Folgore – elektryczne Maserati GranTurismo

Maserati jest pierwszą włoską marką luksusowych samochodów sportowych, która rozpocznie produkcję modelu w pełni elektrycznego. Marka ogłosiła właśnie plany wprowadzenia na rynek elektrycznej gamy nazwanej Folgore. Maserati przedstawiło także wyniki sprzedaży z 2021 roku.

Jak ogłoszono już podczas wydarzenia „MMXX: Time to be Audacious” we wrześniu 2020 r., Maserati zakończyło modernizację gamy i przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowej w 100% elektrycznej linii nazwanej Folgore. W 2021 r. Maserati, będące jedyną luksusową marką Grupy Stellantis odnotowało wzrost udziału w światowym rynku do 2,4%. Udało się to dzięki wzrostowi sprzedaży rok do roku o aż 41%. Łącznie marka dostarczyła na całym świecie 24 269 samochodów.

GranTurismo i Grecale Folgore

Nowy model GranTurismo Folgore będzie pierwszym w pełni elektrycznym samochodem w historii Maserati. Będzie produkowany w centrum produkcyjnym Mirafiori, a zadebiutuje na rynku już w 2023 roku. GranTurismo, to prawdziwy symbol marki. Nowa elektryczna wersja zaoferuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne wywodzące się z Formuły E. Zagwarantuje także doskonałe osiągi, przy zapewnieniu komfortu i elegancji.

W przyszłym roku pojawi się także całkowicie elektryczny nowy, mały SUV: Grecale. Jego premiera w wersji spalinowej zaplanowana jest już w ciągu najbliższych dni.

Obecna gama do 2025 roku także z napędem elektrycznym

Wszystkie obecne modele Maserati do 2025 roku będą dostępne z napędem elektrycznym. Supersportowy model MC20, nowy sportowy sedan Quattroporte i zupełnie nowy, pełnowymiarowy SUV Levante uzupełnią ofertę Maserati Folgore. Wszystko, aby przyciągnąć nowego klienta we wszystkich segmentach rynku.

Do 2030 roku cała gama Maserati będzie w pełni elektryczna. Plan Maserati jest częścią strategicznego planu Stellantis „Dare Forward 2030”. Wszystkie nowe modele marki zostaną opracowane, skonstruowane i wyprodukowane w 100% we Włoszech i będą wyposażone w elektryczne układy napędowe.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.