Zapowiedź pierwszego, elektrycznego Rolls-Royce – Spectre

W dzisiejszym komunikacie firma Rolls-Royce Motor Cars zapowiedziała że rozpocznie testy drogowe swojego pierwszego samochodu napędzonego wyłącznie elektrycznie. Pokazano 4 zdjęcia zamaskowanego nowego modelu o nazwie Spectre. Samochód ma być intensywnie testowany. Ma przejechać 2,5 mln kilometrów, co ma symulować około 400 lat jego eksploatacji. Rolls-Royce Spectre ma pojawić się na rynku w wersji produkcyjnej jednak dopiero w czwartym kwartale 2023 roku. Samochód w chwili obecnej przypomina nam model Wraith. Podobno jednak ma to być zupełnie nowa konstrukcja wyznaczająca nowy standard luksusu typowy dla marki z GoodWood.

Zapowiedź pierwszego, elektrycznego Rolls-Royce - Spectre

Prezentując zamaskowany prototyp, Torsten Müller-Ötvös, CEO Rolls-Royce Motor Cars, powiedział:

“Ten dzień jest najznaczniejszym dniem w historii Rolls-Royce Motor Cars od 4 maja 1904 roku. Wówczas doszło do pierwszego spotkania założycieli naszej marki, Charlesa Rollsa oraz Sir Henry’ego Royce’a. Podczas niego panowie ustalili, że razem stworzą najlepszy samochód na świecie. Dziś, po 117 latach, z dumą ogłaszam, iż Rolls-Royce rozpocznie program testów drogowych nowego, wyjątkowego produktu, który wyniesie na nowy poziom światową rewolucję elektromobilności i wyda na świat pierwszy – i najlepszy – superluksusowy samochód w tym segmencie.

Zapowiedź pierwszego, elektrycznego Rolls-Royce - Spectre

Charles Rolls przewidział elektryczną przyszłość motoryzacji. W kwietniu 1900 roku miał do czynienia z samochodem z silnikiem elektrycznym i uznał ten napęd za idealny. Rolls powiedział ‘Samochód elektryczny jest perfekcyjnie cichy i czysty.’

Przepowiednia Charlesa Rollsa była także tematem, który często był rozważany, odkąd powstała fabryka marki w Goodwood. Jednak nie zadowalała nas technologia, na bazie której mielibyśmy oferować doświadczenia godne Rolls-Royce’a. Aż do dziś. Wyruszamy w tę podróż wyposażeni również w ogromny atut. To napęd elektryczny dedykowany i idealnie przystosowany dla samochodów Rolls-Royce. Jest cichy, szczegółowo dopracowany i wytwarza moment obrotowy niemal bezustannie, dając także niesamowitą moc. To właśnie w Rolls-Royce nazywamy ‘waftability’. (uczucie swobodnej, niewymagającej wysiłku jazdy)

Stworzyliśmy najbardziej wymagający program testów w historii Rolls-Royce’a o zasięgu 2,5 mln km. Będzie to symulacją użytkowania Rolls-Royce’a przez 400 lat. Wyruszymy na krańce czterech stron świata, by nowy samochód zaznał ekstremalnych warunków. To także początek budowania nowego dziedzictwa marki. Dlatego też zdecydowaliśmy się nadać nowemu modelowi zupełnie nową nazwę, która będzie równie sugestywna, co Phantom, Ghost czy Wraith. Imię to idealnie pasuje do eterycznej, pochodzącej z innego świata aury naszych produktów – ta nazwa to Spectre. Z modelem Spectre stawiamy sobie również za cel pełną elektryfikację naszego portfolio do 2030 roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *