Mercedes VISION EQXX – zapowiedź premiery

W poniedziałek 3 stycznia 2022 r. o godz. 18:00 Mercedes-Benz zaprezentuje w pełni elektryczny model VISION EQXX. Jego światowa premiera odbędzie się w wersji cyfrowej, na platformie online Mercedes me media. Kontrolowany za pomocą oprogramowania prototyp badawczy jest najbardziej efektywnym pojazdem, jaki kiedykolwiek zbudował producent luksusowych aut ze Stuttgartu. Tym samym podkreśla nie tylko innowacyjną siłę, ale także zadeklarowane cele Mercedes-Benz: „Lead in Electric” i „Lead in Car Software”, czyli przywództwo w dziedzinach napędu elektrycznego oraz oprogramowania.

Międzybranżowe zespoły programistyczne doprowadziły do stworzenia VISION EQXX w rekordowo krótkim czasie. O pionierskim duchu i wyjątkowej pracy zespołowej, które to umożliwiły, podczas premiery opowiedzą Ola Källenius i Markus Schäfer, członkowie zarządu. Wystąpi także główny projektant Gorden Wagener oraz eksperci z zespołów rozwojowych. VISION EQXX będzie także główną atrakcją stoiska Mercedes-Benz na targach elektroniki użytkowej CES 2022 w Las Vegas. Targi potrwają od 5 do 8 stycznia 2022 r.

Mercedes VISION EQXX
Mercedes-Benz Vision EQXX

VISION EQXX stanowi element dalekosiężnego programu technologicznego Mercedes-Benz. Jego celem jest przełamywanie barier techniki i wywindowanie efektywności energetycznej na całkiem nowy poziom. Prototyp pokazuje też korzyści, które można osiągnąć dzięki analizie zasadniczych kwestii zupełnie od podstaw. Jego koncepcja obejmuje postęp w zakresie wszystkich elementów najnowocześniejszego elektrycznego układu napędowego, a także wykorzystanie lekkiej konstrukcji oraz zrównoważonych materiałów. To wszystko łączy się szeregiem inteligentnych środków ograniczających zużycie energii, w tym zaawansowanego oprogramowania. W rezultacie VISION EQXX pozwala Mercedes-Benz odkryć nieznane dotąd granice efektywności.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.