MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Polestar 6 – elektryczny roadster

Polestar, sportowa submarka Volvo, produkuje własne elektryczne modele. W marcu tego roku, na targach w Los Angeles, zaprezentowano concept pod nazwą Polestar O₂, prototyp elektrycznego roadstera. Marka poinformowała, że model ten wejdzie do produkcji w 2026 roku jako Polestar 6.

Polestar 6

Dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 884 KM i momencie obrotowym wynoszącym 900 Nm pozwolą na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,2 s. Prędkość maksymalna tego samochodu ma wynosić 250 km/h. Podobno zasięg ma wynosić ponad 600 km.

Polestar 6

Chętni z pieniędzmi i cierpliwością mogą już zarezerwować „okno produkcyjne”. 500 pierwszych egzemplarzy otrzyma nazwę Polestar 6 LA Concept i będzie utrzymanych w kolorystyce prototypu.

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *