Nowy Lexus RX

Lexus prezentuje zupełnie nową, 5. generację modelu RX, która otwiera nowy rozdział przed tym modelem SUVa. RX to najlepiej sprzedający się Lexus w historii marki. Od debiutu w 1998 roku do klientów trafiło ponad 3,5 mln egzemplarzy tego auta, z czego ponad 300 tys. kupili Europejczycy. 5. generacja RX-a odegra istotną rolę w realizacji strategii „Lexus Electrified”.

Nowy Lexus RX

„Projektując nowego RX-a byliśmy zdeterminowani, by utrzymać DNA Lexusa, czyli najwyższą jakość wykonania, komfort oraz wyrafinowanie, wynosząc przy tym wrażenia z jazdy na jeszcze wyższy poziom, zgodnie z założeniami Lexus Driving Signature” – powiedział Koji Sato, prezydent Lexus International.

Nowy RX, razem z drugą generacją modelu NX oraz zaprezentowanym w kwietniu elektrycznym modelem RZ, tworzą nowy rozdział w historii marki. Te trzy modele wzmocnią pozycję Lexusa w kluczowym segmencie D/E SUV premium.

Nowy Lexus RX
Nowy rozdział w stylistyce

Nowy RX to kolejny model, który reprezentuje „Nowy Rozdział” w stylistyce. Charakterystyczny dla Lexusa trapezoidalny kształt, znany do tej pory z atrapy chłodnicy, zyskał teraz trójwymiarowość i stał się integralną częścią całej przedniej części nadwozia. Auto nawiązuje także stylistycznie do swoich poprzedników, zachowując najważniejsze cechy poprzednich generacji RX-a, ale w bardziej eleganckim i dynamicznym stylu.

We wnętrzu stworzono kokpit w oparciu o koncepcję Tazuna. Wszystko, by obsługa auta była jeszcze bardziej intuicyjna, bezpośrednia i bezpieczna, zgodnie z zasadą  „ręce trzymają kierownicę, a oczy patrzą na drogę”. Wrażenia są lepsze także dzięki czytelnemu rozmieszczeniu elementów i ich intuicyjnej obsłudze za sprawą m.in. 14-calowego ekranu dotykowego.

Nowy Lexus RX
Nowy RX w polskiej ofercie

Nowy RX w Polsce będzie dostępny w trzech zelektryfikowanych wariantach. Kluczowym modelem w gamie będzie RX 450h+ z napędem hybrydowym typu plug-in. Wersja RX 350h będzie dobrą alternatywą dla konkurencyjnych aut z mniejszymi silnikiami benzynowywmi i wysokoprężnymi. Absolutną nowością w gamie będzie mocna hybryda RX 500h. To pierwszy w historii Lexusa samochód z napędem hybrydowym wykorzystujący silnik z turbodoładowaniem. Ponadto auto będzie wyposażone w napęd na cztery koła DIRECT4, który zadebiutował wraz z modelem RZ.

Nowy Lexus RX

By osiągnąć właściwości jezdne zgodne z koncepcją Lexus Driving Signature, podczas prac nad nową generacją RX-a dopracowano położenie środka ciężkości, moment bezwładności, zmniejszono masę auta, a także zwiększono sztywność nadwozia i ulepszono napędy. Wysoka jakość prowadzenia i zwinność to zasługa zmodyfikowanej platformy GA-K, która zapewnia doskonałą sztywność nadwozia oraz nisko położony środek ciężkości.

Nowy Lexus RX

Lexus zastosował w RX-ie najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa. W standardzie oferowany jest pakiet Lexus Safety System + trzeciej generacji z ulepszonym układem reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) i nowym układem Proactive Driving Assist (PDA), a w wyższych wersjach wyposażenia dostępny jest poszerzony pakiet systemów bezpieczeństwa (Extended Safety Package). Nowy Lexus RX ma też multimedia najnowszej generacji z asystentem głosowym Lexus Concierge wywoływanym komendą „Hey Lexus” oraz obsługą wybranych funkcji auta przy pomocy aplikacji Lexus Link.

Ceny w Polsce będą znane po wakacjach

Polski cennik nowego Lexusa RX ma być znany we wrześniu. Wtedy też auto będzie można obejrzeć w salonach Lexusa i składać na nie zamówienia. Jazdy testowe planowane są na grudzień 2022 roku, pierwsze egzemplarze nowego RX-a powinny dotrzeć do klientów w styczniu 2023 roku.

Nowy Lexus RX
Lexus RX – historia innowacyjności

Zaprezentowana w 1998 roku pierwsza generacja modelu RX stworzyła segment SUV-ów klasy premium. Auto imponowało odważną stylistyką, wyjątkowymi osiągami i właściwościami jezdnymi, a także komfortem i wyciszeniem kabiny charakterystycznym dla aut luksusowych. Lexus w 2005 roku poszedł o krok dalej. Model RX 400h był pierwszym samochodem premium z napędem hybrydowym. Innowacyjna technologia połączyła benzynowy silnik V6 z mocnym silnikiem elektrycznym. Rewolucyjny napęd zapoczątkował elektryfikację gamy modelowej marki. Model RX od lat jest ceniony przez klientów za komfort, jakość oraz wyrafinowany styl. W 2016 roku był pierwszym modelem z układem Lexus Safety System +, a w 2019 roku to w tym aucie zadebiutowały adaptacyjne światła drogowe z systemem BladeScan.

Nowy Lexus RX
„Nowy rozdział” w designie Lexusa

„Zaczęliśmy od stworzenia dynamicznej sylwetki, która będzie podkreślała właściwości jezdne auta. Dopracowaliśmy proporcje i zastosowaliśmy najnowocześniejsze technologie, takie jak napęd DIRECT4, by wrażenia z prowadzenia nowego RX-a były jeszcze lepsze” – wyjaśnia Takaaki Ohno, szef inżynierów nowego RX-a.

Nowy Lexus RX

Piąta generacja flagowego SUV-a Lexusa to kolejny krok w kierunku elektryfikacji. Wyrazem tego jest wpisanie charakterystycznego trapezoidalnego kształtu w projekt przodu auta. Grill został zespolony z resztą karoserii, by w ten sposób nawiązać do elektrycznego modelu RZ, a także podkreślić nisko położony środek ciężkości. Reflektory mają bardziej kompaktowe rozmiary oraz ostre kształty, a wloty powietrza i szerszy o 15 mm rozstaw przednich kół podkreślają stabilną sylwetkę auta.

Nowy Lexus RX
Smukłe nadwozie

Nadwozie nowego RX-a jest jeszcze smuklejsze. Styliści Lexusa osiągnęli to poprzez wydłużenie maski, powiększenie o 60 mm rozstawu osi, a także obniżenie linii dachu o 10 mm. Dzięki temu sylwetka auta jeszcze bardziej przypomina nadwozie typu coupe, a wrażenie to potęguje  charakterystyczny dla tego modelu czarny słupek C o jeszcze bardziej trójwymiarowym wyglądzie. Dynamiki dodają przetłoczenia boczne oraz duże, 21-calowe felgi.

Nowy Lexus RX

Potrójne reflektory LED są smuklejsze, mają ostrzejsze kształty i zostały rozmieszczone bardziej poziomo niż w poprzedniku. Światła do jazdy dziennej mają wyróżniający kształt litery L, a projekt kloszy nadaje również autu charakteru. Z tyłu zastosowano pas świetlny, który ciągnie się przez całą szerokość auta. Wraz z powiększonym aż o 50 mm rozstawem kół tylnych podkreśla on także mocną sylwetkę auta. Na tylnej klapie umieszczono napis LEXUS, który dodaje autu elegancji.

Sportowy charakter najpełniej oddaje wersja F SPORT, która będzie oferowana wyłącznie z mocną hybrydą. RX 500h F SPORT otrzyma przeprojektowany przedni grill, specjalne nakładki boczne, a także przednie i tylne zderzaki o aerodynamicznych kształtach.

Nowy Lexus RX
RX jeszcze bardziej luksusowy

Lexus rozwija koncepcję kabiny Tazuna, by wnętrze auta było jeszcze bardziej przyjazne dla kierowcy. Rozwiązania, które wprowadzono wcześniej w modelach NX i RZ, przystosowano więc do nowej generacji RX-a, by obsługa funkcji samochodu była jeszcze bardziej intuicyjna. Wszystkie najważniejsze źródła informacji jak ekran multimediów, wyświetlacz przed kierowcą czy wyświetlacz HUD zostały tak rozmieszczone, by do ich odczytania wystarczył tylko rzut oka lub minimalny ruch głową.

„Zgodnie z naszą wizją połączenie koncepcji Tazuna i przestronności luksusowego SUV-a z materiałami najwyższej klasy jak skóry oraz zamsze z precyzyjnie wytłoczonym logo Lexusa nadają wnętrzu bardzo indywidualny wygląd” – wyjaśnia Jota Kusakari, projektant kabiny nowego RX-a.

Celem było stworzenie minimalistycznej, ale intuicyjnej przestrzeni, w której zostaną wykorzystane materiały najwyższej jakości. Przednie fotele zaprojektowano tak, by ułatwiały zajęcie najwygodniejszej pozycji za kierownicą, z doskonałym podparciem oraz podgrzewaniem i wentylacją. Wklęsłe boki siedziska pomogły osiągnąć ergonomiczne podparcie w talii.

Nowy Lexus RX
Ekologiczne materiały

Lexus dostrzega, że rośnie grupa klientów świadomych ekologicznie. Dlatego będzie możliwość zamówienia wnętrza RX-a, w którym nie będą wykorzystywane skóry pochodzenia naturalnego nie tylko na siedzeniach, ale też na kierownicy czy do obszycia lewarka skrzyni biegów. W wersji Elegance do wyboru będzie skóra syntetyczna w wariancie czarnym (Black) lub piaskowym (Ammonite Sand).

Ambientowe oświetlenie wnętrza Lexus Mood Selector w 64 kolorach i 14 motywach podkreśli również przywiązanie Lexusa do zasad gościnności Omotenashi.

Nowy Lexus RX

Nowy RX oferuje zarówno pojemny bagażnik, jak i pięć komfortowych foteli z dużą przestrzenią na nogi. Za sprawą powiększonej przestrzeni między fotelami (1010 mm, o 10 mm więcej niż w poprzedniku), ich nowemu designowi, a także optymalnemu rozmieszczeniu, Lexus sprawił, że RX daje poczucie jeszcze większej przestronności. Obniżenie o 30 mm progu załadunkowego ułatwi korzystanie z bagażnika. Przestrzeń bagażowa została wydłużona aż o 50 mm, co pozwoli na przewożenie większych przedmiotów. Tylna kanapa składana jest w proporcjach 40:20:40, dzięki czemu możliwe jest przewożenie np. nart.

Drzwi otwierane są przy pomocy wygodnych elektronicznych klamek, które zadebiutowały w modelu NX.

Nowy Lexus RX
Lexus driving signature

Układ jezdny każdej wersji napędowej nowego Lexusa RX ma indywidualny charakter zgodny z koncepcją Lexus Driving Signature. Bez względu na rodzaj napędu, konfiguracja podwozia zapewnia najwyższy komfort, pewne prowadzenie i płynne przyspieszanie.

Nowy Lexus RX powstał na platformie GA-K, tej samej co model NX, ale przystosowanej do konstrukcji większego auta. W tym celu m.in. przeprojektowano jej tylną część, by wydłużyć rozstaw osi, a także móc zastosować dodatkowe poprzeczki i wsporniki zawieszenia, zwiększające sztywność nadwozia. Dzięki temu inżynierowie Lexusa mogli dostroić układ jezdny nie tylko pod kątem osiągów, ale także komfortu.

Nowa platforma pozwoliła na obniżenie masy nowego RX-a aż o 90 kg w stosunku do poprzednika. Wraz z obniżeniem wysokości auta o 10 mm, środek ciężkości położony jest o 15 mm niżej niż w poprzednim modelu. Rozstaw osi powiększono o 60 mm, a długość auta pozostała taka sama, co zmniejszyło kołysanie nadwozia. Rozstaw kół z przodu powiększono o 15 mm, a z tyłu o 50 mm, co w połączeniu z 21-calowymi kołami sprawia, że auto o wiele lepiej trzyma się drogi.

By ograniczyć masę auta Lexus korzystał również z zaawansowanych technologii. Środkowe słupki wykonano ze stali o wysokiej wytrzymałości (2 GPa), a błotniki i maska są aluminiowe. Wahacze wzmocniono stalą o wytrzymałości 1,2 GPa, a dach zawdzięcza swoją sztywność stali o wytrzymałości 1,5 GPa.

Nowe zawieszenie wielowahaczowezapewnia znacznie większą stabilność, dzięki czemu dobrze radzi sobie z wysokim momentem obrotowym i osiągami nowego RX-a, a przy tym działa ciszej, lepiej tłumi wibracje i jest bardziej komfortowe.

Inżynierowie Lexusa zadbali także o doskonałe wyciszenie kabiny poprzez zastosowanie materiałów redukujących hałas i wibracje, ale jednocześnie o to, by dźwięk napędu oddawał jego osiągi. Ponadto, dopracowano takie detale jak dźwięk zamykanych drzwi.

Szeroka gama zelektryfikowanych napędów

Wykorzystując założenia strategii „Lexus Electrified”, która zakłada mnogość technologicznych rozwiązań, nowy RX wyznacza standardy zarówno wyrafinowanymi osiągami klasycznej hybrydy jak i wydajnej hybrydy typu plug-in, korzystając z ponad 15-letniego doświadczeniu w produkcji aut zelektryfikowanych.

RX 500h: mocna hybryda z Direct4
 • Silnik 2.4 turbo z 6-stopniową skrzynią automatyczną i system DIRECT4
 • 371 KM/273 kW mocy
 • Przyspieszenie: ok. 6 sekund od 0 do 100 km/h*
 • Zużycie paliwa: 8,2-8,5 l/100 km, emisja C02: 182-189 g/km*

Nowy RX 500h to pierwsza w historii Lexusa hybryda z turbodoładowaniem. Zupełnie nowy układ napędowy, na który składają się silnik 2.4 turbo i 6-biegowa skrzynia automatyczna, generuje 371 KM mocy. Właściwości jezdne wzmacnia zastosowanie napędu DIRECT4. Przedni silnik elektryczny został zamontowany między silnikiem benzynowym a skrzynią biegów.

Z tyłu zastosowano układ e-Axle o mocy 80 kW i kompaktowej konstrukcji. W jego skład wchodzą silnik, przekładnia oraz moduł jednostki sterującej (ECU). Niewielkie rozmiary układu pozwoliły zachować przestronność kabiny i bagażnika.

Rozdział mocy kontrolowany jest przez system DIRECT4. Technologia została zaprojektowana z myślą o elektrycznym Lexusie RZ 450e. Inteligentny system dopasowuje moc i moment obrotowy pomiędzy przednią, a tylną osią w zależności od warunków panujących na drodze. Jego działanie jest precyzyjniejsze niż w przypadku jakiegokolwiek układu mechanicznego. DIRECT4 zapewnia też lepsze wyczucie kierownicy, poprawiając właściwości jezdne przy wyższych prędkościach.

Ze względu na wysokie osiągi RX-a 500h Lexus zastosował zaciski stałe z przeciwstawnymi tłoczkami przedniej osi , a także układ skrętnych tylnych kół (Dynamic Rear Stearing.

RX 450+: Pierwszy RX z hybrydą typu plug-in
 • Hybryda typu plug-in z 2,5-litrowym silnikiem
 • 306 KM/225 kW mocy
 • Przyspiesznie: ok. 7 sekund od 0 d 100 km/h*
 • Zużycie paliwa: 1,1-1,2 l/100 km, emisja CO2: 24-26 g/km*

Lexus wykorzystał ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu zelektryfikowanych napędów, by stworzyć wersję RX 450h+. Hybryda typu plug-in to logiczny następny krok dla dotychczasowych użytkowników Lexusa RX 450h. Marka przewiduje też, że będzie to najlepiej sprzedająca się wersja nowego RX-a w Europie Środkowej i Zachodniej.

Czterocylindrowy silnik 2.5 połączony jest z wydajną baterią o pojemności 18,1 kWh. Dodatkowy silnik elektryczny przy osi tylnej zapewnia napęd na cztery koła. Łączna moc układu wynosi 306 KM i pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w około 7 sekund. Ten wariant ma niemal taką samą moc jak aktualny RX 450h, ale wyższy moment obrotowy i lepsze przyspieszenie. Mocniejszy silnik elektryczny sprawia też, że auto jest jeszcze bardziej zrywne. Szacowane emisje CO2 w cyklu WLTP mają wynieść poniżej 26 g/km, a średnie spalanie szacuje się na poniżej 1,2 l/100 km.

Połączenie doświadczenia Lexusa w produkcji zelektryfikowanych napędów z wydajną baterią litowo-jonową powinno zapewnić około 65 km zasięgu w trybie elektrycznym (dane przed homologacją) i umożliwić jazdę do prędkości 135 km/h. Napęd typu plug-in Lexusa utrzymuje wysoką wydajność zarówno w trybie elektrycznym jak i hybrydowym.

RX 350h: wydajna hybryda 4. generacji
 • 2,5-litrowy silnik hybrydowy
 • 245 KM/180 kW mocy
 • Przyspieszenie: 8 sekund od 0 d 100 km/h*
 • Zużycie paliwa: 6,4-6,7 l/100 km, emisja CO2: 143-150 g/km*

Wydajność napędu hybrydowego czwartej generacji została poprawiona w nowym RX-ie 350h. Układ z 2,5-litrowym silnikiem benzynowym wytwarza 245 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8 sekund, czyli w czasie zbliżonym do obecnego RX-a 450h, ale notując o wiele niższe emisje. RX 350h będzie doskonałą alternatywą dla modeli konkurencji z silnikami Diesla o niewielkich pojemnościach. To idealne auto dla klientów, którzy cenią sobie komfort i wydajność.

Innowacyjne multimedia i łączność

Lexus RX piątej generacji wyposażony jest w najnowszy system multimediów. Działa on szybciej i bardziej stabilnie, oferuje usługi Lexus Connected oraz umożliwia aktualizacje online.

Standardem w RX-ie jest 14-calowy ekran dotykowy, jeden z największych w segmencie. Wyświetlacz ma antyrefleksyjną powłokę oraz dodatkowe przyciski ułatwiające intuicyjne korzystanie z najważniejszych funkcji auta. Ekran jest w jakości HD, by zapewnić czytelny obraz w każdych warunkach oświetleniowych, a moc obliczeniowa nowego systemu jest aż o 3,6 raza szybsza od dotychczas stosowanych multimediów.

Oprócz wbudowanej nawigacji Lexus RX oferuje też usługi w chmurze (na rynkach, na których są one dostępne). Wykorzystując moduł DCM system ma stały dostęp do internetu i zapewnia zawsze aktualne informacje o ruchu drogowym, wypadkach i zdarzeniach na drodze. Jednocześnie ma także dostęp m.in. do informacji o stacjach paliw.

Lexus Concierge

Nowy system multimedialny wyposażono także w asystenta głosowego Lexus Concierge, którego wywołuje się komendą „Hey Lexus”. Reaguje on również na naturalną mowę. Lexus RX zapewnia bezprzewodową łączność ze smartfonem przy pomocy Apple CarPlay® oraz przewodową za pośrednictwem Android Auto™. Dodatkowo bezprzewodowa ładowarka do telefonów działa o 50% szybciej.

Dzięki aplikacji Lexus Link zyskujemy zdalny dostęp do wybranych funkcji auta. Włączanie klimatyzacji, otwieranie i zamykanie drzwi czy również uruchomienie świateł awaryjnych może być obsługiwane przy pomocy smartfona. RX 450h+ dodatkowo umożliwia monitorowanie ładowania baterii, zaplanowanie ładowania czy ustawienie jego czasu trwania.

Wyższe wersje wyposażenia RX-a mają w standardzie system audio Mark Levinson Premium Sound Surround z 21-głośnikami. System został stworzony i zoptymalizowany przez ekspertów od dźwięku.

Systemy wspierające kierowcę

Lexus RX ma szereg technologii, które zwiększą komfort i wygodę w kabinie, zgodnie z duchem gościnności Omotenashi. Samochód może mieć cyfrowe lusterko wsteczne, które daje kierowcy o wiele lepsze pole widzenia. System wykorzystuje obraz z kamery cofania. By ułatwić poruszanie się w ciasnych uliczkach system kamer panoramicznych 360 stopni zapewnia też doskonały obraz dookoła auta. Dodatkowo także widok z kamer pod autem może być teraz automatycznie czyszczony. System tworzy także trójwymiarowy model auta widzianego z góry, by wspomóc orientację w terenie.

Znany z flagowej limuzyny LS w pełni automatyczny system Advanced Park jest też dostępny w nowej generacji modelu RX. Układ pomaga zaparkować auto, przejmując kontrolę nad kierownicą oraz układem hamulcowym. System dokonuje oceny otoczenia, wykorzystując obraz z czterech kamer oraz działanie 12 czujników ultradźwiękowych. Jest w stanie również zapamiętać do trzech najczęściej wykorzystywanych miejsc parkingowych.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Nowy Lexus RX wyposażony jest także w trzecią generację pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + z ulepszonymi funkcjami i zwiększonym zakresem wykrywanie ryzyka wypadku i ich zapobiegania.

Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) wykrywa motocykle oraz inne obiekty, które znajdą się na drodze auta. Jest w stanie zidentyfikować ryzyko zderzenia w sytuacji, gdy nadjeżdża pojazd z naprzeciwka lub gdy piesi przechodzą przez skrzyżowanie w trakcie wykonywania manewru skrętu. Reaguje również szybciej, a zdolność do uniknięcia zderzenia wzmacniana jest funkcją wspomagania kierowania (Emergency Steering Assist).

Ulepszony został także adaptacyjny tempomat (ACC). Teraz szybciej rozpoznaje on auta wjeżdżające na pas przed RX-a, a dzięki układowi Lane Trace Assist auto porusza się po zakrętach bardziej naturalnym torem. Tempomat identyfikuje i reaguje na większą liczbę znaków, w tym także znaki ostrzegawcze i znak STOP.

Lexus Safety System +

System Lexus Safety System + jest standardem we wszystkich wersjach wyposażeniowych. Klienci RX-a w wyższych specyfikacjach mogą także rozszerzyć jego działanie o pakiet Extended Safety Packege. W jego skład wchodzi asystent zmiany pasa ruchu (LCA), który umożliwia automatyczną zmianę pasa ruchu na autostradzie oraz układ ostrzegania o ruchu poprzecznym z przodu (FCTA), który alarmuje kierowcę o pojazdach nadjeżdżających z prawej lub lewej strony.

Układ PCS w nowym RX-ie ma także funkcję aktywnego wspomagania kierowania (Active Steering Assist). Identyfikuje on ryzyko zderzenia z pieszym lub obiektem przed pojazdem. Jeśli system uzna, że wyhamowanie pojazdu nie wystarczy do uniknięcia zderzenia, przejmie także kontrolę nad układem kierowniczym.

Układ Proactive Driving Assist pomoże utrzymać odpowiedni dystans do poprzedzających samochodów nawet w sytuacji, gdy tempomat jest wyłączony. Kamera zamontowana nad kołem kierownicy cały czas monitoruje kierowcę. Gdy nie zareaguje on na alarmy, samochód będzie w stanie zwolnić lub także się zatrzymać.

Lexus RX wyposażony jest w elektroniczne klamki wspomagane asystentem bezpiecznego wysiadania (Safe Exit Assist). Uniemożliwi on otwarcie drzwi, jeśli z tyłu nadjeżdża inny pojazd lub rowerzysta. Lexus szacuje, że ten system pomoże uniknąć do 95% wypadków spowodowanych nieuważnym otwarciem drzwi.

Nowy Lexus RX – specyfikacja
WYMIARYNOWY RXPORÓWNANIE Z OBECNYM MODELEM
Długość (mm)48900
Szerokość (mm)1920+25
Wysokość (mm)1710-10
Rozstaw osi (mm)2850+60
Rozstaw kół przednich (mm)1650+15
Rozstaw kół tylnych (mm)1675+50
Przedni zwis (mm)10800
Tylny zwis (mm)960-60
WERSJARX 350hRX 450h+RX 500h
TypHEVPHEVHEV
Silnik2,5-litrowy2,5-litrowy2,4-litrowy z turbodoładowaniem
Typ bateriiNiklowo-metalowo-wodorkowaLitowo-jonowaNiklowo-metalowo-wodorkowa
Moc maksymalna (KM/kW)245/180306/225371/273
Skrzynia biegówe-CVTe-CVT6-stopniowa, automatyczna
NapędE-FourE-FourDIRECT4
Przyspieszenie 0-100 km/h (sek.)8,0ok. 7,0ok. 5,9
CO2 (cykl mieszany WLTP – g/km)143-15024-26182-189
Zużycie paliwa (l/100km)6,4-6,71,1-1,28,2-8,5

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.