MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Wodorowy autobus od Iveco i Hyundai

Iveco Group i Hyundai Motor Company zaprezentowały na targach Busworld 2023 w Brukseli wodorowy autobus IVECO BUS E-WAY H2. Ten nowy autobus elektryczny zasilany ogniwami paliwowymi to kolejny konkretny rezultat partnerstwa ogłoszonego przez obie firmy w marcu 2022 roku. To również odzwierciedlenie ich zaangażowania w przyspieszenie osiągnięcia transportu o zerowej emisji dwutlenku węgla netto. Nowy model poszerzy gamę pojazdów zeroemisyjnych IVECO BUS dla miast, która obejmuje już pojazdy elektryczne (BEV) najnowszej generacji.

12-metrowy niskopodłogowy autobus miejski zasilany wodorem

E-WAY H2 to 12-metrowy niskopodłogowy wodorowy autobus miejski wyposażony w silnik elektryczny o mocy 310 kW i zaawansowany system ogniw paliwowych. Dostarcza je HTWO, marka należąca do Hyundai Motor Group, zajmująca się systemami wodorowych ogniw paliwowych. Dzięki czterem zbiornikom umożliwiającym łącznie magazynowanie 7,8 kg wodoru i jednemu akumulatorowi o pojemności 69 kWh – od FPT Industrial, marki Grupy Iveco specjalizującej się w technologiach układów napędowych – pojazd ten zapewnia zasięg 450 kilometrów w normalnych warunkach pracy.

Hybrydowa koncepcja

E-WAY H2 umożliwia zarówno tankowanie wodoru, jak i ładowanie akumulatora za pomocą wtyczki. Ta hybrydowa koncepcja, opracowana przez IVECO BUS optymalizuje więc sposób ładowania pojazdu. Pomaga pokładowemu zestawowi akumulatorów i układowi ogniw paliwowych osiągnąć najwyższą wydajność i trwałość.

IVECO BUS E-WAY H2 - wodorowy autobus od Iveco i Hyundai
Lider technologii wodorowej od 25 lat

„Hyundai jest pionierem i liderem technologii wodorowej od 25 lat. Jest też sprawdzonym w praktyce liderem w dziedzinie mobilności i transportu komercyjnego z wodorowymi ogniwami paliwowymi na całym świecie. Jesteśmy głęboko przekonani, że to źródło energii jest też jednym z podstawowych filarów zrównoważonego społeczeństwa. Cieszymy się, że możemy podzielić się tą wizją z naszym partnerem Iveco Group” – powiedział Ken Ramirez, wiceprezes wykonawczy i dyrektor globalnego działu pojazdów użytkowych i wodoru w Hyundai Motor Company. „Dzisiejsza prezentacja odzwierciedla także kolejny konkretny przykład naszego silnego partnerstwa i zaangażowania na rzecz przyspieszenia transformacji branży w kierunku zerowej emisji netto i realizacji naszej misji Postępu dla ludzkości”.

„Z dumą prezentujemy nasz napędzany wodorem E-WAY H2. Ten ekscytujący kamień milowy na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju jest wynikiem udanej współpracy z Hyundai Motor Company. Pokazuje, że łącząc nasze mocne strony, możemy opracować system transportu ludzi, który jest przyjazny dla środowiska. Pomaga on walczyć ze zmianami klimatycznymi i tworzy też zdrowszą przyszłość dla przyszłych pokoleń” – powiedział Domenico Nucera, prezes Bus Bussines Unit w Grupie Iveco.

E-WAY H2 będzie produkowany w fabrykach IVECO BUS w Annonay we Francji i Foggia we Włoszech. Pojazd będzie można oglądać na stoisku IVECO BUS w hali 4 targów Busworld w dniach od 7 do 12 października.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *