Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w WRC2 2022

Załoga LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak przystąpi do sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata 2022. Po ostatnich trzech latach, w których za każdym razem stawali na podium, tegoroczny cel pozostaje bez zmian: walka o zwycięstwo. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ tegoroczna stawka WRC 2 (po połączeniu z WRC 3) może okazać się rekordowa. By dobrze przygotować się do pierwszej swojej rundy WRC w tym sezonie, Polacy wystąpią treningowo w pierwszej rundzie mistrzostw Chorwacji. 

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w WRC 2 2022
Kajetanowicz i Szczepaniak wygrali Rajd Chorwacji 2021 w WRC 3
Ubiegły sezon

Ubiegły sezon był najlepszym w karierze Kajetana Kajetanowicza. Ustronianin na siedem startów sześciokrotnie stawał na podium, zajmując drugie miejsca w Estonii, Hiszpanii i trzecie w Rajdzie Monza. Wygrywał w Chorwacji, Portugalii i w Grecji. Po drugim miejscu w sezonie 2019 (kategoria WRC 2) i trzecim w 2020 roku (kategoria WRC 3), duet LOTOS Rally Team sięgnął po kolejne podium.

Nowa, połączona klasa WRC2

W tym roku zadanie jednak będzie jeszcze trudniejsze. Organizator Rajdowych Mistrzostw Świata (FIA) połączył fabryczną klasę WRC 2 z WRC 3, tworząc jedną wspólną. Oznacza to bardzo wyrównaną konkurencję i zmagania z zawodnikami, którzy mają bogate doświadczenie w zespołach fabrycznych. Niektórzy z nich mają za sobą także przeszłość w królewskiej klasie WRC, jak np. Andreas Mikkelsen, Hayden Paddon, Mads Østberg czy Teemu Suninen. W dwóch pierwszych rajdach trwającego sezonu na starcie stanęło blisko 40 załóg! W tym roku rozegranych zostanie łącznie 13 rund. Do końcowej punktacji w kategorii WRC 2 pod uwagę jednak branych będzie 6 najlepszych z 7 pierwszych startów. 

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w WRC 2 2022
Początek w Chorwacji

Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczną rywalizację w tym sezonie od trzeciej rundy mistrzostw świata 2022. Będzie nią Rajd Chorwacji (21 – 24 kwietnia 2022 r.). Aby odpowiednio przygotować się do rywalizacji w rajdzie, w którym przed rokiem triumfowali, Polacy wezmą udział w Quatro River Rally Karlovac. Będzie to pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Chorwacji, która zostanie rozegrana już w ten weekend (26-27 marca). Zawody składać się będą z siedmiu odcinków specjalnych o łącznej długości nieco ponad 90 kilometrów. Polska załoga, jak w poprzednich latach, przystąpi do rywalizacji Škodą Fabią Rally2 EVO, którą do startów przygotuje hiszpański tuner RaceSeven.

Kajetanowicz i Szczepaniak wygrali Rajd Chorwacji 2021 w WRC 3
Kajetan Kajetanowicz powiedział:

– Rajdy to sport, któremu towarzyszą emocje nieporównywalne z żadną inną dyscypliną, a ja kocham się ścigać, będąc blisko limitu. Uśmiecham się na samą myśl, bo kolejny raz mam wsparcie wspaniałych partnerów, Maćka na prawym fotelu oraz pracowity i oddany zespół LOTOS Rally Team! Przede mną prawdopodobnie najtrudniejszy sezon w  karierze, lecz walka z fabrycznymi kierowcami zawsze była moim marzeniem. Zaczynamy od śliskich chorwackich asfaltów, a zaraz potem przenosimy się na kilka szutrowych eliminacji. Jestem zmotywowany, pełny woli walki i mocno liczę na Wasze wsparcie na każdym centymetrze trasy. Zrobię wszystko, by się odwdzięczyć! – mówi Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy. 

Kajetan Kajetanowicz jest wspierany w sezonie 2022 przez strategicznego partnera LOTOS Rally Team – Grupę LOTOS, partnera technicznego Delphi Technologies, a także Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupę Sikora.

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.