Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale z NFT

Alfa Romeo ma przyjemność ogłosić otwarcie zamówień na model Tonale, debiutujący w ekskluzywnej, bogato wyposażonej wersji premierowej „EDIZIONE SPECIALE”. Ta limitowana i ograniczona w czasie edycja specjalna ma na celu zaspokojenie potrzeb tych klientów, którzy jako pierwsi zdecydują się na zakup nowego kompaktowego SUV-a Alfy Romeo. Samochód ten ma być wyrazem prawdziwej metamorfozy marki, która przechodzi ewolucję ku przyszłości i erze elektryfikacji oraz łączności ze światem.

Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale

Alfa Romeo Tonale „EDIZIONE SPECIALE” będzie dostępne w konfiguracji hybrydowej z 1,5-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem o mocy 130 KM. Jest on sprzężony z dwusprzęgłową skrzynią biegów, z wbudowanym 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2″ o mocy 15 kW (+20 KM) i momencie obrotowym 55 Nm. Edycja specjalna ma niezwykle bogate wyposażenie, które oddaje sportowy charakter i technologię Alfy Romeo. Należą do niego: 20-calowe obręcze kół, czerwone zaciski hamulcowe Brembo, reflektory adaptacyjne z nową matrycą Full-LED, przyciemniane tylne szyby, aluminiowe łopatki do zmiany biegów, bezkluczykowy dostęp, tylna klapa bagażnika otwierana bez użycia rąk, 10,25-calowy ekran dotykowy ze sterowaniem głosowym i nawigacją, bezprzewodowy CarPlay / Android Auto, bezprzewodowa ładowarka, sportowa kierownica skórzana, inteligentny tempomat adaptacyjny, przednie i tylne czujniki parkowania z kamerą cofania oraz system rozpoznawania znaków drogowych.

Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale
Tonale, pierwszy samochód na rynku wyposażony w technologię NFT

Jak ogłoszono podczas premiery, od wersji „EDIZIONE SPECIALE”, Tonale jako pierwszy na świecie będzie wyposażone w technologię „non-fungible token” (NFT). To prawdziwa innowacja w sektorze motoryzacyjnym. Alfa Romeo jest pierwszym producentem samochodów, który połączył samochód z cyfrowym certyfikatem NFT. Technologia ta oparta jest na koncepcji „blockchain card”, poufnego i niemodyfikowalnego zapisu najważniejszych informacji o danym samochodzie. Ta charakterystyczna funkcja off-board, możliwa do natychmiastowego wykorzystania, podkreśla innowacyjny charakter Alfy Romeo. Za zgodą klienta, NFT rejestruje dane pojazdu, generując certyfikat. Może być on wykorzystany jako gwarancja, że samochód był prawidłowo serwisowany i utrzymywany. Ma to oczywiście pozytywny wpływ na jego wartość rezydualną. Na rynku samochodów używanych, certyfikacja NFT stanowi ważne dodatkowe źródło wiarygodnego pochodzenia, na które mogą liczyć właściciele i dealerzy. Równocześnie nabywcy będą spokojni przy wyborze swojego samochodu.

Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale
Łączność i oprogramowanie zaprojektowane z myślą o zwiększeniu komfortu jazdy kierowcy

Alfa Romeo w szczególny sposób wykorzystuje oprogramowanie i łączność w celu zwiększenia komfortu jazdy kierowcy. Komfort jest i pozostaje ciągle w centrum uwagi. Tonale jest wyposażone w zaawansowaną technologię, która zapewnia komfort jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności z jazdy typowej dla Alfy Romeo.

Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale

Tonale oferuje w standardzie wbudowany i całkowicie nowy system informacyjno-rozrywkowy. Dzięki systemowi operacyjnemu Android można go spersonalizować zgodnie z potrzebami użytkownika. Łączność 4G z bezprzewodowymi aktualizacjami OTA („Over-the-Air”) zapewnia zawsze aktualne treści, funkcje i usługi tego systemu. Jest on inspirowany najnowszymi modelami smartfonów i obejmuje w pełni cyfrowy i wirtualny ekran zegarów i wskaźników o przekątnej 12,3-cala, główny wyświetlacz dotykowy na desce rozdzielczej o przekątnej 10,25-cala oraz płynnie działający, intuicyjny interfejs multitasking. Dzięki niemu wszystkie funkcje są na wyciągnięcie ręki, a kierowca może w pełni skupić się na drodze. Te dwa duże ekrany Full TFT o łącznej przekątnej 22,5-cala są najlepsze w swojej klasie w tym segmencie.

Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale

Również technologia jest w służbie bezpieczeństwa i komfortu. Alfa Romeo Tonale umożliwia autonomiczną jazdę na poziomie 2, z nowymi zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy (ADAS). Także w tym przypadku oprogramowanie działa w oparciu o DNA marki, a w centrum uwagi zawsze znajduje się prowadzący samochód. Wszystkie systemy działają tak, aby nie zakłócać komfortu kierowcy, a kontrola i emocje związane z jazdą pozostają niezmienne.

Najnowocześniejsza elektryfikacja znakiem rozpoznawczym DNA marki

Dla Alfa Romeo, Tonale stanowi też naturalny punkt wejścia do świata elektryfikacji. Zgodnie ze swoim podejściem, Alfa Romeo ma wyznaczać wzorzec – elektryfikacja musi służyć DNA marki, i odkrywać na nowo sportowy charakter. Jest to konkretne zobowiązanie na rzecz przyszłości ukierunkowanej na zrównoważoną mobilność, przy jednoczesnym zachowaniu wierności pierwotnym wartościom. Wersja „EDIZIONE SPECIALE” debiutuje z 7-stopniową, 2-sprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów i silnikiem „mild” hybrid o mocy 130 KM. Ma wbudowany 48-woltowy silnik elektryczny „P2″ generujący dodatkową moc +20 KM (130 KM + 20 KM) i moment obrotowy 55 Nm. Sprawia on, że silnik elektryczny może napędzać koła nawet przy wyłączonym silniku spalinowym.

Prosta strategia: dwa główne poziomy wyposażenia wsparte dwoma wersjami o charakterystyce sportowej

W momencie wprowadzenia na rynek Alfa Romeo Tonale będzie oferowała także odnowioną strategię gamy. Dwa główne poziomy wyposażenia – Super i Ti – mają jasno określone specyfikacje zaspakajające potrzeby najbardziej wymagających klientów. Wersję wyposażenia Super, otwierającą drzwi do wyjątkowych wrażeń z jazdy Alfą Romeo, można dodatkowo spersonalizować. Służy do tego pakiet Sprint z licznymi standardowymi opcjami, które podkreślają bardziej sportowy charakter modelu.

Natomiast drugą wersję wyposażenia Ti – bardziej elegancką i wyróżniającą się – będzie można rozszerzyć o wersję Veloce, w celu zapewnienia jej najwyższego poziomu osiągów i podkreślenia jeszcze bardziej sportowego charakteru. Zgodnie z logiką polegającą na uproszczeniu i racjonalizacji gamy, podejście podczas ustalania cen dla modelu Tonale również oparto na prostej, przejrzystej i liniowej strategii. Rozpoczyna się ona w momencie zakupu i trwa przez cały okres customer journey.

Cena Tonale w limitowanej, bogato wyposażonej wersji „EDIZIONE SPECIALE” będzie taka sama na głównych rynkach europejskich: w Polsce jest to wartość 180 000 złotych brutto. Już wkrótce Tonale „EDIZIONE SPECIALE” będzie dostępne także w wersji hybrydowej o mocy 160 KM.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.