Bentley GT Mulliner Blackline

Bentley wprowadził luksusową specyfikację Mulliner Blackline do swoich modeli GT i GT Convertible. Marka wprowadziła ją opierając się na popularności efektownego wykończenia zewnętrznego Blackline, które jest oferowane jako opcja w całej gamie marki Bentley.

Wprowadzając odważną, czarną alternatywę dla chromowanego wykończenia nadwozia flagowego Grand Tourera, Mulliner prezentuje ciemniejszą stronę popularnego czteromiejscowego samochodu, uzupełniając opcje dostępne dla klientów.

Nadwozie

Stworzony przez wykwalifikowanych rzemieślników z Mulliner, Bentley GT Mulliner Blackline oferuje szereg zmian w wyglądzie zewnętrznym w porównaniu z obecnymi wersjami GT i GT Convertible Mulliner. Blackline jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na czarne wersje wykończenia. Obecnie 38 procent zamówień na samochody z rodziny Continental GT na całym świecie obejmuje tę opcję.

W wersji Blackline wszystkie zewnętrzne chromowane elementy, z wyjątkiem znaczka Bentley są czarne, podobnie jak osłona chłodnicy. Zamiast satynowo-srebrnych lusterek, typowych dla GT Mullinera, w wersji Blackline wykończono je w błyszczącej czerni Beluga. Charakterystyczne boczne otwory wentylacyjne w kształcie skrzydeł są również przyciemnione i wykończone jasnym logo Mulliner. Osłona chłodnicy pozostaje czarna z jasnymi krawędziami w stylu 3D, a dolne osłony zderzaka są również wykończone w czarnym kolorze.

Modele Bentley GT Mulliner Blackline mają również 22-calowe czarne felgi z samopoziomującymi się plakietkami z chromowanym pierścieniem i logo marki. Alternatywnie, w niedalekiej przyszłości dostępne będą czarne obręcze Mulliner z kontrastującymi polerowanymi elementami.

Wnętrze

Efektowne wnętrze luksusowego Bentley GT Mulliner Blackline pozostaje niezmienione w porównaniu do ekskluzywnej wersji Mulliner. Klienci mają możliwość stworzenia dowolnej kombinacji kolorystycznej wnętrza, w ramach niemalże nieograniczonej oferty Mulliner. Oczywiście Bentley przygotował osiem zalecanych kombinacji trzech kolorów, przy użyciu szerokiej palety skór i nici firmy Bentley.

W ramach standardowej specyfikacji Mulliner Driving Specification, wnętrze zawiera unikalne pikowanie „Diamond in Diamond” firmy Bentley. Znajduje się ono na siedzeniach, drzwiach i tylnych panelach bocznych. Charakteryzuje się kontrastowymi przeszyciami biegnącymi przez układ rombów. Z prawie 400 000 szwów w kabinie każdego samochodu, każdy romb zawiera dokładnie 712 pojedynczych szwów. Wszystkie są precyzyjnie ustawione wskazując środek tworzonego przez nie kształtu diamentu. To prawdziwy symbol kunsztu ekskluzywnego wykończenia.

Napęd

W zależności od regionu klienci mogą wybierać między kultowym 6,0-litrowym silnikiem W12 z podwójnym turbodoładowaniem i mocą 635 KM (626 KM), a dynamicznym 4,0-litrowym silnikiem V8, oferującym moc 550 KM (542 KM).

Dodanie edycji Blackline do gamy modeli GT Mulliner wzmacnia pozycję marki Bentley jako wiodącego światowego producenta luksusowych sportowych Grand Tourerów. Producent tym samym oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów, potrzebujących wyjątkowych samochodów dostosowanych do ich osobowości.

Bentley Mulliner – najstarszy na świecie producent ekskluzywnych nadwozi

Bentley Mulliner jest również znany z tworzenia najbardziej zindywidualizowanych modeli marki. Zbudowano ręcznie ponad 1000 unikalnych samochodów dla wymagających klientów, chcących, aby ich samochód był całkowicie dopasowany do ich wymagań.

Bentley Mulliner jest kolebką przemysłu nadwoziowego i także najstarszym producentem nadwozi samochodowych na świecie. Mulliner posiada trzy odrębne działy z których każdy specjalizuje się we własnej dziedzinie rzemiosła.

Bentley Mulliner Coachbuilt umożliwia klientom ścisłą współpracę z zespołem wyspecjalizowanych projektantów za pośrednictwem osobistego przewodnika w celu stworzenia lub ulepszenia własnego unikalnego pojazdu. Pierwszym przykładem całkowicie nowego nadwozia jest model Bentley Mulliner Bacalar. Z kolei oferta Bentley Mulliner Classic obejmuje klasyczne modele, każdy indywidualnie wykonany ręcznie przez zespół specjalistów z Mulliner. Pierwszym ich dziełem jest seria Blower Continuations (pisaliśmy o niej tutaj i tutaj). Bentley Mulliner oferuje klientom marki luksusowe odmiany samochodów z podstawowej gamy, a także możliwość personalizacji i dalszego ulepszania każdego Bentleya.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.