Mazda prezentuje nową CX-50

Mazda North America Operations zaprezentowała Mazdę CX-50, całkowicie nowego SUV-a zaprojektowanego wyłącznie na rynek Ameryki Północnej. Będzie to pierwszy model Mazdy produkowany w nowej fabryce Mazda Toyota Manufacturing (MTM), zlokalizowanej w Huntsville w stanie Alabama.

Wspólny projekt Mazdy i Toyoty

Uruchomienie produkcji Mazdy CX-50 w ramach MTM zaplanowano na styczeń 2022 roku. MTM to przedsięwzięcie joint-venture obu producentów (50:50). Jego roczna zdolność produkcyjna wynosi 300 tys. sztuk samochodów (po 150 tys. sztuk dla każdego producenta). MTM jest częścią szerszej współpracy, która obejmuje wspólne opracowywanie technologii dla pojazdów elektrycznych, systemu usług połączonych i zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

Mazda CX-50 dołączy do amerykańskiej gamy modeli pozycjonowanych powyżej Mazdy CX-5. Dzieli ona platformę z Mazdą 3 i Mazdą CX-30. SUV Mazdy najnowszej generacji będzie początkowo napędzany jednym z dwóch silników benzynowych Skyactiv-G. Będzie to silnik o pojemności 2,5 litra, a w późniejszym czasie samochód zostanie wyposażony również w zelektryfikowane jednostki.

Nowy model wyposażono w najnowszy system napędu i-Activ AWD oraz system Mazda Intelligent Drive Select (Mi-Drive). Oferuje on różne tryby jazdy, dostosowane do zmiennych warunków. Elegancka, a zarazem wyrazista sylwetka nadwozia Mazdy CX-50 podkreśla więc zwiększone możliwości terenowe. Natomiast rozplanowanie i jakość wykończenia wnętrza kabiny wyposażonej po raz pierwszy w panoramiczny szyberdach, co jest nowością w ofercie Mazdy, świadczą o tym, że marka nieustannie koncentruje się na zapewnieniu najlepszych wrażeń z jazdy.

Mazda CX-60 i CX-80 na rynek europejski

Premiera całkowicie nowego modelu poprzedza prezentację dwóch większych modeli typu SUV. Zostaną one wprowadzone na rynek europejski w ciągu najbliższych dwóch lat. Będą to: Mazda CX-60 z dwoma rzędami siedzeń oraz oferująca trzy rzędy, przestronna Mazda CX-80. Zapowiadają one także wprowadzenie do Europy benzynowo-elektrycznych, hybrydowych układów napędowych typu plug-in. W ofercie znajdzie się także, łączący wysoką moc i niską emisję spalin, sześciocylindrowy rzędowy silnik o zapłonie samoczynnym nowej generacji – Skyactiv-X oraz silnik Diesla Skyactiv-D z 48-woltowym układem hybrydowym pod postacią miękkiej hybrydy (mild hybrid).

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *