CUPRA Formentor VZ5: znamy cenę najszybszego hiszpańskiego crossovera

Aż 390 KM, pięciocylindrowy silnik TSI o pojemności 2,5 l, najnowocześniejsze systemy wspomagania i ekscytujący design, podkreślający sportowy charakter – tak prezentuje się CUPRA Formentor VZ5. Limitowana do 7000 egzemplarzy wersja hiszpańskiego CUV-a będzie dostępna w Polsce od 312.000 zł przy jednorazowej płatności.

Sportowe osiągi w stabilnym wydaniu

Pojazd wyposażono w pięciocylindrowy silnik TSI o mocy 390 KM. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi 480 Nm. Dzięki połączeniu z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią DSG samochód rozpędza się od 0 do 100 km/godz. w 4,2 sekundy.

CUPRA Formentor VZ5

Wersja VZ5 posiada także adaptacyjne zawieszenie DCC, progresywne wspomaganie kierownicy i napęd na 4 koła. Dzięki technologii aktywnego rozkładu momentu obrotowego, możliwa jest dynamiczna zmiana napędu nie tylko między tylną a przednią osią, ale również między lewymi i prawymi kołami samochodu. Zapewnia to także jeszcze większą przyczepność i stabilność jazdy. Dodatkowo, na okazałych 20-calowych kołach inżynierowie CUPRY zamontowali sześciotłoczkowe zaciski hamulcowe Akebono. Mają one wymiary 375 mm x 36 mm i znacznie poprawią komfort kierowcy w razie konieczności nagłego hamowania pojazdu.

CUPRA Formentor VZ5
CUPRA Formentor VZ5
Ekspresyjny design

Wyjątkowo sportowy charakter nowego Formentora podkreślają wytłoczenia maski, detale z włókna węglowego, dynamiczna linia nadwozia oraz także 20-calowe aluminiowe felgi CUPRA. Dopełnieniem hiszpańskiego crossovera są cztery rury wydechowe w miedzianym kolorze.

CUPRA Formentor VZ5
CUPRA Formentor VZ5

W opcji można także wzbogacić Formentora VZ5 o czarny grill w ramie utrzymanej w nowym kolorze Sport Black Matt. Dzięki przedniemu splitterowi wykonanemu z włókna węglowego, pojazd nie tylko nabrał jeszcze bardziej imponującego wyglądu. Zyskał także dodatkowe chłodzenie powietrzem silnika. Włókno węglowe wykorzystano również w tylnym dyfuzorze i poczwórnym wydechu.

CUPRA Formentor VZ5
CUPRA Formentor VZ5

Samochód wyposażono w 8 poduszek powietrznych, kamery 360 oraz licznych elektronicznych asystentów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem jazdy. Wśród nich są m.in. adaptacyjne zawieszenie DCC zapewniające 15 różnych ustawień, adaptacyjny tempomat ACC oraz programy Side and Exit Assist, Travel Assist, Lane Assist czy też Emergency Assist.

CUPRA Formentor VZ5 zostanie wyprodukowana w limitowanej liczbie 7000 egzemplarzy. W 2022 roku firma zapowiedziała produkcję 999 sztuk tego modelu w unikalnym kolorze Taiga Grey.

CUPRA Formentor VZ5
CUPRA Formentor VZ5

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.