Robert Czarnecki przed Modlin Rally Show 2021

Już w najbliższą sobotę, 27 listopada 2021 r. odbędzie się po raz drugi w historii Modlin Rally Show. To kończąca sezon impreza, powołana do życia w zeszłym roku i rozgrywana na podwarszawskim Torze Modlin. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest sam Leszek Kuzaj. W tym roku impreza rozegrana zostanie na dwóch odcinkach: na Torze Modlin, oraz na terenie pobliskiej Cytadeli.

Jednym z zawodników zgłoszonych do Modlin Rally Show jest Robert Czarnecki, współzałożyciel naszego portalu Overdrive, znany zawodnik startujący w rallycrossie Mitsubshi Lancerem w klasie supercars light. Robert Czarnecki w Modlin Rally Show wystartuje ciekawym samochodem i poprosiliśmy go, aby sam więcej opowiedział o swoim starcie.

Robert Czarnecki przed Modlin Rally Show 2021
Robert, po roku przerwy w ściganiu ciągnie wilka do lasu…?

Tak. Rok 2021 był rokiem przerwy w moich startach w Rallycrossie, ale pod koniec sezonu zdecydowałem się na start w Modlin Rally Show. To impreza zorganizowana przez Leszka Kuzaja. Jest bardzo fajna, gdyż spotykają się na niej kierowcy z różnych dyscyplin sportu samochodowego. Wydarzenie ściągnie wielu szybkich kierowców. Organizator zapewni bardzo ciekawe odcinki. Rozegrany zostanie także dodatkowy wieczorny odcinek, ze specjalnym sposobem punktowania przez sędziów. Rajd rozegrany zostanie w dwóch miejscach oddalonych od siebie zaledwie o 1 km.

Robert Czarnecki przed Modlin Rally Show 2021
Tor Modlin nie jest Ci obcy, prawda?

Tak, znam doskonale teren Toru Modlin, gdyż pracuję tam jako instruktor doskonalenia techniki jazdy. Zobaczymy jak sobie poradzę z techniczną trasą ułożoną przez samego Leszka Kuzaja. Bedzie bardzo dużo ciekawych elementów i trasa na pewno będzie bardzo techniczna. Organizator przewidział widowiskowe hopy, wszystkie rodzaje nawierzchni. Natomiast nowością dla mnie i dla wszystkich zawodników będzie odcinek rozegrany na modlińskiej Cytadeli.

Robert Czarnecki przed Modlin Rally Show 2021
Masz już sportowe plany na przyszły sezon?

Nie mam jeszcze dopiętych planów na sezon 2022. Rozważam różne warianty. Jednym z nich są starty w rajdach na litewskich szutrach, ale decyzji jeszcze nie podjąłem.

Powiedz nam czym wystartujesz w Modlinie?

Na zawody wypożyczam topowo przygotowane auto tegorocznego Mistrza Polski w klasie Open 2 WD – Krzysztofa Bubika. Auto to BMW M3 E46 Compact, S54 z silnikiem 3,2 litra o mocy 360 KM i maksymalnym momentem obrotowym 360 Nm. Auto jest bardzo szybkie, przyspiesza w 4,9 sekundy do 100 km/h. Napęd przenoszony jest przez sekwencyjną skrzynię biegów z cut-offem, szperą płytkową. Zawieszenie oparto na amortyzatorach marki Rieger. W stajni popularnego Krzyśka Bubika są również dostępne inne auta klasy Rally 4 i Proto, ale zdecydowałem się na to tylnonapędowe auto. BMW jest idealnie przygotowane na odcinki Modlin RallyShow, skrzynia biegów otrzymała jeszcze krótsze przełożenie. Z kolei na odcinek wieczorny – Rally Show – mam przygotowane specjalne opony do Driftu ;))) zatem zapowiada się widowiskowa jazda.

Robert Czarnecki przed Modlin Rally Show 2021
Rajdy to nie rallycross, potrzebujesz pilota. Kto będzie Cię pilotował?

Tak, w rallycrossie mogę co najwyżej słyszeć głos spotera w słuchawkach. Pierwszy start z zawodowym pilotem będzie dla mnie oczywiście dużym wyzwaniem. Muszę przede wszystkim nauczyć się go słuchać. Właśnie przyzwyczajam się do obecności i głosu pilota. Pilotować mnie będzie bardzo doświadczony pilot Krzysztofa Bubika – Mateusz Martynek. Od dwóch sezonów pilotuje on Krzyśka i ma w dorobku przejechanych ponad 200 rajdów. Liczę że sprawnie i szybko dotrzemy razem do mety, startuję przecież z zawodowcem.

Wiemy że dużo trenowałeś. Jak wrażenia?

Już jestem po treningu na odcinkach asfaltowych. BMW to bardzo precyzyjnie prowadzące się auto, bardzo dopracowane i doinwestowane. Daje bardzo dużą przyjemność z jazdy, a do tego ma obłędny wydech. Samochód robi duże wrażenie, a kibice pokochają na pewno styl jazdy tym autem i dźwięki jakie wydaje samochód To trochę jak nawiązanie do starych, dobrych czasów samochodów takich jak Megane Maxi itp.

Z jakim nastawieniem startujesz?

Generalnie jedziemy tam wygrać klasę RWD, czyli samochodów tylnonapędowych. Auto nadaje się do wygrywania, a wszystko leży w rękach kierowcy. Plan, to oczywiście poza wygraniem klasy, powalczenie w generalce o dobre miejsce i zrobienie super show. Chcę dać kibicom możliwość przeżycia czegoś niesamowitego i jak zawsze jadę też dla dobrej zabawy. Jednak również nie zapominam o dobrym wyniku. Korzystając z okazji chciałbym także podziękować partnerom za wsparcie w starcie: komputerydogier.olx.pl, Silvak, Czarnecki Racing School, urazszyjny.pl, stacja88.pl, oraz oczywiście Overdrive.com.pl.

Dziękujemy za rozmowę i powodzenia!

Byliśmy z aparatem na testach nowego dla Roberta samochodu. Poniżej galeria zdjęć.

Redakcja Overdrive, zdjęcia: Paweł Bielak

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *