Toruń: zlot miłośników marki Mercedes

Aż 353. Dokładnie tyle pojazdów zaprezentowało się w Toruniu w poprzedni weekend w ramach Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz 2022. Podczas tej imprezy zobaczyć było można zarówno siedemdziesięcioletnie, unikatowe zabytki motoryzacji, jak i zupełnie nowe auta.

Zlot miłośników marki Mercedes w Toruniu
Zlot miłośników marki Mercedes w Toruniu

Najwięcej z nich, grubo ponad 200, pojawiło się w sobotę na terenie MotoParku przy ulicy Łukasiewicza. Tam też przygotowano wiele atrakcji dla uczestników. Tam odbyła się nie tylko wystawa pojazdów, ale też choćby pokazy driftingu i przejazdy Mercedesami profesjonalnie przygotowanymi do wyścigów samochodowych. Część publiczności miała okazję tego dnia zasiąść na prawych fotelach u boku zawodników wyczynowo rywalizujących w sporcie samochodowym. Również uczestnicy zlotu zaprezentowali swoje umiejętności na torze w trakcie dwóch konkurencji dla kierowców. Nie zabrakło szeregu atrakcji o charakterze integracyjnym i rekreacyjnym. Zlotowicze walczyli o medale i puchary m.in. w rzucie beretem i oponą, zespołowym przeciąganiu ciężarówki, a także w konkursie z wiedzy na temat marki. Nieco wcześniej uczestnicy spotkania gościli przed Areną Toruń, gdzie zainaugurowano całe wydarzenie. W oficjalnym otwarciu wziął udział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Zlot miłośników marki Mercedes w Toruniu
Zlot miłośników marki Mercedes w Toruniu

Dużo działo się również w niedzielę, czyli drugiego dnia zlotu. Zlotowicze zwiedzili  Arenę Toruń i Motoarenę oraz ścigali się gokartami po torze kartingowym AWIX Racing Arena. Wydarzenie zakończyło się na Bulwarze Filadelfijskim na terenie Przystani Toruń. Tłumy torunian i uczestników kończącego się w tym miejscu biegu Run Toruń mogły zobaczyć ostatnią z wystaw w ramach zlotu.

Zlot miłośników marki Mercedes w Toruniu

Wśród samochodów, które pojawiły się Grodzie Kopernika, nie brakowało prawdziwych pereł. Wiele z nich utrzymane było w kolekcjonerskim stanie oraz znakomicie odrestaurowanych. Do najciekawszych z nich należały niewątpliwie Mercedesy z lat 50-tych i 60-tych: W121 190 SL, W113 280 SL „Pagoda”, W186 Typ 300 „Adenauer”, W111C 280 SE, W120 i W110, a także gościnnie… Bentley S1 z 1958 roku. Miał też pojawić się unikatowy W136 170V, jednak z powodu problemów technicznych nie dojechał na zlot Mercedes Toruń.

Zlot miłośników marki Mercedes w Toruniu
Powrót do tradycji

Ogólnopolskie Zloty Mercedes-Benz odbywały się w Toruniu corocznie w latach 2008-2017. Były w tym czasie nie tylko największymi spotkaniami fanów marki w Polsce, ale też należały do największych na świecie. Mimo kilkuletniej przerwy tegoroczna impreza po raz kolejny przyciągała do Grodu Kopernika dużą rzeszę miłośników aut spod znaku trójramiennej gwiazdy.

Zlot miłośników marki Mercedes w Toruniu

To niewątpliwie dobry prognostyk na przyszłość – podkreśla Tomasz Niejadlik, honorowy dyrektor tegorocznego zlotu. – Tamte dawne spotkania stały się dla wielu naszych gości wręcz kultowe. Dla sporej części z nich zloty w Toruniu były praktycznie corocznym świętem, na którym obowiązkowo trzeba było się pojawić. Wynikało to nie tylko z naszych wysiłków organizacyjnych i programu wydarzeń, ale też klimatu Torunia, uroku miasta i bazy obiektów, na których zlotowicze mogli gościć. Teraz pokazali, że dalej chcieliby tu wracać. Wiele klubów z całej Polski już zapowiedziało, że za rok pojawi się na zlocie jeszcze liczniejszymi grupami.

15 lat Mercedes Toruń Club

Tegoroczny zlot zainaugurował obchody 15-lecia Mercedes Toruń Club, stowarzyszenia, które jest głównym organizatorem spotkań w Grodzie Kopernika. Jubileusz zakończy uroczysta gala, która odbędzie się w jednym z toruńskich hoteli na początku listopada. Za rok odbędzie się kolejna edycja tego wielkiego zlotu „gwiazd” w Grodzie Kopernika.

Zlot miłośników marki Mercedes w Toruniu

Informacja prasowa

Fot.: Paweł Orchowski, Tekst: Tomasz Niejadlik

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.