Rolls-Royce Boat Tail – drugi egzemplarz

Rolls-Royce Motor Cars przedstawił kolejny rozdział swojego działu budowy nadwozi. To drugi w kolejności model Boat Tail – jeden z zaledwie trzech, które będą wyprodukowane. (Pierwszy egzemplarz możecie zobaczyć tutaj). Istotą Rolls-Royce Coachbuild jest to, że każde zlecenie opowiada historię całkowicie wyjątkową i osobistą dla właściciela, odzwierciedlając jego własną historię, gusta i wrażliwość. Mając to na uwadze, Rolls-Royce Boat Tail, zaprezentowany właśnie podczas Concorso d’Eleganza, Villa d’Este 2022, nad brzegiem jeziora Como w północnych Włoszech, jest arcydziełem powściągliwości, wyrafinowania, elegancji i dbałości o szczegóły.

Rolls-Royce Boat Tail

Rolls-Royce Boat Tail jest w całości ręcznie budowany. Panele nadwozia wykonane z ogromnych, pojedynczych arkuszy aluminium tworzą charakterystyczny kształt inspirowany sportowymi jachtami z początku XX wieku. Pod każdym względem ten niezwykły samochód jest całkowicie wyjątkowy.

Rolls-Royce Boat Tail

Ten egzemplarz zamówił mecenas, którego rodzinny biznes wyrósł z początków jego ojca w branży perłowej. Dużo podróżujący, wykształcony na arenie międzynarodowej i kosmopolityczny w swoich upodobaniach i wpływach, klient jest też uznanym mecenasem sztuki. Posiada także pokaźną kolekcję klasycznych i nowoczesnych samochodów, mieszczącą się w dedykowanym prywatnym muzeum.

Rolls-Royce Boat Tail
Z zewnątrz

Ogólna estetyka projektu jest powściągliwa. To studium ze starannie przemyślanych materiałów i precyzyjnych detali, które razem tworzą bardzo osobisty i emocjonalnie brzmiący hołd złożony ojcu klienta. Na początku procesu projektowania klient przedstawił projektantom Rolls-Royce Coachbuild wybór czterech muszli perłowych, osobiście wybranych z jego prywatnej kolekcji ze względu na ich wyjątkowy kolor i złożoność. Powłoki stanowiły inspirację dla koloru nadwozia, który jest jednym z najbardziej złożonych wykonanych na zamówienie, jakie kiedykolwiek stworzył Rolls-Royce.

Rolls-Royce Boat Tail

Podstawą koloru jest migocząca mieszanka ostryg i miękkiej róży, z dużymi białymi i brązowymi płatkami miki. Dodają one wyjątkowej perłowej jakości, która zmienia się subtelnie w różnych warunkach oświetleniowych. Kontrastująca maska ​​silnika w kolorze koniaku, stworzona specjalnie dla tego modelu Boat Tail. Zawiera ona drobne płatki miki w kolorze brązu i złota z warstwą krystalicznego i matowego, bezbarwnego lakieru. Dodaje to samochodowi znacznego ciepła i także głębi. Dolne progi z włókna technicznego Boat Tail zawierają tkaną nić w kolorze różowego złota.

Rolls-Royce Boat Tail

Tylny „pokład”, w którym mieści się unikalny pakiet Boat Tail „w kształcie motyla”, pokryto fornirem Royal Walnut. Inkrustowano go prążkami w kolorze różowego złota z satynowym szczotkowanym wykończeniem, aby zapewnić wyrafinowany wygląd. Orzech Royal klient specjalnie wybrał ze względu na jego piękne właściwości, ponieważ dojrzewa on wraz z upływem czasu. To materiał, który z czasem przejmie właściwości tonalne koloru koniaku. Z góry widać harmonijną równowagę i satynowy efekt matowej maski i przyjemnego w dotyku drewnianych wykończeń tyłu, w przeciwieństwie do błyszczącego przodu i boku. Z przodu obudowa chłodnicy – Panteon, wyfrezowana została z jednego bloku aluminium. Ozdobiono ją figurką Spirit if Extasy w kolorze różowego złota.

Rolls-Royce Boat Tail
Wnętrze

Wnętrze to wyselekcjonowane połączenie idealnie dobranych skór w kolorze koniaku i ostryg oraz forniru Royal Walnut. Wszystko to także z akcentami w kolorze różowego złota i masy perłowej. Skóry, w komplecie z perłowym wykończeniem, podkreślają powierzchnie i kształty siedzeń oraz wystrój wnętrza Boat Tail. Tunel środkowy wykonano z forniru Royal Walnut w prążki w kolorze różowego złota. Nawiązuje tym samym wizualnie do tylnej części wnętrza dodając ciepła do wnętrza.

Rolls-Royce Boat Tail

Centralnym elementem deski rozdzielczej jest zegarek z masy perłowej. Wybrał go i dostarczył klient, a zegarek pochodzi z jego kolekcji. Ten sam cenny materiał zdobi również przełączniki i tarcze wskaźników. Tworzy zatem silne wizualne i materialne połączenie między samochodem, właścicielem i jego rodzinnym dziedzictwem.

Rolls-Royce Boat Tail

Alex Innes, szef Coachbuild Design w Rolls-Royce, powiedział: „Model Boat Tail to duża zmiana w pomysłowości i wolności twórczej. Ręczne budowanie samochodu oferuje wolność i także nowe możliwości. Możemy osiągać rzeczy i rozwiązywać wyzwania, które byłyby niemożliwe do wykonania przy normalnych metodach przemysłowej produkcji. To także opowieść o dwóch światach: nowoczesnym samochodzie o współczesnym designie, możliwym dzięki historycznym technikom i tradycyjnemu rzemiosłu. Jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju”.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.