MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Hyundai Inster

Hyundai Motor Company zaprezentował – podczas Międzynarodowych Targów Mobilności w Busan – w pełni elektryczny model INSTER. To nowy subkompaktowy pojazd elektryczny segmentu A oferujący wyjątkową stylistykę, zasięg i wszechstronność oraz zaawansowaną technologię.

Hyundai Inster

Odważny design modelu INSTER łączy w sobie futurystyczny, innowacyjny wizerunek z przestronnym wnętrzem wygospodarowanym w nadwoziu małego SUV-a. Pakiet wyrafinowanych technologii zapewnia bezpieczną i komfortową jazdę. INSTER oferuje też funkcję szybkiego ładowania i najlepszy w swoim segmencie zasięg w trybie całkowicie elektrycznym (AER) do 355 km.

INSTER zapewnia przyjazną dla środowiska elastyczność, a także zwinność, dynamikę jazdy i płynną łączność. Kompaktowy charakter samochodu sprawia, że zapewnia on większą wydajność w porównaniu z większymi modelami

Hyundai Inster

Odważny wygląd zewnętrzny i unikalne funkcje

Opierając się na dziedzictwie projektowym dostępnego wyłącznie w Korei, napędzanego benzyną CASPERA, wprowadzonego na rynek w 2021 roku, ewolucję stylistyki INSTERA oparto na zwiększonym nadwoziu i rozstawie osi. Wszystko, aby zapewnić więcej przestrzeni we wnętrzu i solidną prezencję na drodze.

Dzięki powiększonym wymiarom INSTER plasuje się pomiędzy tradycyjnymi subkompaktowymi samochodami segmentu A, a większymi kompaktowymi modelami segmentu B. Zapewnia to zwrotność i łatwość korzystania z auta, jakiej oczekują nabywcy. Zapewnia także większą praktyczność i wszechstronność, dzięki bardziej przestronnemu wnętrzu i zwiększonej pojemności bagażnika. W porównaniu z większymi modelami z tego segmentu, kompaktowe wymiary INSTERA sprawiają też, że idealnie nadaje się on do jazdy po mieście i zwiększa poręczność podczas parkowania.

Hyundai Inster

„Dzięki modelowi INSTER przenieśliśmy wizerunek małego SUV-a na nowy poziom, dla globalnej publiczności” – powiedział Simon Loasby, starszy wiceprezes i dyrektor Centrum Projektowego Hyundai. „INSTER także znacznie przewyższa swoją klasę charakterystycznym designem i wnętrzem, które maksymalizuje potencjał w ekscytujący, zorientowany na klienta sposób. Dzięki INSTER na nowo definiujemy co znaczy prowadzić subkompaktowy pojazd elektryczny”.

Wygląd zewnętrzny modelu INSTER charakteryzuje się solidnym, choć kompaktowym designem SUV-a i równymi, czystymi powierzchniami. Wyróżniają się również mocno zaznaczone błotniki, zaawansowane technologicznie zderzaki przypominające płytkę drukowaną i odważne osłony zderzaków, co dodatkowo podkreśla charakterystyczny wygląd modelu INSTER.

Hyundai Inster

Osobowość Hyundaia INSTER podkreśla sygnatura świateł do jazdy dziennej LED oraz kierunkowskazy, tylne lampy i zderzaki z pikselową grafiką. Klienci mogą jeszcze bardziej zróżnicować wygląd samochodu dzięki reflektorom projekcyjnym LED i dwukolorowemu nadwoziu z kontrastującym czarnym dachem. W zależności od specyfikacji, oferowane będą 15-calowe felgi stalowe z kołpakami, 15-calowe lub 17-calowe felgi aluminiowe.

Hyundai Inster

Wszechstronność wnętrza i zaawansowane materiały

Wewnątrz INSTER zapewnia ulepszone technologie i większą wygodę, dzięki cyfrowemu zestawowi wskaźników o przekątnej 10,25 cala, 10,25-calowemu ekranowi dotykowemu systemu informacyjno-rozrywkowego z nawigacją oraz bezprzewodowej stacji dokującej do ładowania, która stanowi część kompaktowej konsoli środkowej zaprojektowanej tak, aby zapewnić jeszcze większe poczucie przestronności.

Motyw pikseli powtarza się również we wnętrzu, a grafika na zgrubieniu kierownicy Hyundaia INSTERA podkreśla nowoczesny wizerunek samochodu. Wystrój wnętrza obejmuje również konfigurowalne wykończenia górnej części drzwi, dzięki czemu właściciele mogą jeszcze bardziej spersonalizować swój pojazd.

Hyundai Inster

Wnętrze INSTERA oferuje wszechstronność i przestronność, a fotele w pierwszym rzędzie zapewniają łatwy dostęp. Wszystkie siedzenia można złożyć na płasko – łącznie z siedzeniem kierowcy – w celu zwiększenia elastyczności przestrzeni. Dostępna jest również opcja przedniej kanapy oraz podgrzewane przednie fotele i kierownica. Siedzenia drugiego rzędu są dzielone w proporcji 50/50 i można je przesuwać oraz odchylać.

Hyundai Inster

Paleta kolorów nadwozia INSTER obejmuje Atlas White, Tomboy Khaki, Bijarim Khaki Matte i Unbleached Ivory. Dostępnych jest także kilka nowych odcieni, takich jak Sienna Orange Metallic, Aero Silver Matte, Dusk Blue Matte, Buttercream Yellow Pearl i Abyss Black Pearl. Niektóre kolory nadwozia będą dostępne w dwukolorowych kombinacjach z kontrastującym czarnym dachem.

Do wyboru są wykończenia wnętrza w kolorze czarnym oraz w dwukolorowych odcieniach: brąz Khaki Brown i beż Newtro Beige z pełnymi wykończeniem z tkaniny.

Hyundai Inster

Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz zastosowano zrównoważone materiały. Nadwozie INSTERA pokryto czarnym lakierem pochodzącym z recyklingu o wysokim połysku. Zastępuje on pigment sadzy tradycyjnie stosowany w czarnym lakierze, barwnikiem uzyskanym ze zużytych opon pochodzących z recyklingu. Wewnątrz zastosowano przetworzony politereftalan etylenu (PET) z butelek oraz materiał biopolipropylenowy ekstrahowany z trzciny cukrowej.

Hyundai Inster

Możliwość szybkiego ładowania i wiodący w segmencie zasięg

INSTER wyróżnia się również szybkością ładowania prądem stałym i maksymalnym zasięgiem. Umożliwia krótsze ładowanie, dalsze podróże i korzystanie w pełni z energii, jaka jest do dyspozycji. Wyposażony standardowo w akumulator o pojemności 42 kWh, INSTER jest również dostępny w wersji Long-Range z akumulatorem 49 kWh. Obydwa napędza pojedynczy silnik o mocy 71,1 kW (97 KM) w wariancie podstawowym i 84,5 kW (115 KM) w wersji Long-Range. Obie wersje oferują moment obrotowy 147 Nm.

Dzięki przewidywanemu zasięgowi 355 km (WLTP) – na jednym ładowaniu w modelu Long-Range – INSTER na nowo definiuje możliwości małego miejskiego pojazdu elektrycznego. Zapewnia imponującą elastyczność przy szacowanym zużyciu energii na poziomie 15,3 kWh/100 km (WLTP).

Korzystając ze stacji ładowania prądem stałym (DC) o mocy 120 kW, INSTER może uzupełnić energię od 10 do 80 procent w około 30 minut. INSTER jest również standardowo wyposażony w ładowarkę pokładową o mocy 11 kW. Dostępny jest też system podgrzewania akumulatora i wysokowydajna pompa ciepła.

Zewnętrzna i wewnętrzna funkcja Vehicle-to-Load (V2L) zapewnia zasilanie urządzeń zewnętrznych (110 V/220 V). Umożliwia ona ładowanie dwukierunkowe bez konieczności stosowania dodatkowego osprzętu. Dzięki temu klienci mogą swobodnie korzystać lub ładować urządzenia takie jak rowery elektryczne, hulajnogi czy sprzęt kempingowy.

Zaawansowana technologia i funkcje zapewniające wygodę

Oprócz zasięgu i ładowania, INSTER oferuje bogactwo najnowocześniejszych technologii, w tym wiele zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. INSTER jest także wyposażony w 64-kolorowe oświetlenie nastrojowe LED i cyfrowy zestaw wskaźników. Dodatkowo także posiada otwierany za jednym dotknięciem szyberdach i dostępność funkcji Hyundai Digital Key 2 Touch (NFC).

Nowy subkompaktowy miejski pojazd elektryczny Hyundaia segmentu A oferuje najbardziej kompletny pakiet technologii w tym segmencie, takich jak kompleksowe funkcje zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy (ADAS), system kamer 360 stopni (SVM), asystent parkowania tyłem (PCA-R), system wyświetlający widok z martwego pola ( (BVM) i asystent zapobiegania kolizjom czołowym 1.5 (FCA 1.5).

Oferowany jest także asystent utrzymywania pasa ruchu (LKA) i podążanie na pasie ruchu (LFA), a także aktywny system monitorowania martwego pola (BCA), asystent ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCCA), asystent bezpiecznego wysiadania (SEW), inteligentny tempomat (SCC) z funkcją Stop&Go, asystent jazdy autostradowej 1.5 (HDA 1.5), inteligentny asystent ograniczenia prędkości (ISLA), monitorowania poziomu uwagi kierowcy (DAW), asystent świateł drogowych (HBA), informacja o odjechaniu poprzedającego pojazdu (LVDA) i system monitorowania tylnej kanapy (ROA).

Czujniki parkowania (PDW) z przodu i z tyłu oraz kamera cofania (RVM), zapewniają lepszą widoczność podczas manewrowania.

Hyundai Inster

Globalna premiera oraz kolejny model w drodze

INSTER zadebiutuje latem tego roku, w pierwszej kolejności w Korei. Następnie w odpowiednim czasie w Europie, na Bliskim Wschodzie i w regionie Azji i Pacyfiku. Większość wyposażenia i technologii będzie dostępna w samochodzie standardowo. Opcjonalnie dostępne będą także udoskonalone funkcje zwiększające wygodę i uatrakcyjniające stylistykę. Dane techniczne Hyundai potwierdzi bliżej terminu premiery.

W przyszłości do rodziny INSTER dołączy także dodatkowy wariant o nazwie INSTER CROSS. Wyróżnia się bardziej charakterną stylizacją zachęcającą do eksplorowania natury. Szczegóły marka ogłosi w późniejszym terminie.

Hyundai Inster

Dane techniczne – Hyundai INSTER
Wymiary (mm)Długość: 3 825, rozstaw osi: 2 580, szerokość: 1 610, wysokość: 1 575
Przestrzeń
nad głową
(mm)
Z przodu: 1 028 (z oknem dachowym: 987); z tyłu: 982
Przestrzeń
na nogi
(mm)
Z przodu: 1 050, z tyłu: 862
Pojemność bagażnika (VDA)280 litrów (do 351 litrów po przesunięciu tylnych siedzeń)
Maksymalny rozmiar kół205/45 R17
Dostępne felgi17-calowe aluminiowe, 15-calowe aluminiowe, 15-calowe stalowe z osłonami
BateriaStandard: 42 kWh / Long-Range: 49 kWh
NapięcieStandard: 266 V / Long-Range: 310 V
Moc maksymalnaStandard: 71,1 kW (97 KM) / Long-Range: 84,5 kW (115 KM)
Prędkość maks.Standard: 140 km/h / Long-Range: 150 km/h
0-100 km/hStandard: 11,7 s / Long-Range: 10,6 s
Przewidywany zasięg (WLTP)Ponad 300 km (Standard) Docelowo 355 km (Long-Range z 15-calowymi felgami)
Przewidywane śr. zużycie energii15,3 kWh / 100 km (z 15-calowymi felgami)
Ładowanie AC11 kW
Czas ładowania ACStandard: 4 godziny (11 kW) Long-Range: 4 godziny 35 minut (11 kW)
Ładowanie DC (10-80%)30 minut (oba modele; w optymalnych warunkach przy wykorzystaniu szybkiej ładowarki DC o mocy 120 kW)
Lakiery nadwoziaAtlas White*, Tomboy Khaki*, Bijarim Khaki Matte, Unbleached Ivory, Sienna Orange Metallic*, Aero Silver Matte*, Dusk Blue Matte, Abyss Black Pearl, and Buttercream Yellow Pearl. * dostępne w malowaniu dwukolorowym z czarnym, kontrastującym dachem
Kolorystyka wnętrzaCzarne, brązowe Khaki Brown, beżowe Newtro Beige (dwukolorowe, wykończone tkaniną)
Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *